Komunikaty PR

Back to school – Słowne prezentuje powakacyjne nowości dla najmłodszych

2021-09-22  |  14:22
Biuro prasowe

Powrót do szkoły to nieodmiennie czas, który rodzicom kojarzy się m.in. z zakupem podręczników i książek do szkoły. W tym edukacyjnym pędzie nie możemy jednak zapomnieć, że czytanie powinno być dla najmłodszych przede wszystkim przyjemnością. Dzięki takiemu przekonaniu istnieje bowiem spora szansa, że jako dorośli nie porzucą tej zbawiennej dla swojego rozwoju czynności.

– Badania wykazały, że dziecko, które czyta dla przyjemności, ma znacząco większe szanse na sukces. W tym świetle warto spróbować wesprzeć skojarzenie przez dziecko czytania z przyjemnością. Są na to dwa proste sposoby: codzienne rodzinne czytanie oraz wybieranie książek, które odpowiadają dziecku (wcale niekoniecznie nam!). Dziecko posiadające kilka własnych książek, które uwielbia, to świetny prognostyk sukcesu szkolnego – mówi Maria Deskur, szefowa wydawnictwa Słowne.

Na powrót do szkoły imprint Słowne Młode przygotował kilka wspaniałych propozycji. Przypomną one najmłodszym, że czytanie to przede wszystkim ogromna przyjemność i możliwość oderwania się od rzeczywistości w jednej chwili.

Opowieści z dalekich krajów     

Młodych entuzjastów historii i legend z odległych zakątków świata z pewnością ucieszy fakt, że niedawno swoją premierę miały kolejne dwa tomy serii „Opowieści z czterech stron świata”. Obie pozycje, poza wciągającą fabułą, są uzupełnione o rozbudzające wyobraźnię i ciekawość ilustracje autorstwa wybitnych międzynarodowych artystów. Pozycja „W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie” przenosi czytelnika w świat legend rdzennych ludów Brazylii. Przewodnikami po kartach tej książki są mądre, odważne i sprytne zwierzęta. Z kolei „Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu” to historie zaczerpnięte z opowieści chińskich i japońskich, nie brakuje także bajek mongolskich i koreańskich. Młodzi czytelnicy odnajdą tu m.in. smoki, będą mieli także okazję dowiedzieć się, jak wielką rolę w życiu odgrywa los. To idealne pozycje, które podczas długich, jesiennych wieczorów pomogą młodym czytelnikom przenieść się do barwnej krainy fantazji. 

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny

Zarówno fani przygód króliczków z Baletowej Ekipy, jak i miłośniczki (i miłośnicy!) tańca i baletu, którzy nie znają jeszcze tych bohaterów, będą zachwyceni. Swapna Ready, uznana autorka z Nowej Zelandii, powraca z nowymi przygodami Millie – uczennicy kochającej balet – i jej roztańczonych, zwierzęcych przyjaciół. W książce „Baletowa Ekipa. Nowa uczennica” bohaterka odbywa pierwszą lekcję baletu, która okazuje się dla niej bardzo trudna. Na pomoc pędzą króliczki z Baletowej Ekipy, które zrobią wszystko, by Millie zdołała nauczyć się nowych kroków. Z kolei w pozycji „Baletowa Ekipa. Zatańczmy!” młoda tancerka szykuje się do swojego pierwszego występu na gali baletowej. Jak poradzi sobie ze stresem? Pomocne łapki króliczków wesprą ją także tym razem. Nowe książki Swapny Ready już w sprzedaży!

O ratowaniu świata

Z kolei 15 września na półkach księgarni pojawiły się przygody Janka i jego dzielnego taty. Jest to nowa seria skrzących się humorem powieści przygodowych, przeznaczonych do czytania z rodzicami lub samodzielnie, które wyszły spod pióra uznanej autorki tworzącej dla dzieci i młodzieży – Ewy Nowak.  W tomie „Janek i tata. Pożar w stadninie” dwójka wyjątkowych bohaterów – ojciec i syn, należący do prastarego rodu Witeziów i dysponujący prawdziwymi supermocami – będą musieli zmierzyć się z żywiołem ognia, który trawi stadninę. Z kolei w książce „Janek i tata. Na dachu świata” czeka ich misja ratunkowa w ośnieżonych Himalajach. Przygód i nagłych zwrotów akcji będzie wiele, ale jedno jest pewne – dzielny duet z pewnością sobie poradzi! Poza dostarczeniem świetnej zabawy, autorka porusza ważne tematy m. in. to, czym jest przygoda dla współczesnych dzieci i jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywa ojciec. 

Coś dla małych odkrywców

Użyteczna wiedza podana w atrakcyjnej formie – to coś, co kochają zarówno dzieci, jak i ich rodzice! Przecież nie od dziś wiadomo, że najlepszą zabawką dla całych rodzin, a zwłaszcza dla ojców są kolejki elektryczne. Podobnie jest z książką Romy Agrawal, która przedstawia świat imponujących budowli i ich twórców. „Jak to zbudować” to książka, która ujawni tajemnice budowania pod wodą, na lodzie i w kosmosie. Dzięki niej będzie można zrozumieć, jak powstały obiekty najdłuższe, najtrwalsze, najwyższe, a czasem… najdziwniejsze. Książka uzupełniona jest o eksperymenty, które pomogą dzieciom zrozumieć zasady projektowania i budowania. Czyżby był to pierwszy podręcznik dla małych architektów?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz Biuro prasowe
2024-09-30 | 17:00

Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych, ale i najbardziej wyczerpujących doświadczeń w życiu kobiety. W ferworze opieki nad noworodkiem często trudno pamiętać o własnych
Dziecko Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki
2024-09-30 | 16:00

Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki

Początek września to dla wielu rodziców czas pełen wyzwań - zwłaszcza dla tych, których dziecko po raz pierwszy przekracza szkolne progi. Związane są one nie tylko z
Dziecko Jak zachęcić, by nie zniechęcić? Dylematy rodziców i potrzeby najmłodszych.
2024-09-30 | 15:45

Jak zachęcić, by nie zniechęcić? Dylematy rodziców i potrzeby najmłodszych.

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią często niechęć, brak siły i motywacji. Zbyt wiele na głowie również prowadzić może do wypalenia i pogorszenia samopoczucia.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej

Wokalistka już po raz drugi w swojej karierze została zaproszona do udziału w show French Touch. Pięć lat temu na scenie towarzyszył jej Willy William i w duecie zaśpiewali utwór „Ego”. Margaret zaznacza, że nie było to łatwe zadanie, bo po prostu nie zna języka francuskiego. I do tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo choć podoba jej się brzmienie tego języka i lubi słuchać Francuzów, to jej samej dużą trudność sprawia wymowa poszczególnych słów. Dlatego też i tym razem liczy na wyrozumiałość artysty, z którym będzie współpracować.

Media

Daria Ładocha: Część uczestników już dużo wcześniej chciała wziąć udział w „Azja Express”. To powoduje, że pojawia się determinacja i motywacja

Prowadząca program towarzyszy uczestnikom w wyścigu przez azjatycki kontynent, wyznaczając im kolejne trudne zadania do wykonania. Jak zauważa, osoby, które biorą udział w tej edycji formatu, są niezwykle zdeterminowane, bo od jakiegoś czasu starały się o angaż do tej produkcji i teraz bardzo zależy im na tym, by udowodnić, co potrafią. Daria Ładocha nie ukrywa, że już po zakończeniu nagrań i emisji danej serii wciąż utrzymuje kontakt z wieloma uczestnikami, również z poprzednich edycji.

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.