Komunikaty PR

Błędy zakupowe, czyli czego nie robić szukając modowych perełek?

2020-07-28  |  14:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Kotowska
Personal PR Sp. z o.o.

Słowackiego 1a
80-281 Gdańsk
kamila.kotowska|personal-pr.pl| |kamila.kotowska|personal-pr.pl
660611632
www.personal-pr.pl

Zdarza ci się wrócić z zakupów, wypakować nowe ubrania z toreb i następnego dnia stwierdzić: znów nie mam się w co ubrać? Prawdopodobnie popełniasz jeden – lub więcej! – z tych zakupowych błędów. Sprawdź, jakich zachowań unikać podczas zakupów modowych!

 

Znane i lubiane

Pierwszym i największym błędem zakupowym jest wybieranie tego, co dobrze znamy. I nie dotyczy to tylko samych elementów garderoby, ale również kolorów, wzorów, fasonów, a nawet konkretnych tkanin. Wybierając się na zakupy, często wchodzimy do tych samych sklepów, szukamy tych barw ubrań, które już nam się sprawdziły, albo wybieramy tylko te elementy garderoby, które znamy już ze swojej szafy. O ile sprawdzone stylizacje z definicji są niezawodne, o tyle szybko się nudzą, budując w nas znane przeświadczenie, że "nie mamy się w co ubrać".

 

Podczas następnego zakupowego szaleństwa postaw sobie wyzwanie – wypatruj wszystkiego, czego normalnie byś nie wybrała. Zamiast bawełnianej bluzki, wypróbuj połączenie bezpiecznej i znanej stylizacji z koszulą z lejącej się tkaniny. Zaszalej! Weź do przymierzalni ciuch, którego normalnie byś nie przymierzyła. Może długa sukienka z odsłoniętymi ramionami albo omijane od dwóch sezonów kuloty okażą się strzałem w zupełnie nową dziesiątkę!

 

Pojedyncze i niedopasowane

Wchodzisz do sklepu i od razu zakochujesz się w tej jednej jedynej spódnicy? I choć w przymierzalni wyglądała idealnie, to już drugi miesiąc wisi w twojej szafie z oryginalną metką? To błąd niedopasowania. Często kupujemy pojedyncze przedmioty, które w danym momencie są modne, dobrze się prezentują, albo zostały nam polecone. Niestety po przyjściu do domu okazuje się, że nie pasują do żadnego innego elementu naszej garderoby.

 

Kupuj zestawami! Choć może się to wydawać ekstrawagancją, kupowanie ubrań w gotowych zestawach zapewni ci nie tylko dopasowany, dopieszczony i spójny look, ale również pozwoli uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto. Podczas kolejnych zakupów zastanów się, czy dana rzecz pasuje do zawartości twojej szafy, z czym możesz ją połączyć lub co musisz dokupić, aby stylizacja była pełna.

 

Niepewny doradca

Wydaje ci się, że te spodnie zbyt uwydatniają szerokie biodra, ale koleżanka stanowczo zaprzecza? Nie jesteś przekonana do neonowej bluzki z dużym dekoltem, ale wiesz, że jest teraz prawdziwym krzykiem mody? Masz wrażenie, że wyglądasz blado w pastelach, ale liczysz, że jeszcze się do nich przekonasz? Nie kupuj!

 

Kolejnym błędem zakupowym jest kupowanie tych elementów garderoby, do których nie czujemy mięty. Jeśli podczas przymiarki nie byłaś zachwycona, szanse, że w domu zmienisz zdanie, są bardzo małe. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim stylu czy spróbować odświeżyć look – wybieraj tylko te ubrania, w których od początku czujesz się świetnie.

 

Bliźniacze zakupy

Łapiesz się na tym, że przepiękną koszulę w kratkę, która tak strasznie ci się podobała, kupiłaś w kilku kolorach? A może w twojej szafie piętrzą się boyfriendy w delikatnie różnych odcieniach jeansu? Popularnym błędem zakupowym jest kupowanie kilku sztuk tego samego modelu czy fasonu tylko trochę różniącego się między sobą.

 

Szafa wypełniona podobnymi, bezpiecznymi wyborami wydaje się nam być nudna, stylizacje nie różnią się między sobą, a my wpadamy w pułapkę jednego looku. Oczywiście od tej reguły są wyjątki! Basicowe produkty takie jak biały T-shirt, elegancka koszula czy prosty, gładki podkoszulek to produkty, których nie może zabraknąć w twojej szafie niezależnie od ilości.

 

Chybione inspiracje

Ta piękna aktorka, którą śledzisz w internecie, świetnie prezentowała się w tej sukience? Mom jeansy leżą jak marzenie na twojej przyjaciółce? Niejednej z nas zdarzyło się kupować pod wpływem inspiracji, które później okazywały się zupełnie chybione. To jak dany ciuch będzie się na nas prezentował, zależy od wielu czynników – typu sylwetki, odcienia cery, koloru włosów itp.

 

Sprawdź poradniki modowe mówiące o dopasowywaniu kolorów i fasonów do swojego typu urody – z pewnością okażą się lepszym doradcą niż podpatrzona na ulicy stylizacja chudej piękności, a ciebie sam zakup będzie cieszył dużo bardziej.

 

Już wiesz, których zachowań unikać w czasie zakupowego szaleństwa. Jak jednak wybrać te idealne stylizacje spośród tysięcy produktów i sklepów? Z pomocą przychodzą internetowe secondhandy i outlety – sprawdź ich ofertę. Na stronach takich jak www.remixshop.com codziennie dodawane jest kilka tysięcy produktów, które możesz filtrować i sprawdzać do woli w zależności od swoich potrzeb.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Personal PR Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest
Moda Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
2024-06-26 | 10:50

Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody

Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.