Komunikaty PR

“Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego”

2023-10-30  |  10:50
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

 

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, obchodzony 3 grudnia, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla Fundacji Avalon, organizacji, która od kilkunastu lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych i która zmienia społeczne postrzeganie niepełnosprawności przez polskie społeczeństwo. To dzień, w którym szczególnie podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa i że na równi zasługują na poszanowanie praw, aktywności w każdej sferze życia.

W tym roku, po raz drugi Fundacja postanowiła zorganizować konkurs fotograficzny, poprzez który chce pokazać jak ważną datą jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Organizacja wierzy, że nadesłane prace konkursowe ukażą, że codzienność osób z niepełnosprawnościami nie różni się znaczenie od codzienności każdego człowieka, a między osobami pełnosprawnymi i tymi z niepełnosprawnościami więcej jest mostów niż barier. W konkursie może wziąć udział każdy, powyżej 13 roku życia, kto zechce podzielić się swoimi emocjami i wizją artystyczną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie informacje znaleźć można na dedykowanej podstronie w serwisie internetowym Fundacji Avalon.

“Mam tak samo jak Ty” - to znaczy jak?

To już druga edycja konkursu fotograficznego mającego na celu normalizowanie życia osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzone uprzednio prace nawiązywały do hasła “Nie różnimy się tak bardzo” i były przykładem na to, że niepełnosprawność nie wyklucza rozwoju, radości, relacji czy aktywności sportowej.

Tegoroczna edycja trwa od 27 października do 19 listopada. Chętni mogą przesyłać swoje prace konkursowe na adres konkurs@fundacjaavalon.pl. Fotografie mają nawiązywać do hasła konkursowego i stanowić artystyczny wyraz jego interpretacji w nawiązaniu oczywiście do niepełnosprawności i ludzi jej doświadczających.

Jury wybierze 10 najlepszych fotografii, spośród których osoby obserwujące profil Fundacji Avalon na Facebooku również będą mogły podzielić się swoją opinią, przyznając nagrodę publiczności. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Fundacji.

Fotografia jest bardzo szeroką dziedziną sztuki. Jest w stanie przekazać wiele emocji i życiowych sytuacji. Organizujemy ten konkurs, aby przypomnieć, że osoby z niepełnosprawnościami tak samo przeżywają codzienność, emocje i życiowe sytuacje. Powinny być ważną i niepomijaną częścią społeczeństwa. Z wielką ciekawością czekamy na prace. Wierzymy, że razem uda nam się stworzyć piękną opowieść, którą przedstawimy 1 grudnia na wernisażu zwycięskich prac. - Filip Królak, specjalista ds. graficznych i użytkowych w Fundacji Avalon.

We współpracy z profesjonalistami fotografii

Nadesłane prace oceni Jury, które w swojej opinii będzie zwracać uwagę na tematykę zdjęcia, bogactwo szczegółów i kolorów, staranność wykonania oraz oryginalność pomysłu.

W jego skład wchodzą:

Maciej Krüger - fotograf freelancer, na co dzień współpracujący z Onet.pl. Autor i współautor między innymi reportaży o tematyce społecznej; Anita i Filip Gębscy - para artystów, która od 8 lat pracuje twórczo nad wspólnymi projektami artystycznymi , wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach reklamowych w kraju i zagranicą, współpracują między innymi z reżyserem Jerzym Skolimowskim przy jego artystycznych przedsięwzięciach filmowych, i są autorami plakatu do nominowanego do Oscara filmu "EO" oraz Sebastian Cielecki, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem.
Z ramienia Fundacji Avalon, do Jury dołączyła także Helena Szczuka kierująca w niej działem komunikacji i promocji.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i amatorów tej dziedziny sztuki. Fundacja Avalon zaprasza do wspólnej fotograficznej, artystycznej przygody oraz otwarcia się i wrażliwości na codzienność osób z niepełnosprawnościami. Nie ma lepszej ku temu okazji jak Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej

Spektakle dla dzieci, koncert i joga w ogrodach na dachu oraz sety DJ-a. Sierpień w Galerii Północnej zapowiada się kulturalnie i aktywnie. W Galerii Północnej trwa lato
Styl życia Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach
2024-07-31 | 11:40

Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach

Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to norma w Polsce. Według raportu enel-med „Łączy nas zdrowie” aż 56 proc. Polaków pracuje wieczorami lub
Styl życia Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!
2024-07-31 | 09:00

Wakacyjna akcja konkursowa - Pyszne Obrazy OLE!

Lato to czas kulinarnych podróży i kreatywnych odkryć. Zapraszamy wszystkich wielbicieli smaku do wzięcia udziały w konkursie na stworzenie własnego, pysznego obrazu z produktami OLE!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.