Komunikaty PR

Wpadnij po książkę do Atrium Kasztanowa

2021-09-16  |  11:06
Biuro prasowe

Szukasz perełek literackich, wpadnij do Atrium Kasztanowa! Od kilku tygodni mieszkańcy Piły nie tylko mogą zrobić zakupy w centrum handlowym, załatwić w nim najpilniejsze sprawy bądź przekąsić coś na szybko, ale także… zabrać do domu wybraną książkę. Z pokaźnej biblioteki znajdującej się w galerii może skorzystać każdy, kto lubi czytać. Dla wielu osób lektura książek to wciąż doskonała odskocznia od codziennych trosk i najlepsza forma relaksu. Regał stanął w ramach akcji wspierającej ideę bookcrossingu, popularyzującą czytelnictwo poprzez dzielenie się książkami.  

Bookcrossing, czyli „daj książkom drugie życie”, to nietypowa forma popularyzowania czytelnictwa na całym świecie, poprzez nieodpłatne przekazywanie utworu literackiego metodą „zabierz, czytaj, podaj dalej”. Ten sposób na bezinteresowne dzielenie sią książkami z innymi osobami przyjął się także w Polsce. Pomysł postanowiło wdrożyć w życie także centrum Atrium Kasztanowa, w którym stanął regał z różnymi pozycjami literackimi, uratowanymi przed zniszczeniem w sortowni.

Hasłem „Tu zaczyna się drugie życie książek z sortowni” pilskie centrum handlowe zachęca mieszkańców Piły do czytania książek i korzystania z regału, który znajduje się na parterze, tuż przy schodach prowadzących do kina Helios. W księgozbiorze znajdują się różne publikacje, które z pewnością przypadną do gustu czytelnikom w każdym wieku. Projekt adresowany jest do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

– Cieszymy się, że nasze centrum uczestniczy w projekcie bookcrossingowym, tym bardziej, że półki z książkami wzbudzają duże zainteresowanie wśród odwiedzających nas osób. Regał jest dla wszystkich gości. Każdy może zabrać do domu dowolny tytuł, jaki wpadnie mu w oko. Książek nie trzeba także oddawać, ani pozostawiać innej pozycji na wymianę - mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. – Bookcrossing to wspaniała idea, którą warto rozwijać. Jeśli uda się w ten sposób uratować choć kilka perełek literackich przed zniszczeniem oraz zachęcić mieszkańców do sięgnięcia po ciekawe pozycje, to dla nas ogromna radość- mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Realizacja pomysłu powstała przy współpracy pilskiego centrum handlowego z zakładem odpadów Altvater Piła i  Eneris Surowce.

Akcja bookcrossingowa Atrium Kasztanowa to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju. To jeden z  projektów realizowanych przez pilskie centrum handlowe w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.