Komunikaty PR

Wpadnij po książkę do Atrium Kasztanowa

2021-09-16  |  11:06
Biuro prasowe

Szukasz perełek literackich, wpadnij do Atrium Kasztanowa! Od kilku tygodni mieszkańcy Piły nie tylko mogą zrobić zakupy w centrum handlowym, załatwić w nim najpilniejsze sprawy bądź przekąsić coś na szybko, ale także… zabrać do domu wybraną książkę. Z pokaźnej biblioteki znajdującej się w galerii może skorzystać każdy, kto lubi czytać. Dla wielu osób lektura książek to wciąż doskonała odskocznia od codziennych trosk i najlepsza forma relaksu. Regał stanął w ramach akcji wspierającej ideę bookcrossingu, popularyzującą czytelnictwo poprzez dzielenie się książkami.  

Bookcrossing, czyli „daj książkom drugie życie”, to nietypowa forma popularyzowania czytelnictwa na całym świecie, poprzez nieodpłatne przekazywanie utworu literackiego metodą „zabierz, czytaj, podaj dalej”. Ten sposób na bezinteresowne dzielenie sią książkami z innymi osobami przyjął się także w Polsce. Pomysł postanowiło wdrożyć w życie także centrum Atrium Kasztanowa, w którym stanął regał z różnymi pozycjami literackimi, uratowanymi przed zniszczeniem w sortowni.

Hasłem „Tu zaczyna się drugie życie książek z sortowni” pilskie centrum handlowe zachęca mieszkańców Piły do czytania książek i korzystania z regału, który znajduje się na parterze, tuż przy schodach prowadzących do kina Helios. W księgozbiorze znajdują się różne publikacje, które z pewnością przypadną do gustu czytelnikom w każdym wieku. Projekt adresowany jest do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

– Cieszymy się, że nasze centrum uczestniczy w projekcie bookcrossingowym, tym bardziej, że półki z książkami wzbudzają duże zainteresowanie wśród odwiedzających nas osób. Regał jest dla wszystkich gości. Każdy może zabrać do domu dowolny tytuł, jaki wpadnie mu w oko. Książek nie trzeba także oddawać, ani pozostawiać innej pozycji na wymianę - mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. – Bookcrossing to wspaniała idea, którą warto rozwijać. Jeśli uda się w ten sposób uratować choć kilka perełek literackich przed zniszczeniem oraz zachęcić mieszkańców do sięgnięcia po ciekawe pozycje, to dla nas ogromna radość- mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Realizacja pomysłu powstała przy współpracy pilskiego centrum handlowego z zakładem odpadów Altvater Piła i  Eneris Surowce.

Akcja bookcrossingowa Atrium Kasztanowa to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju. To jeden z  projektów realizowanych przez pilskie centrum handlowe w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.