Jak uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu w domowych warunkach?
SIMEDIA
Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl
Jednak w życiu codziennym pojawiają się czynniki, utrudniające w naturalny sposób utrzymanie takiego koloru zębów. Picie dużych ilości kawy, herbaty albo palenie papierosów może przyczynić się do pojawienia się przebarwień i mikropęknięć. Zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny to czas spotkań z rodziną czy współpracownikami. Choć w tym roku zapewne w mniejszym gronie niż dotychczas spędzimy ten czas, ale nadal chcemy prezentować się atrakcyjnie. A jak wiadomo, zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to jeden z najbardziej pożądanych atrybutów w tej kwestii. Nasuwa się więc pytanie, jak zyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu w domowych warunkach?
Aby zaprezentować możliwe w tej sytuacji rozwiązania, warto zacząć od powodu, dlaczego zęby tracą odcienie bieli, czyli pojawiających się na nich przebarwień.
Czym są przebarwienia i skąd się biorą?
Przebarwienia występują wtedy gdy na obszarze jednego bądź kilku zębów pojawią się plamki. Ich odcienie oraz kolory mogą być różne - od żółci po brązy. Zmiany występują najczęściej na skutek nadmiernego spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina, a także palenia papierosów. Jednak nie tylko te czynniki wpływają na tworzenie się nieestetycznych plamek na zębach. Istnieje grupa przebarwień, których źródeł należy szukać w czynnikach ogólnoustrojowych, czyli np. zażywaniu antybiotyków z grupy tetracyklin, martwych zębów, zębów leczonych kanałowo oraz szeregu chorób o charakterze metabolicznym, w wyniku niedożywienia, a nawet w schorzeniach tarczycy.
Bez wątpienia przebarwienia wpływają niekorzystnie na wygląd uzębienia i prezentują się nieestetycznie. Jak zatem ich się pozbyć, jeśli nie mamy możliwości skorzystania z zabiegu w gabinecie stomatologicznym?
W obecnej sytuacji wiele osób zrezygnuje z wizyt w gabinetach lekarskich z obawy o zdrowie swoje oraz najbliższych. Jeśli więc szukamy sposobu na poprawę wyglądu zębów bez ingerencji stomatologa, to jednym z najprostszych i ogólnodostępnych rozwiązań będzie sięgnięcie po specjalne preparaty, które nam w tym pomogą.
Pasty do zębów o działaniu wybielającym oraz usuwającym przebarwienia
Wybierając pastę służącą do wybielenia zębów w domowych warunkach, warto sięgnąć po pastę zapobiegającą powstawaniu przebarwień spowodowanych pożywieniem lub stylem życia, np. ELGYDIUM Brilliance & Care. Ma ona specjalnie opracowaną recepturę, której działanie minimalizuje przebarwienia powstałe w wyniku spożywania kawy, herbaty, czy nikotyny. Poleruje także powierzchnię zębów, chroniąc przy tym szkliwo.
Warto także zwrócić uwagę na to, by w paście wybielającej znalazły się cząsteczki wodorowęglanu sodu, pomagające usuwać zewnętrzne przebarwienia z powierzchni zębów, nie uszkadzając ich. Przykładem takiej pasty jest Elgydium Whitening. Oprócz wymienionych powyżej właściwości, przedłuża ona także efekt wybielania zębów po profesjonalnym skalingu lub wybielaniu. Pasta Elgydium Whitening pomaga przywrócić naturalną biel zębów nie uszkadzając szkliwa.
Doskonałe uzupełnienie pasty - szczoteczka!
Aby efekt wybielenia był jeszcze lepszy, warto sięgnąć po szczoteczkę uzupełniającą prowadzoną rutynę pielęgnacyjną. Szczoteczka Elgydium Whitening posiada miękkie włókna, pokryte mikrokuleczkami z polerującej gumki. Jej włosie zostało przycięte w taki sposób, by włókna różnej długości docierały do przestrzeni międzyzębowych. Włókna szczoteczki pokryte są mikrogumkami, polerującymi powierzchnię szkliwa oraz usuwającymi do 48% więcej płytki nazębnej, niż standardowe szczoteczki.
Zastosowanie powyższych wskazówek z pewnością pomoże uzyskać efekt pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu, który nie tylko doda atrakcyjności, ale także pewności siebie i wpłynie na nasze dobre samopoczucie!

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.