Spotkanie autorskie online z Katarzyną Stoparczyk i Martyną Wojciechowską

Wirtualną przestrzeń Empiku w ramach cyklu Premiera online odwiedzą: Katarzyna Stoparczyk, autorka książki „Jak mieć w życiu frajdę” (Wydawnictwo Mando) oraz jedna z opisanych w niej bohaterek, Martyna Wojciechowska. O pracy nad wydawnictwem porozmawiają z Weroniką Wawrzkowicz.
Książka „Jak mieć w życiu frajdę” stanowi zapis wzruszających, pełnych humoru i wspomnień rozmów dziennikarki z gośćmi autorskiej audycji Myśliwiecka 3/5/7. Zostały one wzbogacone o nieznane dotąd wypowiedzi bohaterów.
Czy dzieciństwo może dać ci taką siłę, jaką dało bohaterom książki? A może jest tajemnicą ich sukcesu? Z lektury czytelnik dowie się, że np. Jerzy Pilch z dziką radością gromadził ołówki, które upychał później po szufladach, u Franciszka Pieczki zawsze można znaleźć słodkie wafelki, Magda Umer zapomina o całym świecie, kiedy bawi się z wnukami, a Lech Janerka jest kolekcjonerem emaliowanych sów. Zaś Tomasz Stańko w swoim ostatnim w życiu wywiadzie zdradził, jak gubił kapelusze, by mieć frajdę z kupowania nowych.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.