Komunikaty PR

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła, czyli kopalnia jesiennych dodatków

2023-10-25  |  15:00
Biuro prasowe

Po raz kolejny w Blue City będzie można spotkać twórców, którzy zaprezentują swoje nowe prace na Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła trwającym od 25 do 28 października. Choć na Kiermaszu każdorazowo można zapoznać się z rękodziełem osób zajmujących się tak ceramiką, jak biżuterią czy ozdobami do domu, ta edycja upłynie pod znakiem oryginalnych dodatków do jesiennych stylizacji.

Jesieni trudno jak na razie się zdecydować - złota polska czy raczej mgliście brytyjska? Ostateczny werdykt będzie można podjąć pewnie dopiero w listopadzie. Na podobne kategorie, co jesienna aura dzielą się i jesienne stylizacje. Obok jesieniar - rozkochanych w brązie, bordo i musztardowym - mamy jeszcze miłośniczki klasycznej kolorystyki na chłodniejsze pory roku, które wybierają raczej czernie, beże i szarości.

Stylizację definiuje jednak znacznie więcej niż kolor ulubionego płaszcza. Diabeł tkwi bowiem w szczegółach, a ten ubierający się u Prady - w dodatkach. Mają one tę niezwykłą moc, że ten sam ciuch można założyć na trzy zupełnie różne okazje, ale i coś, co często podsuwają klientkom styliści. Jeśli nie wiesz, czy kupić porządną sukienkę czy pasek - kup to, co będziesz nosić częściej.

Z garderobą wierzchnią rzecz ma się zgoła inaczej - mało kto ma w szafie do wyboru pięć płaszczy na jesień. Kombinować można za to właśnie z dodatkami - czapkami, szalami, rękawiczkami, ale też torebkami czy kolczykami.

Pomijając fakt, że porządna czapka czy rękawiczki to znacznie mniejszy wydatek niż dobrej jakości płaszcz. Inna sprawa to fakt, że przy wyborze dodatków można postawić na rzeczy naprawdę unikatowe - tworzone w pojedynczych egzemplarzach przez doświadczonych rękodzielników i artystów.

Nie ma co spodziewać się produktów wysokiej jakości w przypadku żywienia zbiorowego, co innego w przypadku szefa kuchni, który podpisuje się imieniem i nazwiskiem pod menu. Podobnie jest z rzemieślnikami, którzy co do zasady nie korzystają z materiałów i surowców niskiej jakości. Dlatego na Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła nigdy nie brakuje wyrobów z wełny merynosów (merino), alpak a nawet jedwabiu.

Pierwszy ze wspomnianych materiałów powstaje z włosia żyjących w Nowej Zelandii merynosów - jest nie tylko hipoalergiczny, ultra lekki i przyjemny w dotyku, ale ma też rzadką właściwość: nie absorbuje zapachów. Oczywiście ma to pewne minusy, na przykład, gdy chcemy by nasz sweter pachniał ulubionymi perfumami. Z drugiej jednak strony niegroźny mu zapach smażeniny czy potu - tym bardziej, że merino ma właściwości bakteriostatyczne (hamujące rozwój bakterii).

Wełna alpak, które z merynosami łączy to, że są zwierzętami wysokogórskimi, jest jedną z najwytrzymalszych - i to trzy razy bardziej od wełny owczej. Poza tym jest od niej pięciokrotnie cieplejsza i, podobnie jak merino, nie zawiera lanoliny, co czyni ją hipoalergiczną. Kolejną właściwością jest jej niezwykła higroskopijność. Wełna alpaki pochłania wilgoć aż do 30 proc. swojej wagi, zanim zacznie odparowywać. To z tego powodu jest tak ciepła - zatrzymywanie wilgoci zwiększa jej właściwości termoizolacyjne.

Kiermasz Sztuki i Rękodzieła to jednak znacznie więcej niż ciepłe czapki, a nawet niż jesienne dodatki. Tradycyjnie w Blue City goszczą też rzemieślnicy i artyści zajmujący się ceramiką, wyrobem biżuterii, dodatków do domu, czy wegańskich kosmetyków i świec. Wpadajcie, oglądajcie i się inspirujcie. Czekamy na was aż przez cztery dni - od środy 25 października do soboty 28 października w godzinach otwarcia centrum (10 - 22) na poziomie -1 przy fontannie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej

Spektakle dla dzieci, koncert i joga w ogrodach na dachu oraz sety DJ-a. Sierpień w Galerii Północnej zapowiada się kulturalnie i aktywnie. W Galerii Północnej trwa lato
Styl życia Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach
2024-07-31 | 11:40

Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach

Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to norma w Polsce. Według raportu enel-med „Łączy nas zdrowie” aż 56 proc. Polaków pracuje wieczorami lub
Styl życia Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!
2024-07-31 | 09:00

Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!

Lato to czas kulinarnych podróży i kreatywnych odkryć. Zapraszamy wszystkich wielbicieli smaku do wzięcia udziały w konkursie na stworzenie własnego, pysznego obrazu z produktami OLE!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.