ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ - NAJMŁODSI.PL
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Aleksandra Gajewska, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pan Rafał Trzaskowski i Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego zapraszają na konferencję inaugurującą projekt „Najmłodsi.pl. Wsparcie jakości instytucji opieki i edukacji dzieci do lat 3”. Konferencja zorganizowana w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 20 rozpocznie 05 grudnia o godz. 10:00, po części oficjalnej przewidziane są dwu-dniowe warsztaty szkoleniowe dla uczestników.
Projekt „Najmłodsi.pl” powstał w odpowiedzi na ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej otwarty konkurs ofert pt. „Akademia Wsparcia – krajowy system wspierania rozwoju opieki wczesnodziecięcej w Polsce – 2024-2026”.
Celem projektu „Najmłodsi.pl” jest stworzenie przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego jako Krajowego Lidera Akademii Wsparcia, we współpracy z MRPiPS oraz wojewódzkimi liderami ogólnopolskiego systemu wspierania jakości pracy instytucji opieki dla dzieci do lat 3 w Polsce.
Wsparcie kierowane jest do pracowników instytucji odpowiedzialnych za wczesną edukację i opiekę na poziomie rządowym i samorządowym. Beneficjentami działań projektowych będą również lokalni i regionalni eksperci oraz pracownicy środowiska wczesnej edukacji i opieki.
Projekt „Najmłodsi.pl” to unikalna w najnowszej historii Polski szansa zbudowania systemowych rozwiązań zapewniających najwyższą jakość wczesnej edukacji i opieki, a także wypracowania spójnych dla całego kraju rozwiązań, łączących wykorzystanie modelowych światowych osiągnięć z najlepszymi praktykami polskich instytucji i organizacji społecznych zajmujących się najmłodszymi.
Więcej informacji na stronie www.najmlodsi.pl lub pod adresem najmlodsi@frd.org.pl.
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Podważają status quo i inspirują – przedstawiamy Stypendystki 24. edycji program
Znamy zwycięzców XXVIII Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy
Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.
Uroda
Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę
Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.