Komunikaty PR

Czworo ambasadorów ASICS z minimum na igrzyska w Tokio

2021-04-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski w Dębnie oraz Marcin Chabowski i Adam Nowicki w Enschede w weekend wywalczyli minima olimpijskie w maratonie na igrzyska w Tokio. W uzyskaniu kwalifikacji na imprezę czterolecia pomógł im najnowszy model ASICS METASPEED Sky, który pojawił się na rynku niewiele ponad dwa tygodnie temu.

Lisowska podczas mistrzostw kraju w Dębnie wyrównała 20-letni rekord Polski, finiszując z wynikiem 2:26:08’ i pewnie sięgając po złoto. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Gardzielewski, który poprawił rekord życiowy z 2012 roku, meldując się na mecie z wynikiem 2:10:31’.

Za mną najpiękniejszy dzień w moim życiu. Wyrównałam rekord Polski, obroniłam tytuł sprzed roku i na dodatek wywalczyłam minimum olimpijskie. Czego chcieć więcej? Dokonałam czegoś absolutnie nieprawdopodobnego i jestem gotowa na nowe wyzwania – powiedziała Aleksandra Lisowska.  – Nie ukrywam, że trafiłem na „dzień konia”, a buty same niosły mnie do zwycięstwa. Zrealizowałem swój cel, jestem bardzo szczęśliwy. ASICS w tym roku przygotował model stworzony do bicia rekordów życiowych, dlatego tym bardziej cieszę się, że sukces osiągnąłem, mając na nogach METASPEED Sky – dodał Arkadiusz Gardzielewski.

Chabowski oraz Nowicki w ten weekend wzięli udział w NN Mission Marathon, który został rozegrany w holenderskim Enschede. Impreza pierwotnie miała odbyć się tydzień wcześniej w Hamburgu, ale w wyniku pandemii zmieniony został nie tylko termin, ale również lokalizacja. Ostatecznie, pierwszy z nich uzyskał najlepszy wynik – 2:10:17’ – od dziewięciu lat, kończąc zmagania na 9. pozycji. Nowicki pobił z kolei rekord życiowy i z rezultatem 2:10:21’ zamknął pierwszą „dziesiątkę”. – Cieszę się, że organizatorom udało się stanąć na wysokości zadania i w tych trudnych czasach zaprosić do rywalizacji dobrych zawodników z całej Europy. Sam byłem ciekaw swojej dyspozycji, tym bardziej że wiele imprez jest obecnie odwoływanych. Bieg ułożył się perfekcyjnie. Ponadto, otrzymałem w ostatnich dniach tyle wsparcia, że po prostu nie mogło być inaczej – stwierdził Marcin Chabowski. Zrobiłem to, lecę do Tokio. Jestem po prostu przeszczęśliwy. Przed startem czułem się mocny, wiedziałem, że ciężkie treningi zaprocentują. Maraton jest jednak dystansem, na którym może zdarzyć się dosłownie wszystko. METASPEED Sky spisały się na medal. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego startu – podsumował swój występ Adam Nowicki.

Wszyscy ambasadorzy ASICS wywalczyli minima olimpijskie, biegnąc w nowym modelu METASPEED Sky.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż ten weekend należał do ambasadorów naszej marki. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tych sukcesów. Nasi ambasadorzy od lat zdobywają medale mistrzostw Polski. W ostatni weekend potwierdzili, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – skomentował Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Już w najbliższą sobotę w Paryżu marka ASICS będzie gościć czołowych biegaczy z całego świata podczas wydarzenia „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”). Wszyscy spróbują pobić rekordy życiowe na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Polskę będzie reprezentować Damian Kabat. Uczestnicy pobiegną w najnowszym modelu japońskiej marki, ASICS METASPEED Sky.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?
2024-09-24 | 11:00

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.