NIMBUS MIRAI – ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Wyprodukowane z myślą o zwrocie i recyklingu – marka ASICS przedstawia najnowszy model biegowy NIMBUS MIRAI. Obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było przerobić je po okresie użytkowania. Wszystko to bez uszczerbku dla jakości oraz wydajności.
W języku japońskim słowo "mirai" oznacza przyszłość, odzwierciedlając zaangażowanie ASICS w wywieranie pozytywnego wpływu na przyszłe pokolenia biegaczy. Zaprojektowane z myślą o recyklingu NIMBUS MIRAI zachęcają biegaczy do oddania butów po zakończeniu ich użytkowania, aby wesprzeć ich podróż w kierunku obiegu zamkniętego.
NIMBUS MIRAI stanowi kolejny ważny krok w realizacji misji ASICS, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2050 roku. W ubiegłym roku marka wyprodukowała najlżejsze na rynku sneakersy, emitujące CO2e – GEL-LYTE™ III CM 1.95.
Nowy model jest jednym z najbardziej zaawansowanych, jakie ASICS kiedykolwiek wyprodukował. Cholewka, zaprojektowana z jednolitego materiału poliestrowego, nie ma nakładek, co oznacza, że but można łatwo posortować i poddać procesowi recyklingu, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Specjalny rodzaj oryginalnego kleju stworzonego przez ASICS również ułatwia ten proces. ASICS potwierdził w testach, że 87,3% materiału cholewki, który został poddany recyklingowi, można odzyskać jako nowy materiał poliestrowy gotowy do ponownego użytku.
Dodatkowo, but posiada podeszwę środkową FF BLAST PLUS ECO, która zapewnia maksymalną amortyzację i jest wykonana w około 24% ze źródeł odnawialnych, takich jak resztki z przetwarzania trzciny cukrowej. NIMBUS MIRAI zapewnia jakość i wydajność, jakiej biegacze oczekują od ASICS, jednocześnie stawiając na zrównoważony design.
Produkcja butów do biegania NIMBUS MIRAI w obiegu zamkniętym to apel ASICS skierowany do biegaczy, który dotyczy istotnej kwestii w branży obuwia sportowego. Przez długi czas obuwie było projektowane z myślą o jednorazowym użyciu. Jednak sama liczba około 23,9 miliarda butów produkowanych każdego roku na całym świecie, które trafiają na wysypiska śmieci lub są spalane, jest nie do zaakceptowania.
Podejście ASICS do projektowania jest zgodne z filozofią firmy, która pomaga każdemu osiągnąć zdrowy umysł w zdrowym ciele – czynniki, które są możliwe tylko wtedy, gdy możemy poruszać się po zdrowej Ziemi. NIMBUS MIRAI to celebracja wyjątkowej filozofii projektowania ASICS – opartej na zaangażowaniu w produkcję doskonałych produktów i technologii zatwierdzonych przez Instytut Nauki i Sportu w japońskim Kobe.
Po raz pierwszy w historii ASICS biegacze mogą zwrócić buty w sklepach stacjonarnych marki lub za pośrednictwem wysyłki na wielu rynkach na całym świecie, w tym w sklepach detalicznych marki w Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji, aby nadać im nowe życie oraz kupić kolejną parę.
Kontynuujemy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wierzymy, że odzież sportowa z obiegu zamkniętego stanie się normą. NIMBUS MIRAI jest dla nas kamieniem milowym w dążeniu do zeroemisyjności. Skupiliśmy się na tym, aby innowacje nie wpłynęły na komfort oraz wygodę użytkowania. Prosimy jednak biegaczy, aby zrobili jeszcze jeden krok. Gdy przyjdzie odpowiedni moment, mogą zwrócić nam ten model. W ten sposób będziemy kontynuować naszą misję w tworzeniu zdrowej Ziemi dla przyszłych pokoleń – powiedział Fumitaka Kamifukumoto, lider projektu rozwoju produktu NIMBUS MIRAI w ASICS.
Buty ASICS NIMBUS MIRAI są dostępne w sprzedaży na ASICS.com.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.