HARDE LIVE: spotkanie z Ewą Tomczyńską, autorką książki "Polaków seks powszedni"
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Jeśli masz ochotę dowiedzieć się o tym, co Polacy - bez cenzury - robią w łóżku i poza nim, wpadnij na spotkanie z Ewą Wąsikowską-Tomczyńską, autorką najbardziej śmiałej opowieści o seksie, jaka kiedykolwiek ukazała się w Polsce.
Bohaterowie ,,Polaków seks powszedni” podzielili się z autorką seksualnymi doświadczeniami i doznaniami, emocjami i dylematami, rytuałami i skrywanymi fantazjami. Pochodzą z wielu stron Polski, z dużych miast i niewielkich miejscowości, mają lat kilkanaście i ponad 70. Różni ich pochodzenie, status materialny, wykształcenie, poglądy religijne i polityczne, historia życia… Łączy jedno. Odwaga, by opowiedzieć o tym, co dodaje smaku naszemu życiu, a jednocześnie bywa źródłem traum, niepewności i wstydu. O seksie.
Każdy rozdział książki ,,Polaków seks powszedni” poświęcony jest jednemu zagadnieniu, w które wpisują się cztery opowieści – dwie kobiece i dwie męskie, podsumowane i omówione przez psychologa, Sylwię Bartczak. Dotyczą inicjacji seksualnej, erotycznych porażek, ekscytujących eksperymentów, zaskakujących upodobań, porno inspiracji… Bohaterowie opowiadają o kochaniu wynikającym z głębokiego uczucia, o podsycaniu namiętności w stałej relacji, ale też o zdradach, romansach, jednorazowych numerkach, seks randkach. Jest szał uniesień i smutna rutyna.
,,Polaków seks powszedni” to lektura wywołująca rumieniec, a jednocześnie poruszająca szczerością. Pokazuje, że seksualny standard nie istnieje, że nasze preferencje w sferze intymności bywają różne. Przekracza stereotypy, wydobywa z zapomnienia pragnienia, skłania do refleksji. Inspiruje do poszukiwań, do odkrywania pełni swojej seksualności. Komentarze psychologa, Sylwii Bartczak, pomagają uporządkować burzę myśli, którą wywołuje przeczytanie intymnych wyznań.
Książkę można kupić na SKLEP.GRUPAZPR.PL oraz w innych sklepach internetowych z dostawą do domu.
HARDE LIVE to cykl spotkań z autorami odbywający się w każdy wtorek i czwartek na instagramowym profilu HARDE. Relacją prowadzone są w formie LIVE i każdy czytelnik ma szansę na zadanie pytań autorowi bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejne spotkania zapowiadamy na www.facebook.com/hardewydawnictwo
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.