MicoCup wraca do gry! Mała ekstraklasa w Brzegu Dolnym
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Przed nami 4. edycja turnieju MicoCup. Najlepsze akademie piłkarskie zagrają tradycyjnie w Brzegu Dolnym w ostatni weekend września. To dwa dni sportowych emocji, 10 drużyn z całej Polski i 150 utalentowanych piłkarzy na jednym stadionie.
Obrońcą tytułu jest Legia Warszawa, która przed rokiem wyprzedziła Jagiellonię Białystok i AP Brzeg Dolny – gospodarza turnieju. Wszystkie trzy drużyny z podium biorą oczywiście udział także w tegorocznych rozgrywkach. Dołączają do nich czołowe akademie piłkarskie z całej Polski: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Ślęza Wrocław, Lech Poznań, AP Reissa Poznań i Pogoń Szczecin.
MicoCup 2020 rozegrany zostanie w systemie ligowym, czyli każdy z każdym. – Ze względu na system nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym turnieju. – Młodzi piłkarze dają z siebie wszystko, dzięki czemu mecze stoją na wysokim poziomie i są atrakcyjne dla oka. Turniej przebiega w atmosferze dobrej zabawy i pasji do sportu. Przed nami wielkie święto piłki w Brzegu Dolnym – zapowiada.
Turniej (kategoria wiekowa U13) potrwa od 26 do 27 września (sobota i niedziela). Mecze będą rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każdy mecz potrwa 25 minut. Drużyny składają się z bramkarza i 8 zawodników w polu. O kolejności w tabeli zdecyduje liczba punktów. Przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców i najlepszego bramkarza.
Jak co roku ambasadorem MicoCup jest Jakub Słowik – bramkarz drużyny występującej w 1. lidze japońskiej, mający za sobą epizody w reprezentacji kraju. Tegoroczną edycję wspierają także dwaj zawodnicy urodzeni w Brzegu Dolnym, dziś grający w Ekstraklasie: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Przebieg ich kariery dowodzi, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że młode talenty biorące udział w naszym turnieju wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak z Micoled.
Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania bezcennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.
MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności. Przed wizytą na stadionie warto zapoznać się z zasadami DOSTĘPNYMI TUTAJ.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.