Komunikaty PR

Chris Niedenthal – wystawa fotografii

2020-07-24  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Czerwińska
Communication Unlimited

ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl

Wszyscy znamy ikoniczne zdjęcie, które Chris Niedenthal zrobił w czasie stanu wojennego w Warszawie. Fotografia ukazuje opancerzony transporter stojący przed kinem Moskwa, w którym wyświetlano film F.F Coppoli „Czas Apokalipsy”. Chris Niedenthal jest reporterem i świadkiem wielu wydarzeń w Polsce i na świecie. Na wystawie w Blue City zostaną zaprezentowane wielkoformatowe zdjęcia o tematyce politycznej, ale też obrazy z życia codziennego w czasach komunizmu. Dla większości ludzi żyjących w epoce PRL nie były to oczywiście zbytnio ciekawe czasy. Jednak dla młodego fotografa, który przybył z Londynu i nie wypuszczał z rąk aparatu fotograficznego, były inspiracją.

Chris Niedenthal współpracował m.in. z amerykańskim tygodnikiem Newsweek, z Time Magazine oraz niemieckim tygodnikiem Der Spiegel. Wygrał nagrodę w konkursie World Press Photo w 1986 roku za portret węgierskiego przywódcy Janosa Kadara. Był świadkiem powstania „Solidarności” podczas strajku w stoczni im. Lenina w Gdańsku w 1980 roku, jak również wprowadzenia stanu wojennego. Później dokumentował upadek komunizmu.

Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce w poniedziałek 27 lipca o godzinie 17:30,
a uświetni je wystąpienie Chrisa Niedenthala, który opowie o swojej pracy i przedstawionych fotografiach.

To w ostatnim czasie kolejna wystawa fotografii w Blue City. Niedawno w centrum można było obejrzeć najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo.

- Powoli wracamy do organizowania imprez, z których Blue City słynie. Na razie są to wydarzenia kameralne, ale mamy nadzieję, że jesienią wrócimy do eventów muzycznych, tanecznych i sportowych. Chcemy przypomnieć, że Blue City to nie tylko miejsce robienia zakupów, ale również ośrodek życia społecznego. Cieszymy się, że Chris Niedenthal zdecydował się pokazać swoje prace właśnie u nas – mówi Krzysztof Sajnóg, dyrektor marketingu Blue City.

Wystawa zdjęć Chrisa Niedenthala odbywać się będzie na poziomie – 1 w Blue City i potrwa do 14 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Communication Unlimited
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.