Nowa treningowa kolekcja już dostępna w GO Sport
W sporcie liczy się systematyczność, dlatego warto wiedzieć jak się do niej zmotywować, a niezbędny sprzęt do treningu znajdziesz w sklepach GO Sport. Najnowsza kolekcja treningowa jest już dostępna, a w niej ubrania, buty, akcesoria i sprzęt z niemal każdej dyscypliny i wszystko znajdziecie w jednym miejscu!
Niezależnie od stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny wszystkie metody treningowe łączy jedno: najważniejsza jest systematyczność. Trening jest jedyną metodą, aby poprawić sportowe wyniki, a dobry trening to regularny trening. Tą powszechnie znaną zasadę niestety często ciężko wprowadzić w życie i jeszcze ciężej utrzymać. Co zrobić, aby wytrwać i ćwiczyć regularnie? Oto kilka ze sposobów:
1. Wyznacz cel.
Posiadanie celu sprawia, że wiemy, po co trenujemy, tylko cel powinien być jasno sprecyzowany. Pomaga w tym zasada SMART, czyli pięć cech, które powinien posiadać dobrze sformułowany cel: S (specific) – specyficzny, skonkretyzowany; M (measurable) – mierzalny; A (achievable) – osiągalny; R (relevant) – istotny oraz T (time-bound) – określony w czasie. Powiedzenie, że „Będę regularnie trenować” jest niekonkretne, bo co oznacza regularnie? Dlatego bardziej skuteczne będzie określenie, że „będę trenować dwa razy w tygodniu”.
2. Plan treningowy.
Odpowiednio skonstruowany plan, czyli dopasowany do wyznaczonego celu jest kluczem do sukcesu. Eliminuje wtedy zastanawianie się i dywagacje, czy trenować dziś czy jutro, intensywnie czy spokojnie, a może w ogóle zostać na kanapie. Kiedy każdy kolejny trening jest zaplanowany i opisany łatwiej go wykonać. Warto zaznaczać wykonane ćwiczenia – miesięczny status postępów będzie dodatkowym bodźcem.
3. Umów się na trening.
Znalezienie towarzysza do treningu sprawi, że trudniej będzie ulec prostym wymówkom. W końcu już jesteśmy umówieni i niepojawieniem się na treningu można popsuć plan znajomego. Towarzyszem może być każdy, bo tu liczy się zasada, że razem raźniej.
4. Słuchaj muzyki.
Ulubiona muzyka dopasowana do tempa treningu to dodatkowy motywator, który pomoże skupić się na powtórzeniach. Nada rytm i doda energii. Najtrudniejszym elementem będzie wyjście z domu lub rozłożenie maty. Później muzyka poniesie Wasze ciało i łatwiej będzie przebrnąć przez ćwiczenia.
5. Odpowiedni sprzęt
O tym, jak motywuje zakup nowego sprzętu, wie chyba każdy, kto dłużej interesuje się konkretną dyscypliną. Nowe buty biegowe, rower, rolki czy halówki – kto po zakupie nie ma ochoty ich od razu wypróbować? Dla wszystkich miłośników sportowych aktywności mamy dobrą wiadomość: nowa kolekcja treningowych ubrań, butów i akcesoriów jest już dostępna w sklepach GO Sport. Wśród produktów znajduje się sprzęt do różnych dyscyplin m.in. do treningu na siłowni, sprzęt dla rowerzystów, hulajnogi, deskorolki i rolki dla lubiących aktywności na zewnątrz, buty do biegania, akcesoria do jogi oraz kompletny sprzęt do piłki nożnej i innych sportów drużynowych. Najnowsza kolekcja to także buty i ubrania dla osób lubiących sportowy styl na co dzień. Niezależnie od tego co trenujesz, w GO Sport znajdziesz duży wybór na każdy stopień zaawansowania!

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.