Komunikaty PR

Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!

2021-10-08  |  10:00
Biuro prasowe

VICHY od 20 lat prowadzi badania nad wpływem hormonów na skórę w okresie menopauzy. W 2021 r., w odpowiedzi na potrzeby skóry menopauzalnej, marka stworzyła dwie linie kremów NEOVADIOL z ulepszonymi formułami, na okres przed menopauzą i po menopauzie. VICHY wraz z Radą Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy oraz ambasadorkami kampanii „Menopauza. Zmiany są piękne” chce mówić o menopauzie jako o czasie naturalnych i nieuniknionych zmian, które mogą być piękne, o ile odpowiednio się do nich przygotujemy.

Porozmawiajmy o menopauzie

Menopauza stanowi jedną trzecią życia kobiety. Co roku przechodzi ją 25 milionów kobiet, a do 2025 roku na całym świecie będzie 1,2 mld kobiet w okresie pomenopauzalnym. To naturalny proces, który średnio zaczyna się w wieku 51 lat. Menopauza to moment ostatniej miesiączki spowodowany zmianami hormonalnymi: spadkiem stężenia estrogenu, wzrostu FSH i progesteronu. Zmiany te rozpoczynają się już 3-4 lata przed menopauzą objawiając się: nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi, uderzeniami gorąca, wypadaniem włosów, rozdrażnieniem, bezsennością, a także oznakami starzenia się skóry, utratą jej gęstości czy zmianą owalu twarzy. Po menopauzie niektóre te symptomy, np. uderzenia gorąca, stopniowo zanikają, inne z kolei nasilają się, co dotyczy np. starzenia się, gdy skóra staje się coraz bardziej wiotka i sucha. Ale to nie wszystko, niedawne odkrycia naukowe wyodrębniły kolejny kluczowy proces hormonalny zachodzący w tym okresie: wzrost poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Powoduje to stany zapalne oraz utratę kolagenu w skórze – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog, endokrynolog i seksuolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. Niewątpliwie menopauza wiąże się zmianami, ale jak mówi ambasadorka kampanii „Menopauza. Zmiany są piękne” – Katarzyna Dowbor: Nie musimy się bać zmian, jeśli dobrze się do nich przygotujemy. Dotyczy to też menopauzy i zmian w naszej skórze.

Hormony a skóra  

W okresie okołomenopauzalnym proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza. Zmniejsza się produkcja sebum. Naskórek staje się cieńszy, co ma negatywny wpływ na barierę ochronną skóry. Słabną naturalne mechanizmy antyoksydacyjne, spowolniona zostaje synteza lipidów, kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra jest bardziej sucha, cieńsza, traci napięcie i jędrność. Zmarszczki stają się bardziej widoczne i pojawia się coraz więcej przebarwień – mówi prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dermatolog i alergolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. I dodaje: Zmiany w tym okresie następują w dwóch etapach i wpływają na szczególne potrzeby skóry. Przed menopauzą, w okresie tzw. perimenopauzy, najważniejsza staje się poprawa gęstości skóry, korekta owalu twarzy i przywrócenie skórze blasku. Po menopauzie będzie to zniwelowanie ściągnięcia i wiotkości skóry, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek. W pielęgnacji okołomenopauzalnej najważniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry zawierająca składniki aktywne, które pobudzają mechanizmy odbudowy skóry.

Jak zadbać o skórę menopauzalną?

Dzięki pielęgnacji dostosowanej do potrzeb skóry przed i po menopauzie, zmiany będą zachodziły wolniej i mniej skokowo. By pobudzać mechanizmy odbudowy skóry warto sięgać po produkty zawierające składniki aktywne o udowodnionej skuteczności, są m.in.: proksylan i ekstrakt z nasion kasji, które ujędrnią skórę i wypełnią zmarszczki, kwas hialuronowy, który poprawi gęstość, ujędrni skórę i skoryguje owal twarzy oraz kwasy OMEGA 3-6-9, które kompensują uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka skóry i głęboko odżywają skórę – mówi dr Sura.

Holistyczne podejście do menopauzy

Od czego zatem zacząć? Od akceptacji faktu, że menopauza jest procesem, przez który przechodzi każda kobieta. Warto też zadbać o jakość snu, dietę bogatą w fitoestrogeny, witaminę D, kwas foliowy i kwasy omega-3 oraz o swoją kondycję psychiczną. We wszystkich nurtujących nas kwestiach związanych z menopauzą, warto poradzić się ekspertów – zdobycie rzetelnej, potwierdzonej badaniami naukowymi wiedzy o tym złożonym procesie, jest niezwykle cenne. Po wystąpieniu zmian na skórze, warto skonsultować się z dermatologiem, który zaproponuje odpowiednią, dostosowaną do potrzeb pielęgnację.

Neovadiol od Vichy – ekspert w pielęgnacji skóry menopauzalnej. Teraz w nowej odsłonie!

