Komunikaty PR

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

2024-11-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania slo ( 0.02 MB )

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa międzynarodowych relacji, a także prezentacja innowacyjnych metod nauczania i osiągnięć edukacyjnych szkoły.

- Jednym z filarów naszej działalności jest współpraca z innymi placówkami edukacyjnymi, zarówno w kraju, jak i za granicą – mówi dr Marta Białobrzeska,  dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” w Białymstoku, do którego należy I SLO. - Dzięki temu możemy wzbogacać nasze metody nauczania, czerpać inspiracje z różnych systemów edukacyjnych i stwarzać naszym uczniom możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku.

Inicjatorką spotkania jest absolwentka szkoły - prof. Urszula Wróblewska, Dziekan Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie. Delegacja została powitana przez uczniów, którzy oprowadzili gości po szkole. Dyrektorzy mieli okazję obejrzeć nowoczesne klasy wyposażone w sprzęt multimedialny, bibliotekę, patio, pracownie przedmiotowe oraz przestrzenie rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z codziennego życia szkolnego, opowiadając o zajęciach, projektach i inicjatywach, w których biorą udział. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły działania w obszarze edukacji włączającej oraz programy wspierające rozwój kompetencji kluczowych, takich jak praca zespołowa, kreatywność czy umiejętność krytycznego myślenia.

Podczas wizyty doszło też do spotkania dyrektorów szkół z Litwy z kadrą zarządzającą i nauczycielami I SLO. Rozmowy dotyczyły organizacji pracy szkoły, systemu wsparcia dla uczniów i rodziców, tutoringu, a także realizacji projektów międzynarodowych. Wymiana doświadczeń pozwoliła zidentyfikować wspólne wyzwania i poszukać inspiracji do dalszego rozwoju.

- Jestem dumna, że mogłam opowiedzieć dyrektorom szkół z okręgu wileńskiego o naszej niezwykłej placówce – mówi dr Marta Białobrzeska. -  Dzięki otwartości na współpracę i zaangażowaniu w różnorodne projekty edukacyjne, nasza szkoła staje się miejscem spotkań ludzi z pasją i przestrzenią wymiany doświadczeń. Takie działania nie tylko wzbogacają uczniów i nauczycieli, ale także budują fundamenty społeczeństwa otwartego, współpracującego i pełnego wzajemnego szacunku.

Spotkanie zakończyło się dyskusją o możliwościach nawiązania współpracy między szkołami z Polski i Litwy. Ustalono, że w przyszłości warto zorganizować wspólne projekty, które pozwolą uczniom i nauczycielom na jeszcze większe zacieśnienie więzi oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej obu stron.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ - NAJMŁODSI.PL Biuro prasowe
2024-11-25 | 11:30

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ - NAJMŁODSI.PL

Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Aleksandra Gajewska, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pan Rafał Trzaskowski i Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego zapraszają na
Edukacja Podważają status quo i inspirują – przedstawiamy Stypendystki 24. edycji program
2024-11-22 | 14:00

Podważają status quo i inspirują – przedstawiamy Stypendystki 24. edycji program

W czasach, gdy świat zmaga się z wieloma wyzwaniami – od zmian klimatycznych po pandemie – różnorodność w zespołach badawczych staje się jeszcze ważniejsza dla
Edukacja Znamy zwycięzców XXVIII Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowy
2024-11-20 | 14:00

Znamy zwycięzców XXVIII Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowy

W miniony weekend na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się XXVIII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). To już kolejny raz, kiedy Wydział

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.