Komunikaty PR

Obrazy poezją inspirowane, czyli wernisaż prac młodych warszawiaków

2021-11-24  |  13:00
Biuro prasowe

Już 25 listopada o godzinie 10:00 w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędzie się wręczenie nagród w ramach konkursu „Obrazy poezją inspirowane” organizowanego m.in. przez Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz trzy bielańskie przedszkola. Wszystkie zaprezentowane prace autorstwa najmłodszych będzie można podziwiać aż do 6 grudnia. Wernisaż jest kolejnym efektem współpracy centrum handlowego z Urzędem Dzielnicy Bielany.

Galeria Młociny poprzez regularną współpracę z Urzędem Dzielnicy Bielany udowadnia, że jest nie tylko miejscem handlu, ale i życia społecznego. Obiekt wspiera potrzebujących, finansuje inwestycje na terenie dzielnicy, a także organizuje liczne inicjatywy społeczne. Tym razem w Hali Hutnik – industrialnej przestrzeni Galerii Młociny, odbędą się wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu organizowanego przez Burmistrza Dzielnicy Bielany, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany, a także bielańskie przedszkola: Przedszkole nr 421, Przedszkole nr 346 „Pod Kasztanem” oraz Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 "Kota Filemona". O tym, które prace zwyciężyły, zainteresowani przekonają się już 25 listopada o godzinie 10:00, natomiast wszystkie prace uczestników konkursu będzie można podziwiać przez niespełna 2 tygodnie w obiekcie. 

– Cieszymy się, że możemy stale angażować się w życie dzielnicy. Chcemy, aby w pamięci naszych sąsiadów – tych bliższych, ale również i dalszych, utkwiło przekonanie, że jesteśmy otwarci na wiele form współpracy. W ubiegły weekend gościliśmy studentów Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji z akcją Skonsultuj z Farmaceutą, a tym razem będzie nam równie miło gościć uczniów bielańskich przedszkoli – komentuje Emilia Szkudlarek, Senior Marketing Manager Galerii Młociny.

– Chcieliśmy pokazać naszej bielańskiej społeczności i nie tylko, jak bardzo uzdolnione mamy dzieci w bielańskich przedszkolach – mówi Danuta Skalska, Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 „Kota Filemona”.

 Bardzo się cieszę, że prace naszych przedszkolaków zaprezentowane zostaną właśnie w Galerii Młociny, a tym samym będą podziwiane przez szerokie grono klientów obiektu. Jesteśmy również wdzięczni za upominki, które centrum handlowe przekazało uczestnikom konkursu – dodaje Anna Szymanek, współorganizator konkursu oraz Dyrektor Przedszkola nr 421.

Więcej informacji na temat atrakcji i inicjatyw organizowanych w Galerii Młociny znajduje się na stronie www.galeriamlociny.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Święto sztuki i designu w Krakowie Biuro prasowe
2024-11-04 | 12:10

Święto sztuki i designu w Krakowie

Już po raz 7 w Krakowie zanurzymy się w świecie kreatywnych, inspirujących wizji artystycznych. Podczas kolejnej edycji Targów Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” swoje prace zaprezentuje ponad 70 najlepszych twórców, starannie wyselekcjonowanych przez Jury. Targi odbędą się w dniach 9-10 listopada w Pałacu Sztuki. To idealna okazja dla miłośników sztuki, kolekcjonerów, ale też osób, które dopiero poznają ten świat. Targi „Nówka Sztuka” mają na celu inspirować, redefiniować spojrzenie na współczesną estetykę, ale też pozwolić na bezpośrednie nawiązanie kontaktu odbiorcy z artystą. W tym roku zaprezentują się osoby tworzące m.in. fotografię, grafikę, plakat, malarstwo, ceramikę, sztukę użytkową, rzeźbę, tkaniny artystyczne, komiks czy haft wielkoformatowy. „W tym roku otrzymaliśmy naprawdę ogromną liczbę zgłoszeń od artystów. Jak co roku wyselekcjonowaliśmy grupę reprezentującą różne nurty artystyczne. Na pewno każdy odwiedzający nasze targi znajdzie coś dla siebie, coś, co mu się spodoba, zainspiruje go do dalszych artystycznych poszukiwań. W ubiegłym roku nasze wydarzenie odwiedziło ponad 3000 gości. Były to osoby z całej Polski, również z zagranicy. Możliwość obcowania ze sztuką, rozmowy z artystami, wymienianie doświadczeń z innymi uczestnikami jest wyjątkowe, i to zapewniamy co roku wszystkim odwiedzającym” – mówi Alicja Panasiewicz, prezeska Fundacji Nówka Sztuka, która jest organizatorem Targów. Podczas wydarzenia zobaczymy m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, autora komiksów, ilustracji, okładek książek i czasopism, a także projektów witraży. Z kolei Maciej Rakowski zaprezentuje minimalistyczne monochromatyczne miniatury wykonane tuszem i kredką z elementami kolażu. Na miłośników malarstwa czekać będą prace m.in. Marceliny Łazarek, Natki Biegalskiej czy Magdaleny Buk. Nie zabraknie też form użytkowych: swoją ceramikę pokażą NOMAD Ceramic oraz LEP.TO Studio, tkaninę MOST studio, a także zobaczymy haft wielkoformatowy autorstwa Karoliny Szwedt. Targom towarzyszyć będzie wystawa Gabrieli Chrabąszcz „What It Feels Like for a Girl?” w Galerii Pryzmat, która potrwa od 7 do 13 listopada. Kuratorką jest Alicja Głuszek, a tematem niewidzialna opresja, poprzez wstyd kontrolująca zachowania i ciała kobiet, wyrażona formą haftu i miękkich form rzeźbiarskich. Podczas festiwalowego weekendu odbywać się będą również warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wśród nich m.in. warsztaty kintsugi, projektowania etnozabawki czy tworzenie nowoczesnego domu dla Smoka Wawelskiego. Organizatorem Targów jest Fundacja Nówka Sztuka. Projekt został współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.                                                                                                 
Sztuka Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
2024-11-04 | 09:00

Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego

Warszawski Maraton Fotograficzny to inicjatywa kawiarni Green Caffè Nero, dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii – zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Uczestnicy
Sztuka Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
2024-10-30 | 15:00

Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni

Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.