Komunikaty PR

Odkryj nowości w kolekcji Cielo e Terra by Dorota Koziara

2023-08-02  |  01:00
Biuro prasowe

Kolekcja wielkoformatowych płyt gresowych Cielo e Terra emanuje delikatną paletą barw, czerpiąc z charakterystycznych stonowanych, pastelowych odcieni Środkowej Europy, znanej z obfitości chłodnych miesięcy. Taka kolorystyka stała się inspiracją Doroty Koziary, autorki kolekcji, projektantki, architektwnętrz, Art dyrektor, kurator wystaw, której studio na co dzień znajduje się w Mediolanie.

 

— Przystępując parę lat temu do współpracy z Tubądzinem, tak jak w przypadku każdej mojej kooperacji, zaczęłam od przeanalizowania ówczesnych kolekcji marki. Chciałam zaproponować innowacyjne projekty, które wzbogacą gamę produktów. W tym wypadku, były to materiały spełniające normy dla budynków użyteczności publicznej i na elewacje. Tego typu płytki są zawsze wyzwaniem. Zaprojektowana przeze mnie kolekcja Cielo e Terra to płyty gresowe, barwione w masie, spełniające wspomniane kryteria techniczne. To jednak nie wszystko. Ceramikazazwyczaj jest postrzegana jako zimna w dotyku. Zależało mi na uzyskaniu przyjemnego i ciepłego efektu. Wraz z działem technologii Tubądzin zdecydowaliśmy się zastosować powierzchnie głęboko matowe, które, moim zdaniem, dają pożądany przeze mnie rezultat.— mówi o kolekcji Dorota Koziara

Cielo e Terra to kolekcja płyt wielkoformatowych, która ma swoje zastosowanie zarówno w budynkach użyteczności publicznej, przestrzeniach prywatnych, jak i na elewacjach. Jej uzupełnieniem są mozaiki, Geometry iUp Down, które powstają we wszystkich barwach bazowych kolekcji. Architekt może więc łączyć płyty wielkoformatowe z drobniejszymi formami. Teraz do gamy kolorystycznej włączony został nowy kolor – Zieleń. Cielo e Terra została również wzbogacona o płytki czarne i super białe.

— Harmonijna gama kolorystyczna to propozycja szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji idealnie współgrał z innymi. Dzięki temu można także wykorzystywać wszystkie dostępne kolory w jednym projekcie, a i tak będą one stanowiły spójną całość. — dodaje Dorota Koziara.

Nowością są również dekoracje na wielkoformatowych płytach, specjalnie zaprojektowane jako rozwinięcie i uzupełnienie kolekcji. Wśród nich są dekoracje, tzw. gradienty, w których na płaszczyźnie płyty delikatny kolor przechodzi do bieli lub miesza się z inną barwą. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze linie technologiczne Tubądzina. 

— Do gładkich wielkoformatowych płyt chciałam dodać konceptualne rozwiązania, przejścia kolorów do bieli lub koloru w inny kolor. Podobnie jak dzieje się to patrząc na niebo, które zależnie od pogody czy pory dnia zmienia swoje barwy. Zależało mi na wprowadzeniu do architektury wnętrz odczucia powietrza i lekkości, stąd gradienty, dla których bazą są kolory z kolekcji Cielo e Terra przechodzące do bieli. Trochę jak w naturze, trochę jak na scenie w teatrze, gdzie światło miękko układa się na powierzchniach scenografii, tworząc iluzję przestrzeni i nieskończoności. W przypadku tego projektu są to płyty, które swoją konceptualną interpretacją natury uzupełniają dotychczasowe, jednolite barwione w masie wielkoformatowe płyty kolekcji. Przechodząca z jednego w drugi delikatna gra kolorem, jest też dla mnie intrygującym zabiegiem optycznym. Płyty na elewacjach budynków, w zależności od światła wtapiają bryłę w pejzaż lub wydobywają ją z tła. Pozostałe nowości to płyty z kolekcji Cielo e Terra o dekoracjach liniowych, na których głównie stosujemy złoto i platynę. Te zdobienia przemyślane są taki sposób, że mogą być aplikowane na wszystkich kolorach płyt z kolekcji, zapewniając tym samym pełną harmonię. Jednocześnie są dodatkowym elementem łączącym gamę kolorystyczną kolekcji w całość. — podkreśla Dorota Koziara.

Podobnie jak przy przestudiowaniu kolekcji kolorów bazy do Cielo e Terra inspirowanych naturą, również dekoracje uzupełniające tę kolekcję mają razem budować harmonijną całość zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach.

   Zależało mi na tym, żeby te produkty były uniwersalne i znakomicie nadawały się do zastosowania w różnych częściach świata, współgrając z różnorodnym pejzażem, niezależnie czy są wykorzystane we wnętrzach, na fasadach, w przestrzeni publicznej czy prywatnej. Harmonia jest podstawą naszej spokojnej egzystencji. W otoczeniu pięknym i harmonijnym łatwiej jest nam dobrze funkcjonować. — podsumowuje Dorota Koziara.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.