Mity o medycynie estetycznej
Agencja Face it!
Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
j.gniadzik|agencjafaceit.pl| |j.gniadzik|agencjafaceit.pl
+48 510 189 848
https://agencjafaceit.pl/
Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Polsce są już od wielu lat, jednak nadal temat ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Z badania przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wśród 450 lekarzy medycyny estetycznej wynika, że coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie.
Jednak 73% pacjentów nie przyznaje się nawet najbliższej rodzinie po wykonaniu takiego zabiegu. W kraju wiedza z zakresu medycyny estetycznej jest niewielka, co spowodowało powstaniem kilku mitów na ten temat.
MIT #1 – Z Medycyny Estetycznej korzystają tylko przez kobiety
Prawdą jest, że większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przeznaczonych jest dla płci pięknej. Jednak nie należy uważać, że zabiegi medycyny estetycznej są wyłącznie dla kobiet. Jest wiele zabiegów oferowanych dla mężczyzn. Są to zabiegi z wykorzystaniem tych samych metod czy preparatów, które wykorzystywane są przy standardowych zabiegach dla kobiet na przykład:
- mezoterapia mikroigłowa
- zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej
- zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
Część z tych zabiegów to zabiegi poprawiające poziom codziennego życia. Przykładami są:
- leczenie nadpotliwości
- leczenie chrapania
- Leczenie łysienia
- leczenie nietrzymania moczu
MIT #2 – Wykorzystywane preparaty są niebezpieczne
W medycynie estetycznej wykorzystywane są tylko i wyłącznie preparaty, które są poddane obróbce medycznej i są dopuszczone do wykorzystania jako preparaty medyczne o statusie leków. Wątpliwości co do preparatu powinna wzbudzić m.in. zbyt niska cena zabiegu. Kwas hialuronowy wykorzystywane w zabiegach jest tylko pochodną kwasu, który otrzymuje się z oczyszczonego białka. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są bezpieczne i nie powoduje uszkodzeń twarzy pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony lekarz zajmujący się medycyną estetyczną.
MIT #3 – Zabiegi Medycyny Estetycznej zawsze dają nienaturalny efekt
Efekt jaki zostanie uzyskany po zabiegu przede wszystkim zależy od takich czynników jak:
- Ilość użytego preparatu – ilość preparatu musi być indywidualnie dopasowana. Odpowiednia dawka pozwoli na naturalne podkreślenie kształtów, ujędrnienie czy korekcję asymetrii.
- Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego specjalistę. Lekarz po przeprowadzonej konsultacji dokładnie wie co zrobić, by zabieg nie skutkował przerysowanym efektem.
MIT #4 – Zabiegi Medycyny Estetycznej są bolesne
Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów – „Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?”. Każda osoba ma zupełnie inny próg bólu. We współczesnych procedurach medycyny estetycznej stosuje się znieczulenia. Po zabiegu można szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Jako znieczulenie stosuje się np. kremy znieczulające lub znieczulenia
MIT #5 – Po rozpoczęciu stosowania zabiegów trzeba je kontynuować do końca życia
Lepiej zapobiegać niż leczyć – jest to bardzo trafne określenie w medycyny estetycznej, w szczególności kiedy mówimy o zabiegach anty-aging. Po rezygnacji z kontynuacji zabiegów, skóra zaczyna zachowywać się w takim sam sposób, w jaki zachowywała się przed rozpoczęciem wizyt.
Jeżeli nadal nam nie wierzysz skontaktuj się z naszymi lekarzami w celu umówienia wizyty i przekonaj się, jaką moc mają zabiegi medycyny estetycznej!
Drzazga Clinic – Klinika Laseroterapii i Medycyny Estetycznej w Chorzowie oferująca innowacyjne zabiegi dla ciała i twarzy. Oferuje usługi z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej i kosmetologii na najwyższym światowym poziomie. Wysoce wykwalifikowany personel korzystający z innowacyjnego i unikalnego sprzętu zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług oraz miłą atmosferę podczas zabiegu. Zespół Drzazga Clinic tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów, stale poszerzająca swoją wiedzę. Niezbędne certyfikaty i doświadczenie to tylko niektóre zalety personelu Drzazga Clinic.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.