Kilka chwil dla... stóp
Niestety, nawet dziś większość kobiet dba o swoje stopy tylko w sezonie letnim, by pięknie wyglądały w sandałkach. Na wiosnę zaczyna się panika po zimowym zaniedbaniu, zaś zimą - chowamy je do skarpet i o nich zapominamy. A przecież wystarczy tak niewiele, by były zadbane przez cały rok.
Najprostsze sposoby na gładkie stopy:
-
poranne i wieczorne smarowanie stóp kremem odpowiednio je nawilży
-
ścieranie pięt - rób to regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie nabawić się rogowacenia naskórka przez jego nadmierne pobudzenie
-
regularny pedicure - chociażby raz na kwartał sprawi, że nasze stopy nie tylko będą się pięknie prezentować, ale również nie będą boleć. Odciski, otarcia i haluksy to efekt za ciasnego lub za małego obuwia
Powszechnym problemem jest to, że kobiety wciąż wybierają modele butów ze słabej jakości materiałów, co gorsza niejednokrotnie źle dobrane pod względem rozmiaru. Dlatego tak ważne jest przypominanie Klientkom, że ważna jest nie tylko sama estetyka buta, ale również jego profilowanie i wykonanie. Każda kobieta ma inny kształt stopy, powinna więc wybrać odpowiedni dla siebie model - podkreśla Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.
Na ratunek palcom…
Potocznie zwany koślawy paluch to głównie przypadłość kobiet, spowodowana uwarunkowaniem genetycznym lub złym doborem obuwia. Dlatego warto pamiętać o tym, aby możliwie jak najczęściej zmieniać modele i na przemian zakładać szpilki, adidasy, pantofle czy kozaki. Ta różnorodność pozwoli odpoczywać naszym stopom.
Natomiast przy odciskach pomoże nam specjalista. Nie dajmy nabierać się na żelowe wkładki, które przyniosą tylko chwilową ulgę, ani nie nakłuwajmy stóp nożyczkami czy igłą. W ten sposób tylko się zranimy, a problem się pogłębi. Lepiej wybrać się na wizytę do podologa, który doradzi i pomoże uporać się z odciskami.
Wystarczy niewiele, by nasze stopy wyglądały pięknie przez cały rok. Warto zatem od czasu do czasu rozpieszczać je masażami czy chociażby finezyjnym pedicurem. W końcu to stopy znoszą codziennie nie tylko najróżniejsze modele wybieranych przez nas butów, ale - jak twierdzą niektórzy - odbierają sygnały z całego naszego ciała.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.