Laboratoria VICHY od ponad 20 lat badają wpływ menopauzy na kondycję skóry. W 2021 r., w odpowiedzi na potrzeby skóry menopauzalnej, Vichy stworzyło dwie linie kremów Neovadiol z ulepszonymi formułami: na okres przed menopauzą i po menopauzie, których skuteczność została potwierdzona klinicznie przez dermatologów.

  • NEOVADIOL PRZED menopauzą (dawny Kompleks Uzupełniający) z kremami na dzień i noc, z formułą wzbogaconą proksylanem i kwasem hialuronowym, których zadaniem jest przywrócenie skórze gęstości i jej rewitalizacja.

  • NEOVADIOL PO menopauzie (dawny Magistral) z kremami na dzień i na noc, których zadaniem jest odżywienie, regeneracja i przywrócenie jędrności skórze, a ich formuły wzbogacone są proksylanem i kwasami OMEGA 3-6-9.

NEOVADIOL niweluje wpływ zmian hormonalnych na skórę i reaktywuje jej mechanizmy.

Zawarte w kremach składniki aktywne:

  • PROKSYLAN + EKSTRAKT Z KASJI – stymulują syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra jest ujędrniona, a zmarszczki wypełnione

  • KWAS HIALURONOWY – sprawia, że skóra jest bardziej gęsta i jędrna, a owal twarzy jest poprawiony

  • KWASY OMEGA 3-6-9 - uzupełniają międzykomórkową strukturę lipidową, a skóra jest intensywnie odżywiona

  • WODA WULKANICZNA VICHY – wzmacnia barierę ochronną skóry oraz zmniejsza jej wrażliwość.

Gama VICHY NEOVADIOL jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy.

Menopauza. Zmiany są piękne.

18 października przypada Światowy Dzień Menopauzy. Z tej okazji Vichy po raz kolejny rozpoczyna dyskusję o menopauzie. Marka chce wesprzeć kobiety w postrzeganiu menopauzy jako naturalnego etapu, który otwiera przed nimi nowe, piękne możliwości. W ramach projektu „MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE” działa Rada Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy, która dzięki zaangażowaniu ekspertów różnych specjalności, holistyczne edukuje kobiety, jak zadbać o siebie w okresie przed i po menopauzie, by czuły się pięknie i zdrowo we własnej skórze. Idąc jeszcze dalej Vichy uruchamia cykl bezpłatnych warsztatów – kompleksowy program zapewniający kobietom w okresie okołomenopauzalnym dostęp do porad w zakresie: pielęgnacji skóry, odżywiania, dobrego samopoczucia oraz zdrowia.

  • prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta – ginekolog, endokrynolog, seksuolog

  • prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska – dermatolog i alergolog

  • dr Agnieszka Sura – dermatolog, specjalista medycyny estetycznej

  • Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

  • Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk

  • dr Karolina Jarecka – psycholog

  • mgr Daria Wielogórska-Rutka – mgr farmacji

11 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O EMOCJACH, STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIU.
18 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRZE. Edycja specjalna z okazji Światowego Dnia Menopauzy.
25 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O HORMONACH I ZDROWIU.

Zapraszamy na FB marki VICHY: www.facebook.com/vichy.consult, gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat kampanii MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE.

A wszystko po to, by menopauza naprawdę była piękną zmianą. To możliwe!

Kontakt dla mediów:
Zuzanna Bieńko
zuzanna.bienko@lbrelations.pl
 

Zuzanna Klatt
Zuzanna.klatt@lbrelations.pl
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:22

Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą

Próchnica to choroba, która dotyka wiele osób w różnym wieku. Początkowo nieodczuwalna, z czasem powoduje ból, prowadzi do powstania ubytków w zębach i
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej

Wokalistka już po raz drugi w swojej karierze została zaproszona do udziału w show French Touch. Pięć lat temu na scenie towarzyszył jej Willy William i w duecie zaśpiewali utwór „Ego”. Margaret zaznacza, że nie było to łatwe zadanie, bo po prostu nie zna języka francuskiego. I do tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo choć podoba jej się brzmienie tego języka i lubi słuchać Francuzów, to jej samej dużą trudność sprawia wymowa poszczególnych słów. Dlatego też i tym razem liczy na wyrozumiałość artysty, z którym będzie współpracować.

Media

Monika Mrozowska: Wcieliłam się w rolę prowadzącej formatu youtubowo-instagramowego. Testuję menu w restauracjach i rozmawiam z ciekawymi gośćmi

W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle aktorka zdradza, że zawodowo jest teraz mocno zaangażowana w dwa projekty. Pracuje nad kolekcją bielizny dla znanej marki i nad kanałem wideo, w którym będzie testowała menu w różnych warszawskich restauracjach i rozmawiała z ciekawymi gośćmi. Przed wakacjami Monika Mrozowska zaskoczyła też diametralną zmianą fryzury, ale jak podkreśla – ta metamorfoza nie była wyrazem ekstrawagancji, nie chodziło też o charakteryzację do nowej roli.

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.