Komunikaty PR

Odkrywamy potencjał szkła w aranżacji łazienki

2023-07-03  |  23:58

Do niedawna utożsamiane głównie z kruchością, od kilku dekad znajduje coraz szersze zastosowanie w aranżacji wnętrz. Szkło – ten niezwykle wdzięczny materiał cieszy się wyjątkowym uznaniem oraz rosnącą popularnością także wśród użytkowników łazienek. Szklane oprawy świetlne, dekoracyjne płytki czy elementy konstrukcji kabin – to tylko wybrane przykłady jego funkcjonalności. Warto odkryć jego potencjał w aranżacji łazienek.

Transparentne aranżacje

Rozwój technologii oraz nowe możliwości uszlachetniania sprawiły, że ten niegdyś delikatny materiał stał się dziś trwały, wytrzymały, a co za tym idzie – także bezpieczny. Atrakcyjność szkła nie przemija. Wciąż pozostajemy pod urokiem jego wyjątkowej elegancji, połysku, blasku, podobieństwa do szlachetnych kruszców oraz zdolności przepuszczania światła.

Szkło to materiał, który z powodzeniem wpisze się w każdy styl aranżacji łazienki – nowoczesny, industrialny, naturalny czy glamour. Jest minimalistyczne, ponadczasowe, funkcjonalne. Co istotne – jego właściwości użytkowe doceniają zarówno właściciele małych, jak i większych pomieszczeń sanitarnych. Po pierwsze – dzięki niemu możemy wydzielić strefy i optyczne powiększyć przestrzeń – nawet o niewielkim metrażu. W odbiorze wizualnym szkło charakteryzuje się lekkością, przepuszcza promienie, jest transparentne. To wszystko sprawia, że nie przytłacza wnętrza i nie odbiera niezbędnego światła.

- Szkło może występować w różnorodnej kolorystyce i wykończeniu – z połyskiem, matowe, barwione. Dzięki temu bez problemu dobierzemy wariant idealny do naszej aranżacji. Ciekawą propozycją są przyciski spłukujące do WC z satynową powierzchnią. W wymiarze estetycznym zachwycające subtelnością i nowoczesnością, w użytkowym - ciepłem, delikatnością i przyjemnością w dotyku – mówi Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Czystość i higiena

Łazienka to chyba najbardziej intymna przestrzeń w domu. W jej zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię dla ciała i duszy. To także pomieszczenie, które utożsamiane jest z szeroko pojętą higieną i czystością. Dlatego urządzając nowoczesne pomieszczenia sanitarne warto zwrócić uwagę na odpowiednie materiały. Dzięki gładkiej powierzchni szkło spełnia wysokie wymogi higieniczne i jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Dla wzmocnienia tego efektu często pokrywane jest specjalną antybakteryjną powłoką, np. z jonami srebra, które powstrzymują rozwój drobnoustrojów.

Technologia pod szklaną osłoną

Szkło to odpowiedź na wiele trendów spotykanych w pomieszczeniach sanitarnych - indywidualizację, cyfryzację czy dążenie do bezdotykowego użytkowania. Doskonałym przykładem tego, jak technologia - przy zastosowaniu odpowiednich materiałów - może podnosić komfort użytkowania, są innowacyjne rozwiązania.

- Ciekawą propozycją dla fanów nowoczesności w aranżacji wnętrz jest m.in. terminal WC, który na pierwszy rzut oka przypomina przymocowaną do ściany dekoracyjną szklaną taflę. Pod nią ukryty jest stelaż i mechanizm spłukujący. Funkcje terminala uwidaczniają są dopiero w momencie zbliżenia się użytkownika. Bezdotykowe spłukiwanie umożliwiają także szklane przyciski z technologią LED i czujnikiem ruchu – mówi ekspert TECE.

Estetyka i wytrzymałość

Nowoczesne metody produkcji sprawiły, że szkło zyskało na wyjątkowej trwałości. Dzięki procesom hartowania materiał ten zwiększył swoją wytrzymałość mechaniczną, odporność termiczną i stał się bezpieczny w użytkowaniu. Nie dziwi więc, że coraz częściej stosowany jest także do wykończenia podłóg czy jako element odwodnień prysznicowych. - Odpływ z rusztem ze szkła harmonijnie integruje się z podłogą, a dzięki solidnej podstawie ze stali nierdzewnej jest przy tym niezwykle wytrzymały na obciążenia – co najmniej 300 kg. Dużą zaletą jest także łatwość w czyszczeniu oraz możliwość doboru i dopasowania barwy szkła do pozostałych elementów łazienki, np. szklanych przycisków spłukujących. Zachowanie spójności wzorniczej to jedna z ważniejszych zasad aranżacji pomieszczeń. Dlatego decydując się na szklane akcenty, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór poszczególnych elementów wyposażenia  – dodaje Dominik Kasprzyk.

Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał. Przewodzi dźwięk, ciepło, światło. Sprawdza się jako platforma cyfrowej komunikacji - może być nośnikiem informacji, ekranem i klawiaturą w jednym. W dobie rozwoju technologii informatycznych można przewidzieć wzrost skali jego zastosowań. Pewność można mieć także co do tego, że szkło jest i będzie materiałem wykorzystywanym na coraz szerszą skalę w nowoczesnych projektach łazienek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.