Komunikaty PR

Dekalog odpowiedzialnego kierowcy

2023-07-25  |  17:00
Biuro prasowe
Do pobrania mity ( 0.21 MB )

 

  1. Sprawdź stan techniczny samochodu
    Upewnij się, że opony są w dobrym stanie i odpowiednio napompowane, hamulce działają poprawnie, światła są sprawne, a płyny odpowiednio uzupełnione.
     
  2. Zaplanuj podróż
    Zaplanuj trasę, sprawdź warunki pogodowe, nie daj się zaskoczyć.
     
  3. Zadbaj o bezpieczeństwo
    Dostosuj sposób jazdy do panujących warunków atmosferycznych, zmniejsz prędkość gdy pada deszcz lub gdy występuje gęsta mgła. Pamiętaj, że nawierzchnia może być śliska! Pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa, również u pasażerów. Zawsze przewoź dzieci w odpowiednich fotelikach i zabezpiecz zwierzęta.
     
  4. Skup się na jeździe
    Ruszaj w trasę wypoczęty, skoncentruj się na drodze i wyeliminuj wszelkie rozpraszacze, jak np. telefon komórkowy. Zachowaj pełną uwagę i świadomość tego, co dzieje się wokół. Pamiętaj o przerwach na odpoczynek.
     
  5. Jedź przepisowo
    Przestrzegaj przepisów drogowych, zwracaj uwagę na ograniczenia prędkości, sygnalizację świetlną, znaki drogowe. Nie podejmuj ryzykownych manewrów, które mogą spowodować kolizję.
     
  6. Nigdy nie prowadź pod wpływem alkoholu
    Nigdy nie prowadź samochodu, jeśli wcześniej spożywałeś alkohol! W ten sposób narażasz siebie i innych.
     
  7. Uważaj na syndrom dnia poprzedniego
    Czy jesteś pewien, że twój organizm pozbył się alkoholu po wczorajszej imprezie? Nawet w przypadku, gdy czujesz się w miarę dobrze, alkohol wciąż może znajdować się w organizmie, wpływać na twoje zdolności percepcji i oceny sytuacji. Nie narażaj siebie ani innych użytkowników dróg! 
     
  8. Bądź odpowiedzialny, nie wierz w mity!
    Pamiętaj, że tłuste i syte jedzenie nie przyspiesza metabolizmu alkoholu.  Mitem jest także skuteczność zimnego prysznica, wysiłku fizycznego czy wypicia mocnej kawy lub napoju energetycznego.
     
  9. Pamiętaj
    Nie ma skutecznego sposobu na szybsze pozbycie się alkoholu z organizmu! Nawet gdy alkohol
    zostanie całkowicie wydalony nie oznacza to, że mózg i mięśnie całkowicie powróciły do
    normalnego funkcjonowania. Wątroba jest w stanie metabolizować średnio ok. 8 gram 100%
    alkoholu etylowego w ciągu godziny. Pamiętaj, że potrzebujesz dużo czasu, by wydalić alkohol z organizmu. Prowadź dopiero wtedy, kiedy masz pewność, że jesteś w 100% trzeźwy i wypoczęty, a samopoczucie pozwala Ci na bezpieczną i uważną jazdę.
     
  10. Ruszaj na wakacje bez promili!
    Poświęć godzinę na „Autosobriety” – bezpłatne szkolenie online, które pomoże ci bezpiecznie i bez promili dojechać na wakacje!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl

Lato w pełni, a to oznacza czas wakacyjnych wyjazdów. Jak pokazują dane sprzedażowe Fru.pl Polacy planują podróże i szukają najlepszych ofert już od początku roku. Od
Podróże Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.
2024-07-30 | 13:00

Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.

Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego wśród respondentów z Polski na zlecenie Kiwi.com, Polacy mają bardzo bogate plany podróżnicze. Co trzeci ankietowany ma zamiar
Podróże Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek
2024-07-29 | 15:00

Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek

Sierpień w Korei Południowej to miecz obosieczny. Choć na pierwszy rzut oka upał i wilgotność w sierpniu w Korei Południowej mogą być intensywne, kraj ten oferuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.