Niezwykłe metamorfozy „adopciaków” w Galerii Młociny!
Galeria Młociny ponownie wspiera podopiecznych podwarszawskich schronisk, zachęcając do przemyślanej adopcji zwierząt. Tym razem odwiedzający mają okazję, by obejrzeć zdjęcia przedstawiające metamorfozy „adopciaków” ze Schroniska na Paluchu. Centrum handlowe kontynuuje również zbiórkę podarunków dla potrzebujących czworonogów. Specjalny pojemnik ustawiono przy wejściu głównym do obiektu.
W ubiegłym miesiącu w ramach współpracy Galerii Młociny z Fundacją Viva odwiedzający mogli podziwiać wystawę niezwykłych fotografii czworonogów przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach autorstwa Doroty Majcher. Tym razem tuż przy wejściu głównym do obiektu znajdziemy poruszające zdjęcia przedstawiające metamorfozy „adopciaków” z Palucha, czyli psów, które zyskały szansę na otoczony miłością, nowy dom i zostały adoptowane.
– Jako właścicielka adopciaka z Palucha jestem ogromnie wzruszona, widząc przedstawione na wystawie metamorfozy, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, ile czasu i trudu zajmuje przeprowadzenie takiej „przemiany”. Decydując się na adopcję, musimy mieć świadomość, że zmiana wyglądu zewnętrznego zwierzaka to jedna z łatwiejszych rzeczy, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. O wiele trudniej jest przeprowadzić metamorfozę wewnętrzną, by nasz nowy przyjaciel ponownie otworzył się na miłość i obdarzył nas bezgranicznym zaufaniem. Skłamałabym mówiąc, że codzienność z adopciakiem to tylko dobre chwile. Proszę mi jednak wierzyć, że wystarczy trochę czasu, cierpliwości oraz miłości, by zyskać przyjaciela na całe życie. Cieszę się, że mogłam swoje prywatne doświadczenia wykorzystać w słusznej sprawie i razem z innymi właścicielami adopciaków stworzyć niesamowitą wystawę, która – mam nadzieję – przekona każdego, że miłości nie można kupić, ale można ją uratować! – mówi Katarzyna Łobejko, Office Manager Galerii Młociny.
Inicjatywie towarzyszy również zbiórka, w ramach której klienci mogą przekazywać do specjalnego pojemnika podarunki dla podopiecznych podwarszawskich schronisk. Czworonogi z pewnością ucieszą się z karmy dobrej jakości dostępnej w sklepach zoologicznych, zabawek, koców oraz preparatów przeciw kleszczom. Przypominamy, że odpowiednie karmy dla szczeniaków oraz psów dorosłych nie posiadają wysokiej zawartości zbóż lub są ich całkowicie pozbawione.
– Gdy po raz pierwszy zobaczyłam w schronisku tego wspaniałego kundelka, od razu wiedziałam, że stanie się częścią naszego życia! Nie da się jednak ukryć, że adopcja była i wciąż jest dla nas dużym wyzwaniem, a problemy behawioralne Pimpona nieco utrudniały nam codzienne funkcjonowanie. Systematyczna praca, wytrwałość i cierpliwość sprawiły, że finalnie większość problemów odeszła w niepamięć! Oczywiście uważam, że podjęliśmy jedną z najlepszych decyzji i ogromnie się cieszę, że nasz nowy przyjaciel z Palucha jest częścią naszego życia. Okazujemy mu mnóstwo ciepła, miłości i opieki, a nawet najmniejsze postępy wywołują u nas ogromną radość. Z całego serca zachęcam do przemyślanej i odpowiedzialnej adopcji! Choć bywa ciężko, ta bezgraniczna miłość wynagradza wszystko! – mówi Paulina Kander, właścicielka Pimpona, czyli adopciaka z Palucha, którego metamorfozę możemy obejrzeć w Galerii Młociny.
Więcej informacji o inicjatywach realizowanych przez Galerię Młociny znajdziemy na stronie www.galeriamlociny.pl.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.