Ogarnij chaos, czyli jak zrobić porządki w szafie?
Personal PR Sp. z o.o.
Słowackiego 1a
80-281 Gdańsk
kamila.kotowska|personal-pr.pl| |kamila.kotowska|personal-pr.pl
660611632
www.personal-pr.pl
Sterty pogniecionych zapomnianych koszulek, stare sukienki "na potem", powyciągane swetry i tych kilka zestawów, które nosisz uparcie na co dzień? Jeśli tak wygląda Twoja szafa, mamy wiadomość: czas na generalne porządki! Spokojnie – wystarczy dobry plan i sprawdzone porady, a może okazać się, że sprzątanie garderoby wejdzie Ci w krew i wypracujesz sobie nowy nawyk na przyszłość! Sprawdź tych kilka prostych kroków, które pomogą okiełznać chaos w szafie i zatrzymać porządek na dłużej.
Uporządkuj wieszaki
To błahostka, która może zaowocować szybkimi efektami! Postaw na jeden wzór wieszaków, pozbądź się tych odkształconych, pożegnaj się jednorazówkami, wyrzuć powyginane i bez haczyków. Pasujące do siebie wieszaki zdobiące Twoją szafę sprawią nie tylko, że będzie wyglądać schludnie, ale sprawią również, że ład będzie rzucał się w oczy już od chwili otworzenia szafy!
Segreguj
Większość z nas ma mnóstwo ubrań zalegających w szafie – często przy porządkach kierujemy się sentymentem i zostawiamy ciuchy "na potem". Postaw jednak na szczerość i pozbądź się ubrań, które już na Ciebie nie pasują, nie są zgodne z Twoim aktualnym stylem czy trybem życia lub po prostu Ci się znudziły. Ulga gwarantowana!
Podczas selekcji zwróć uwagę na:
1. Rozmiar – nie ma sensu trzymać rzeczy za dużych lub za małych. Często czekają na swoją chwilę, jednak gdy zgubisz kilka kilogramów, będziesz zapewne wolała kupić sobie coś zupełnie nowego. W szafie zostaw więc tylko te ubrania, które w danej chwili pasują.
2. Paletę kolorów – sama wiesz najlepiej, które kolory służą Twojej urodzie, w których czujesz się najlepiej, a których zdecydowanie musisz unikać. Wszystko odstające od zasady "w tym kolorze czuję się dobrze" powinno wylądować w koszu!
3. Jakość ubrań – sentyment do ubrania nie zawsze wiąże się z jego dobrym wyglądem. Pamiętasz ten sweter, który tak uwielbiasz, ale już dawno rozciągnął się w praniu? Nie ma na niego miejsca w Twojej szafie!
4. Fason – niektóre fasony szczególnie służą naszym sylwetkom – podkreślają figurę, sprawiają, że wyglądamy zgrabniej lub są po prostu uniwersalną podstawą naszych stylizacji – takich ciuchów potrzebuje Twoja świeżo wysprzątana szafa!
Wyrzucanie ubrań i akcesoriów przychodzi Ci ze szczególną trudnością? Pomyśl, w jaki sposób Twoje stare fatałaszki mogą przydać się innym. Posortuj ubrania na 3 grupy:
1. Rzeczy, które zostają.
2. Rzeczy do przekazania dalej.
3. Rzeczy do wyrzucenia.
Uwaga! Sortując ubrania, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
1. Nie gromadź zbyt wielu rzeczy do noszenia „po domu”.
2. Nie przechowuj ubrań w nieodpowiednim rozmiarze.
3. Nie składuj ubrań, których nie miałaś na sobie od roku.
4. Nie przechowuj nietrafionych prezentów.
Sezonuj ubrania
Spośród ubrań, które zostają, wybierz te, które są nieodpowiednie do aktualnego sezonu. Latem nie potrzebujesz grubych swetrów czy zimowych kurtek, a w zimie cienkich sukienek. Wypierz, usuń zmechacenia i złóż niepasujące do aktualnej pory roku ubrania, a następnie wynieś je na strych, do piwnicy lub schowaj na dnie szafy, w której przygotowałaś miejsce.
Ubrania, które zdecydowałaś się zostawić, włóż do szafy. Trzymaj się zasady 1 wieszak = jedno ubranie. Dzięki temu ubrania będą w zasięgu wzroku i nie zapomnisz o ich istnieniu. Te elementy garderoby, które trafią na półki, układaj kategoriami – eleganckie, codzienne, koszule, spodnie, sukienki itd. – lub kolorami.
Podaj dalej
Niepotrzebnych ubrań, które są w dobrym stanie, wcale nie musisz wyrzucać. Możesz podarować je rodzinie, znajomym, oddać potrzebującym lub sprzedać – w ten sposób zyskają zupełnie nowe życie! W sieci znajdziesz mnóstwo miejsc pomagających z pozostałościami po generalnych porządkach szafy – jednym z nich jest www.remixshop.com, który ułatwia cały proces sprzedaży, zmniejszając maksymalnie zaangażowanie użytkowników.
Kiedy szafa jest uporządkowana, staraj się zachować ten stan jak najdłużej. Powtarzaj regularnie cały proces sprzątania, pozbywając się przy tym ubrań, które tylko w niej zalegają. Częstotliwość sprzątania powinna być uzależniona od tempa, w jakim wszystko, co ładnie poukładałaś, zmienia się w chaos oraz od tego, jak często pozwalasz sobie na impulsywne, nie zawsze przemyślane zakupy. Pamiętaj – jeśli przez ostatnich kilka lat nie było okazji, żeby na siebie włożyć dane ubranie… to już raczej nie będzie ;)

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.