Ćwiczysz? Regeneruj się!
Na czym powinna się opierać regeneracja? Na lekkim, ograniczonym wysiłku, właściwej diecie, suplementacji (gdy jest konieczna), odpowiedniej ilości snu – a najlepsze rezultaty osiągniemy łącząc te elementy ze specjalistycznymi zabiegami, skutecznie wspomagającymi osoby aktywne. Ze specjalnego pakietu dla sportowców można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante.
Konsekwencje przetrenowania
Niezależnie czy treningi mają charakter zawodowy, czy amatorski – każda aktywna osoba nie może zapomnieć o regeneracji. Prawidłowa regeneracja nie oznacza oczywiście biernego odpoczynku przed telewizorem – to czas i czynności, dzięki którym mięśnie ulegają regeneracji, a zasoby energetyczne w organizmie są odbudowywane. Brak regularnej i odpowiedniej regeneracji prowadzić może do tzw. przetrenowania, gdy mięśnie szybciej się męczą i pojawiają się w nich stany zapalne. Mogą pojawiać się wówczas bóle mięśni i stawów, większa podatność na kontuzje, a nawet osłabienie odporności. Postępy treningowe wyhamowują, a motywacja spada.
Postaw na regenerację
Regeneracja to klucz do sukcesu dla każdego trenującego. Jedną z jej korzyści jest tzw. superkompensacja, gdy każda regeneracja podnosi parametry organizmu ponad stan wcześniejszy, co pozwala osiągać coraz lepsze wyniki. Sportowcy mogą korzystać z bardzo szerokiego wachlarza możliwości odnowy biologicznej. Doskonałe rezultaty przynosi saunowanie, fizjoterapia i oczywiście masaże, które pozwalają zniwelować ograniczenia sprawności i napięcia mięśniowe, przywracając ciału sprawne funkcjonowanie. W regeneracji nie może zabraknąć odpowiedniej diety. Warto zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności, ze sztucznymi konserwantami i zbędnymi dodatkami. W jadłospisie muszą się znaleźć produkty z pełnowartościowym białkiem (duży ich wybór można znaleźć w linii Go On oraz Go On Protein), węglowodanami złożonymi, witaminami i minerałami. Ponadto, nie można oszczędzać na … śnie. Odpowiednio długi i dobrej jakości sen jest niezbędny w regeneracji.
Pierwszy krok - diagnostyka
Niezastąpione rezultaty przyniosą odpowiednie zabiegi, a celem takiej terapii jest szybsza regeneracja i w efekcie osiąganie kolejnych sukcesów sportowych. Specjalistyczne terapie dla sportowców są przeprowadzane w Centrum Terapii Studio Sante. Pierwszym krokiem jest tu diagnostyka. W Centrum Terapii można skorzystać z nowoczesnej, bezinwazyjnej i niezwykle szybkiej metody diagnostycznej, jaką jest analiza VIEVA. Jest to komputerowa analiza organizmu, działająca na zasadzie biofeedbacku, w oparciu o komórkowy rezonans biologiczny. Badanie aparatem VIEVA daje wgląd w stan organizmu na poziomie komórkowym i dostarcza precyzyjnych informacji o ponad 130 parametrach zdrowia, takich jak m.in. niedobory witamin, mikroelementów, aminokwasów; zanieczyszczenie organizmu toksynami, pestycydami, metalami ciężkimi; stan poszczególnych układów. VIEVA to niezastąpione narzędzie diagnostyczne dla sportowców, którzy potrzebują szybkiej i dokładnej informacji o niedoborach pokarmowych, stanie narządów, zakwaszeniu, nawodnieniu i natlenieniu.
„Legalny doping” i inhalacje
Diagnostyka pozwala wybrać dostosowaną do indywidualnych potrzeb opcję działania terapeutycznego. Najlepsze efekty daje terapia łączona. Specjaliści z Centrum Terapii Studio Sante rekomendują terapię urządzeniem BEMER, która nie bez powodu określana jest mianem „legalnego dopingu”. To niezwykle nowoczesna i dogłębnie przebadana terapia naczyniowa, usprawniająca zaburzone mikrokrążenie w całym organizmie. Skuteczna stymulacja ponad 100 000 kilometrów naczyń krwionośnych daje znakomite efekty, które doceni każdy sportowiec. Zapewnia m.in. lepsze dotlenienie organizmu, wsparcie funkcji serca, bardziej efektywne rozprowadzanie i wchłanianie składników odżywczych, skuteczniejsze odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii, regenerację kości, zrównoważenie gospodarki kwasowo-zasadowej. Krótko można to określić jako pobudzenie własnych, regeneracyjnych sił organizmu. Korzystne oddziaływanie terapii BEMER występuje już po kilku minutach. Podczas tego zabiegu można równolegle korzystać z innego, również przynoszącego nieocenione korzyści osobom aktywnym – czyli inhalacji wodorem cząsteczkowym. Wdychanie mieszanki wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu to nowoczesna i skuteczna terapia holistyczna. Wodór molekularny (cząsteczkowy) to najskuteczniejszy antyoksydant, który niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek. Od wielu lat jest wykorzystywany w sporcie wyczynowym, gdyż regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu (zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego), obniża zakwaszenie organizmu. Z terapii powinni skorzystać sportowcy, którzy stoczyli walkę z Covid-19 – inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu tej choroby oraz zapewnić szybszy powrót do formy po jej przebyciu.
Regeneracja to zdrowszy organizm, lepsze samopoczucie i satysfakcja z kolejnych sukcesów sportowych. Warto zatem zadbać, by była ona jak najbardziej efektywna – tak, by organizm był gotowy na kolejne wyzwania.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.