Komunikaty PR

Czworo ambasadorów ASICS z minimum na igrzyska w Tokio

2021-04-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Kopernika 34/7
00-336 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski w Dębnie oraz Marcin Chabowski i Adam Nowicki w Enschede w weekend wywalczyli minima olimpijskie w maratonie na igrzyska w Tokio. W uzyskaniu kwalifikacji na imprezę czterolecia pomógł im najnowszy model ASICS METASPEED Sky, który pojawił się na rynku niewiele ponad dwa tygodnie temu.

Lisowska podczas mistrzostw kraju w Dębnie wyrównała 20-letni rekord Polski, finiszując z wynikiem 2:26:08’ i pewnie sięgając po złoto. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Gardzielewski, który poprawił rekord życiowy z 2012 roku, meldując się na mecie z wynikiem 2:10:31’.

Za mną najpiękniejszy dzień w moim życiu. Wyrównałam rekord Polski, obroniłam tytuł sprzed roku i na dodatek wywalczyłam minimum olimpijskie. Czego chcieć więcej? Dokonałam czegoś absolutnie nieprawdopodobnego i jestem gotowa na nowe wyzwania – powiedziała Aleksandra Lisowska.  – Nie ukrywam, że trafiłem na „dzień konia”, a buty same niosły mnie do zwycięstwa. Zrealizowałem swój cel, jestem bardzo szczęśliwy. ASICS w tym roku przygotował model stworzony do bicia rekordów życiowych, dlatego tym bardziej cieszę się, że sukces osiągnąłem, mając na nogach METASPEED Sky – dodał Arkadiusz Gardzielewski.

Chabowski oraz Nowicki w ten weekend wzięli udział w NN Mission Marathon, który został rozegrany w holenderskim Enschede. Impreza pierwotnie miała odbyć się tydzień wcześniej w Hamburgu, ale w wyniku pandemii zmieniony został nie tylko termin, ale również lokalizacja. Ostatecznie, pierwszy z nich uzyskał najlepszy wynik – 2:10:17’ – od dziewięciu lat, kończąc zmagania na 9. pozycji. Nowicki pobił z kolei rekord życiowy i z rezultatem 2:10:21’ zamknął pierwszą „dziesiątkę”. – Cieszę się, że organizatorom udało się stanąć na wysokości zadania i w tych trudnych czasach zaprosić do rywalizacji dobrych zawodników z całej Europy. Sam byłem ciekaw swojej dyspozycji, tym bardziej że wiele imprez jest obecnie odwoływanych. Bieg ułożył się perfekcyjnie. Ponadto, otrzymałem w ostatnich dniach tyle wsparcia, że po prostu nie mogło być inaczej – stwierdził Marcin Chabowski. Zrobiłem to, lecę do Tokio. Jestem po prostu przeszczęśliwy. Przed startem czułem się mocny, wiedziałem, że ciężkie treningi zaprocentują. Maraton jest jednak dystansem, na którym może zdarzyć się dosłownie wszystko. METASPEED Sky spisały się na medal. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego startu – podsumował swój występ Adam Nowicki.

Wszyscy ambasadorzy ASICS wywalczyli minima olimpijskie, biegnąc w nowym modelu METASPEED Sky.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż ten weekend należał do ambasadorów naszej marki. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tych sukcesów. Nasi ambasadorzy od lat zdobywają medale mistrzostw Polski. W ostatni weekend potwierdzili, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – skomentował Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Już w najbliższą sobotę w Paryżu marka ASICS będzie gościć czołowych biegaczy z całego świata podczas wydarzenia „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”). Wszyscy spróbują pobić rekordy życiowe na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Polskę będzie reprezentować Damian Kabat. Uczestnicy pobiegną w najnowszym modelu japońskiej marki, ASICS METASPEED Sky.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport 2. Liga Żużlowa w Motowizji rusza pełną parą! Biuro prasowe
2021-05-14 | 08:00

2. Liga Żużlowa w Motowizji rusza pełną parą!

To będzie premierowy weekend z polskimi drużynami w 2. Lidze żużlowej. W sobotę widzowie Motowizji zobaczą w akcji faworyzowany zespół z Opola, a w niedzielę drugiego polskiego
Sport Wyścig Drydene 400 na żywo w Motowizji - betonowy potwór rzuca wyzwanie kierowco
2021-05-13 | 17:00

Wyścig Drydene 400 na żywo w Motowizji - betonowy potwór rzuca wyzwanie kierowco

Maj to miesiąc, który przynosi kierowcom NASCAR wiele zróżnicowanych wyzwań. Za nimi już klasyczny półtoramilowy obiekt w Kansas i techniczny Darlington Raceway.
Sport Triathlon z cukrzycą? To możliwe!
2021-05-13 | 10:00

Triathlon z cukrzycą? To możliwe!

Informacja o cukrzycy dla wielu osób brzmi jak wyrok. Dla innych to wyzwanie i szansa na zmiany w życiu. Są też tacy, którzy zmagając się z cukrzycą T1 od ponad 20 lat

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.