Komunikaty PR

Inwazja owadów. Jak ochronić się w domu czy mieszkaniu?

2023-07-19  |  01:00
Biuro prasowe

Komary czy meszki są naszym największym wakacyjnym koszmarem, nic więc dziwnego, że wraz z ich pojawieniem się szukamy sprawdzonego rozwiązania. Najlepiej – o każdej porze dnia i nocy – sprawdzają się moskitiery, montowane na oknach lub drzwiach. Te niepozorne siatki o małych oczkach skutecznie chronią przed przedostawaniem się do wnętrza owadów i nieczystości.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając moskitierę?

 

Wbrew pozorom, wybór moskitiery nie należy do najłatwiejszych. Nie każda moskitiera sprawdzi się w każdym oknie. Dokonując wyboru musimy wziąć pod uwagę szereg parametrów, które pomogą uzyskać najlepszy efekt. Po pierwsze, musimy określić jakiego typu okna mamy i jaki system montażu moskitier możemy zastosować.

 

  • Najpopularniejszą formą ochrony przed owadami są siatki na profilach aluminiowych montowane do ramy okiennej za pomocą bezinwazyjnych obrotowych uchwytów. Pozwalają one na szybki i łatwy montaż w świetle okna, jak również ich demontaż po sezonie. Ten rodzaj zabezpieczenia sprawdzi się na małych oknach używanych do wentylowania pomieszczeń – podpowiada Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

 

Przy oknach dachowych znacznie lepiej sprawdzą się moskitiery rolowane w pionie. Działają w sposób zbliżony do klasycznych rolet materiałowych. Po złożeniu siatka nawijana jest na wałek, a następnie chowana w estetycznej kasecie, która wyposażona jest w prowadnice. Gdy potrzebujesz zabezpieczyć pomieszczenie przed owadami, rozwijasz moskitierę a następnie blokujesz ją za pomocą listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicach.

 

W przypadku okien balkonowych i tarasowych doskonale sprawdzą się moskitiery rolowane w poziomie, które możemy zamocować zarówno do ramy okiennej, jak i do ściany.

 

Do dużych przeszkleń tarasowych oraz w ogrodach zimowych i altanach najczęściej wykorzystuje się moskitiery przesuwne lub moskitiery plisowane. Tego typu rozwiązania pozwalają zabezpieczyć naprawdę duże przeszklenia. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery przesuwnej wynoszą 200 cm na 250 cm, natomiast moskitierę plisowaną możemy zainstalować dla przeszkleń o maksymalnej wielkości 380 cm na 260 cm.

 

  • Niezwykle stylowym, minimalistycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest montaż moskitiery plisowanej, która doskonale sprawdza się przy dużych przeszkleniach i wejściach na taras - zauważa Agnieszka Laskowska, Product Manager firmy ANWIS. - Modułowa budowa moskitiery plisowanej pozwala składać ją w system jedno- lub dwuskrzydłowy. Plisowana siatka po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, ponieważ całkowicie chowa się w profilu aluminiowym – wyjaśnia.

 

Czy kolor moskitiery ma znaczenie?

 

Nowoczesne moskitiery wykonane są z trwałych i mocnych materiałów, które są odporne na promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę oraz deszcz i grad. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do koloru elewacji budynku lub koloru dominującego w aranżacji wnętrza. Jednak, czy tylko te kryteria powinniśmy brać pod uwagę dobierając kolor moskitiery? Czy kolor samej siatki ma wpływ na jej funkcjonalność?

 

Najczęściej wybierane są siatki w odcieniach szarości. Są one nie tylko najbardziej neutralne dla naszego wzroku, ale także skutecznie maskują różnego rodzaju zanieczyszczenia. Kolor szary doskonale współgra z innymi kolorami i najłatwiej wtapia się w tło. Moskitiery w kolorze szarym idealnie pasują do nowoczesnych brył, jak i do klasycznych stylów aranżacji wnętrz. Oczywiście na rynku znajdziemy także moskitiery z białą siatką, ale są one kompletnie niepraktyczne – szybko się brudzą, żółkną i wbrew pozorom dużo bardziej rzucają się w oczy.

 

 

Dokonując wyboru moskitiery należy zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu, ale także na trwałość konstrukcji, a także jakość i estetykę jej wykonania. Nowoczesne moskitiery wykonane są w tworzyw odpornych na promieniowanie słoneczne i działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Stanowią doskonałe dopełnienie stolarki okiennej. Zapewniają swobodną cyrkulację powietrza, pełną widoczność, a także ochronę prze owadami i nieczystościami. Moskitiery przywracają komfort, który docenimy nie tylko w chwilach błogiego odpoczynku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.