MicoCup wraca do gry! Mała ekstraklasa w Brzegu Dolnym
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Przed nami 4. edycja turnieju MicoCup. Najlepsze akademie piłkarskie zagrają tradycyjnie w Brzegu Dolnym w ostatni weekend września. To dwa dni sportowych emocji, 10 drużyn z całej Polski i 150 utalentowanych piłkarzy na jednym stadionie.
Obrońcą tytułu jest Legia Warszawa, która przed rokiem wyprzedziła Jagiellonię Białystok i AP Brzeg Dolny – gospodarza turnieju. Wszystkie trzy drużyny z podium biorą oczywiście udział także w tegorocznych rozgrywkach. Dołączają do nich czołowe akademie piłkarskie z całej Polski: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Ślęza Wrocław, Lech Poznań, AP Reissa Poznań i Pogoń Szczecin.
MicoCup 2020 rozegrany zostanie w systemie ligowym, czyli każdy z każdym. – Ze względu na system nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym turnieju. – Młodzi piłkarze dają z siebie wszystko, dzięki czemu mecze stoją na wysokim poziomie i są atrakcyjne dla oka. Turniej przebiega w atmosferze dobrej zabawy i pasji do sportu. Przed nami wielkie święto piłki w Brzegu Dolnym – zapowiada.
Turniej (kategoria wiekowa U13) potrwa od 26 do 27 września (sobota i niedziela). Mecze będą rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każdy mecz potrwa 25 minut. Drużyny składają się z bramkarza i 8 zawodników w polu. O kolejności w tabeli zdecyduje liczba punktów. Przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców i najlepszego bramkarza.
Jak co roku ambasadorem MicoCup jest Jakub Słowik – bramkarz drużyny występującej w 1. lidze japońskiej, mający za sobą epizody w reprezentacji kraju. Tegoroczną edycję wspierają także dwaj zawodnicy urodzeni w Brzegu Dolnym, dziś grający w Ekstraklasie: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Przebieg ich kariery dowodzi, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że młode talenty biorące udział w naszym turnieju wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak z Micoled.
Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania bezcennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.
MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności. Przed wizytą na stadionie warto zapoznać się z zasadami DOSTĘPNYMI TUTAJ.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.