Komunikaty PR

EMERYTURA TO NIE KONIEC ŻYCIA! JAK SIĘ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ?

2023-10-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Prognozy emerytalne za 30-40 lat nie są zachęcające. Szacuje się, że świadczenie może wynosić nawet 1/5 obecnych zarobków. Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor książek zlikwidowałby obecny system emerytalny. Co zrobić, by jesień życia, nie była spędzoną na kanapie przez telewizorem wegetacją? Jak zbudować godne życie?

Wielu z nas wyobraża sobie emeryturę jako czas, kiedy można wreszcie cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak coraz częściej słyszymy, że emerytura nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej i realizowania się w życiu codziennym. Czy będzie to obowiązujący trend?

- Ja kwestię emerytury i przyszłości traktuję bardzo poważnie. Moja wizja jest odmienna od tradycyjnego podejścia do emerytury. Uważam, że obecny system emerytalny jest przestarzały i nie spełnia oczekiwań przyszłych emerytów, naprawdę gdybym był politykiem, zlikwidowałbym go. W mojej opinii, emerytura nie powinna być końcem, ale nowym początkiem. Niestety dla wielu, jest to czekanie na śmierć. Niczego już nie planują, niczego nie oczekują od życia. Co więcej, dla osób bardzo aktywnych zawodowo zakończenie pracy często jest przyczyną depresji. Tracą cel. Dlatego namawiam, aby już wiele lat wcześniej planować emeryturę, zabezpieczyć się zarówno finansowo, jak i intelektualnie. Mieć listę marzeń do spełnienia, ciągle wyznaczać sobie nowe cele. – mówi Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec, autor książek i Klubu 555.

Emerytura jako Szansa na Rozwój i Spełnienie Marzeń

Fryderyk Karzełek przekonuje, że emerytura powinna być okazją do spełnienia marzeń i realizacji pasji. Zamiast spędzać jesień życia na kanapie przed telewizorem, można wtedy rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, podróżować i działać społecznie. Emerytura może być czasem, kiedy powinniśmy realizować się w zupełnie nowy sposób.

Oto kilka porad jak odpowiednio zabezpieczyć swoją przyszłość emerytalną według Fryderyka Karzełka:

  1. Inwestycje na przyszłość: inwestujmy część swoich zarobków. Oszczędzanie i inwestowanie mogą pomóc w budowaniu dodatkowego źródła dochodów na emeryturze.
  2. Rozwijanie swoich pasji: Nie czekajmy z realizacją swoich pasji i marzeń na emeryturę. Znajdźmy czas na to już teraz, dzięki czemu emerytura stanie się bardziej satysfakcjonującym okresem w naszym życiu.
  3. Nawigowanie zmian: należy pamiętać, że przyszłość jest niepewna, więc warto być elastycznym i otwartym na zmiany. Możemy potrzebować nowych umiejętności i doświadczeń, aby dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, co widać już teraz w dobie postępującej cyfryzacji.
  4. Planowanie finansów: Niezależnie od wieku, warto tworzyć plan finansowy i monitorować swoje wydatki. Dobrze zarządzane finanse są kluczowe dla bezpiecznej emerytury. Nie ma co liczyć na świadczenie od rządu.
  5. Działania społecznie: Emerytura to doskonały czas, aby angażować się społecznie i pomagać innym. Działalność wolontariacka może dodać sensu naszemu życiu po przejściu na emeryturę.

Emerytura to nie koniec życia, ale nowy etap, który możemy kształtować według własnych potrzeb i marzeń. Fryderyk Karzełek przekonuje, że warto podchodzić do niej z otwartością i pomysłowością. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, inwestowaniu w siebie i działaniu społecznemu, możemy uczynić swoją emeryturę pełną spełnienia i aktywności, a nie tylko czasem odpoczynku. Niech emerytura stanie się dla nas okazją do rozwoju i realizacji marzeń.

 

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej

Spektakle dla dzieci, koncert i joga w ogrodach na dachu oraz sety DJ-a. Sierpień w Galerii Północnej zapowiada się kulturalnie i aktywnie. W Galerii Północnej trwa lato
Styl życia Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach
2024-07-31 | 11:40

Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach

Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to norma w Polsce. Według raportu enel-med „Łączy nas zdrowie” aż 56 proc. Polaków pracuje wieczorami lub
Styl życia Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!
2024-07-31 | 09:00

Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!

Lato to czas kulinarnych podróży i kreatywnych odkryć. Zapraszamy wszystkich wielbicieli smaku do wzięcia udziały w konkursie na stworzenie własnego, pysznego obrazu z produktami OLE!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.