Komunikaty PR

Eurotrip alternatywą dla „tradycyjnych” wakacji?

2023-07-08  |  01:00
Biuro prasowe

Przystanki w najpiękniejszych zakątkach świata, próbowanie nowych smaków, poznawanie odmiennych kultur, wolność, niezależność i wyśmienita zabawa. Eurotrip to ciekawa alternatywa dla klasycznych wczasów. Wakacje na kółkach mają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Podróż po najbardziej malowniczych zakątkach Europy to wspaniała przygoda, która generuje mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Jak zorganizować taką wyprawę? Co warto ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

 

Eurotrip to – jak wskazuje nazwa – wycieczka po Europie bądź eurowakacje, których ideą jest zwiedzenie całego kontynentu lub większości należących do niej krajów. Wczasowicze najczęściej podróżują własnym samochodem i śpią w hotelach, namiotach czy u prywatnych gospodarzy. Ciekawym rozwiązaniem jest wypożyczenie kampera i noclegi na kempingach, parkingach czy w innych malowniczych miejscach.

 

Na czterech kółkach przez Europę – jak się przygotować?

 

Krótka, spontaniczna wycieczka w nieznane może być intrygująca. Jednak do długiej podróży, podczas której przemierzysz wiele europejskich krajów, warto się porządnie przygotować. Dobry plan to podstawa udanej wyprawy. Zanim spakujesz bagaże do samochodu i odpalisz silnik, zastanów się, które kraje chciałbyś odwiedzić. Szczegółowo zaplanuj trasę podróży i zarezerwuj miejsca noclegowe.

 

Jeśli zamierzasz podróżować własnym samochodem, koniecznie sprawdź jego stan techniczny. Najlepiej zrobić to u doświadczonego mechanika, który bez problemu dostrzeże ewentualne usterki i wymieni zużyte części. Natomiast jeśli zamierzasz wynająć kampera, koniecznie wybierz pojazd od sprawdzonej i zaufanej wypożyczalni.

 

Wymień gotówkę w kantorze lub zaopatrz się w specjalną kartę do płatności międzywalutowych. Dowiedz się, jakie przepisy drogowe obowiązują w krajach, które zamierzasz odwiedzić i sprawdź wymagane wyposażenie samochodowe.

 

Gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i pełnej niezależności

 

Komfort i powodzenie podróży w dużej mierze zależy od tego, co ze sobą zabierzemy. Co wziąć na wycieczkę po Europie? Przede wszystkim ubrania i buty na każdą pogodę, bieliznę, kosmetyczkę z niezbędnymi produktami higienicznymi, rzeczy osobiste oraz apteczkę wyposażoną w leki:

  • przyjmowane na stałe,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwbiegunkowe,
  • na alergię i zatrucia,
  • materiały opatrunkowe.

 

Jeśli zamierzamy spędzać noce na kempingach, bez wątpienia przyda się solidny, nieprzemakalny namiot, a w nim dmuchany materac, ciepły koc oraz śpiwór.

 

Do przechowywania i przenoszenia rzeczy przydadzą się:

  • mały, nieprzemakalny plecak,
  • nerka lub niewielka, poręczna torebka,
  • plastikowy pojemnik,
  • woreczki jednorazowe.

 

Pamiętaj o latarce, naczyniach i sztućcach, aktualnej mapie (na wszelki wypadek) i zestawie najpotrzebniejszych narzędzi. Może przydać Ci się też mały czajnik elektryczny, przenośna lodówka turystyczna i przedłużacz. Warto też wziąć laptopa. Nie zapomnijmy też o ładowarkach do wszystkich sprzętów.

 

Niezależność energetyczna gdziekolwiek jesteś

 

Nieoczywistym, ale niesamowicie przydatnym elementem bagażu jest przenośna stacja zasilania. Stacja zapewni Ci niezależność energetyczną przez cały wyjazd. Dzięki niej z łatwością naładujesz wszystkie sprzęty i skorzystasz z ich funkcjonalności. – Przenośna stacja zasilania to niezbędny gadżet na eurotrip. Stację można ładować ładowarką samochodową podczas jazdy czy za pomocą specjalnego zestawu paneli słonecznych na biwaku – wyjaśnia Piotr Kuźniarski, przedstawiciel firmy EcoFlow.

 

Jaką stację wybrać? Dobrym wyborem na wycieczkę po Europie jest model o pojemności przynajmniej 256 Wh. Tego rodzaju stacja jest lekka i kompaktowa. Nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i można ją z łatwością przenosić. Jest w stanie zapewnić energię większości sprzętom używanym na co dzień. Dla przykładu River 2 do 100% ładuje się nawet w 60 minut i można sterować nią z poziomu dedykowanej aplikacji.

 

O czym warto pamiętać, organizując eurotripa?

 

Chociaż do podróżowania po Europie wystarczy dowód osobisty, to na wszelki wypadek warto mieć ze sobą paszport. Dla bezpieczeństwa i poczucia komfortu na wypadek niespodziewanych zdarzeń – na drodze i nie tylko – przyda się ubezpieczenie assistance auta i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

A co poza tym? Pamiętaj o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu. Problemy i troski dnia codziennego zostaw w domu i ruszaj w drogę! Eurotrip z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl

Lato w pełni, a to oznacza czas wakacyjnych wyjazdów. Jak pokazują dane sprzedażowe Fru.pl Polacy planują podróże i szukają najlepszych ofert już od początku roku. Od
Podróże Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.
2024-07-30 | 13:00

Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.

Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego wśród respondentów z Polski na zlecenie Kiwi.com, Polacy mają bardzo bogate plany podróżnicze. Co trzeci ankietowany ma zamiar
Podróże Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek
2024-07-29 | 15:00

Korea Południowa w sierpniu: Gorący, ale fascynujący kierunek

Sierpień w Korei Południowej to miecz obosieczny. Choć na pierwszy rzut oka upał i wilgotność w sierpniu w Korei Południowej mogą być intensywne, kraj ten oferuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.