Komunikaty PR

Naturalne perfumy polskiej marki Fridge by yDe

2020-12-21  |  13:00
Biuro prasowe

14 niszowych zapachów z kolekcji yDe to zaproszenie do podróży przez nastroje, emocje, wspomnienia, ale także do odkrycia tego, co nieznane. Perfumy stworzone przez Magdalenę Beyer, właścicielkę polskiej marki Fridge, powstały jako 14 wyjątkowych opowieści. Każda z nich opiera się na innym motywie przewodnim, zaskakuje nutami zapachowymi, a często również niespotykanymi kompozycjami.

Magda Beyer w swojej pracy nad perfumami działa intuicyjnie. Wyobraża sobie połączenia, dopasowania bądź sprzeczności, które w warstwie zapachowej uwiodą i przyciągną do siebie kobiety. Tworząc na bazie naturalnych olejków eterycznych i absolutów, skomponowała 14 różnorodnych perfum, które są zaledwie punktem wyjścia do tego, jak dany zapach rozwinie się na danej osobie. 

Proces kreowania perfum jest niezwykle intrygujący. Bo jest w zapachach pewna tajemnica. Niby ulotne, ale mocno oddziałują na wyobraźnię. W zetknięciu ze skórą tworzą się różne odcienie zapachu, zapach inaczej się "układa’ – mówi Magdalena Beyer.

Wśród 14 stworzonych do tej pory perfum można znaleźć takie połączenia aromatyczne jak orchidea z różą herbacianą, kwiat tuberozy z wanilią i zieloną herbatą, imbir i pomarańcze z trawą cytrynową, a nawet paprocie w oparach whisky i cedru. Zdarza się, że Magda komponuje wbrew zasadom – tak było w przypadku zapachu don’t follow me. Jest on zderzeniem kilku pozornie niepasujących do siebie składników, takich jak kminek, goździk, róża, bergamotka, drzewo sandałowe i rzadki, egzotyczny kwiat, pozostający sekretem marki. W efekcie otrzymujemy dojrzały, wyjątkowo mocny i trwały zapach, który stopniowo rozwija się na skórze.

Mimo że Magda Beyer nie trzyma się kurczowo zasad kompozycji, są aspekty, w których nie uznaje kompromisu. Jednym z nich jest produkowanie kosmetyków, w tym perfum, w zgodzie z naturą i ze świadomością, jak duży wpływ mają one na kondycję skóry, ale również samopoczucie. Składniki kosmetyków Fridge mają niski ślad węglowy, większość pozyskiwanych przez markę surowców pochodzi z upraw ekologicznych, a na własnej plantacji dzikiej róży właściciele nie stosują nawozów ani pestycydów. Kilka pierwszych stworzonych przez Magdę zapachów zawiera śladowe dodatki składników syntetycznych. Jednak w miarę powstawania kolejnych kompozycji skład ograniczył się już wyłącznie do naturalnych olejków eterycznych, absolutów i ekstraktów roślinnych. Co więcej, zapachy Fridge by yDe są wegańskie, mogą być więc stosowane bezpośrednio na skórę, również przez kobiety w ciąży. Brak syntetycznych składników w szerokiej ofercie marki może na początku zaskoczyć – perfumy uwalniają swoje nuty zapachowe powoli, stopniowo rozwijając się do pełnego doświadczenia aromatów. Jest to jednak wyjątkowa szansa na znalezienie idealnej kompozycji w bardzo świadomy sposób.

Perfumy są rozlewane do eleganckich, szklanych flakonów – białych lub czarnych – w zależności od charakteru zapachu. Buteleczki zamykane są specjalnymi zakrętkami, wykonanymi z filamentu PLA, czyli biodegradowalnego materiału, wywodzącego się z takich składników jak skrobia kukurydziana czy trzcina cukrowa, dzięki czemu nazywany jest on „zielonym plastikiem”. Oprócz dostępnych w ofercie flakonów 45ml, można również znaleźć mniejsze pojemności 10ml, które są doskonałym rozwiązaniem dla tych kobiet, które szukają kilku zapachów na różne okazje lub pory dnia, uwielbiają testować lub łączyć perfumy na skórze, by znaleźć swoją idealną mieszankę.

W zależności od potrzeby lub nastroju, miłośniczki naturalnych aromatów mogą wybierać spośród szerokiej gamy kompozycji. Zwolenniczki delikatnych i świeżych zapachów powinny zwrócić uwagę na perfumy frozen lotus (360 zł/45ml), w których podstawę stanowi mrożony kwiat lotosu oraz odświeżające liście mięty. Z kolei dla kobiet gustujących w cięższych zapachach marka przygotowała kuszącą kompozycję between words (330zł/45ml), pod której nazwą skrywa się zaskakujące połączenie jaśminu, pieprzu i mandarynki z orzeźwiającym drzewem cedrowym oraz białym lotosem. Z myślą o kobietach pragnących otulić się ciepłym, nieoczywistym zapachem, stworzono oparte na przeciwnościach perfumy almost white (330 zł/45ml), które są zestawieniem delikatnej lilii japońskiej i eleganckiego cedru himalajskiego z rose de mai i szałwią w tle. 

Pozostałe perfumy skomponowane przez Magdalenę Beyer oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.yde.pl  oraz na profilu społecznościowym marki Fridge na Facebooku: www.facebook.com/fridgebyyde i Instagramie: www.instagram.com/fridge_by_yde/. Zapachy są również dostępne w salonie marki Fridge, który mieści się w centrum Warszawy przy ul. Mikołaja Kopernika 6.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3
Uroda Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie
2024-06-26 | 09:00

Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie

Hollywood Hair - marka będąca liderem na krajowym rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji kosmetyki i akcesoria do nich, już we wrześniu br. otworzy nowy salon w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.