Komunikaty PR

Opadająca powieka – korekta bez skalpela dla najbardziej wymagających

2021-08-02  |  01:00
Biuro prasowe

Opadające powieki to problem, który pojawia wraz z wiekiem w wyniku procesu wiotczenia skóry spowodowanego coraz słabszą produkcją kolagenu i elastyny. Nadmiar skóry pojawiający się na powiece wpływa negatywnie zarówno na wygląd, sprawiając, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą, ale również na zdrowie i komfort życia poprzez ograniczenie pola widzenia. Blefaroplastyka powiek to skuteczne chirurgiczne rozwiązanie problemu. Co jeśli nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na tak inwazyjny zabieg? Zapytaliśmy o to Paulę Pers właścicielkę gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Clinic.

- W dzisiejszych czasach coraz większe możliwości daje nam medycyna estetyczna, która w wielu przypadkach może zastąpić inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Obecnym trendem w medycynie estetycznej, który jest zdecydowanie bliski mojemu sercu jest dążenie do podtrzymania naturalnego wyglądu poprzez pobudzanie procesów odbudowy skóry oraz systematyczną pracę nad jej kondycją – mówi Paula Pers.

Co radzi Pani pacjentkom, które przychodzą z problemem opadającej powieki?

- Wiele pacjentek przychodzi do mnie z problemami na jednym z bardziej problematycznych i wymagających obszarów twarzy, czyli właśnie na cienkiej i delikatnej skórze w okolicy oka. Korekta powieki ruchomej jeszcze do niedawna była domeną chirurgów plastycznych. Usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry daje natychmiastowy efekt odmłodzenia, jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na operację bądź długą rekonwalescencję pozabiegową. Wychodząc naprzeciw tym osobom wykonuję niechirurgiczną blefaroplastykę plazmą azotową według własnej autorskiej procedury. Zabieg wykonuję wykorzystując aparaturę Intraject od Biotec Italia, a dokładnie technologię plazmy azotowej.

Co to jest plazma azotowa?

- Plazma azotowa to nieinwazyjna alternatywa dla chirurgicznej korekcji opadających powiek. Plazma jest czwartym stanem skupienia materii, w którym elektrony są usuwane z atomów, tworząc zjonizowany gaz. Urządzenie wytwarza plazmę, wykorzystując azot znajdujący się w powietrzu, rozpędzony strumień cząstek razem z gazem uderza o tkankę docierając do skóry właściwej i pobudzając wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego – wyjaśnia Paulina Pers.

Jakie są zalety takiego zabiegu?

- Zabiegi przy użyciu tej technologii można wykonywać cały rok, niezależnie od nasłonecznienia. Testy kliniczne pokazują nieporównywalny wpływ zabiegu na napięcie skóry, niwelowanie zmarszczek (płytkich i głębokich), a także blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień oraz zmniejszenie porów. Pracując na mniejszych parametrach działamy liftingująco, odświeżająco, wygładzająco, stymulująco i naprawczo. Badania kliniczne pokazują, że energia plazmowa posiada zdolność do stymulowania poprawy stanu skóry, oraz utrzymywania efektu pozabiegowego nawet do 12 miesięcy od wykonania procedury. Okres regeneracji jest krótszy w porównaniu z innymi terapiami, a pielęgnacja miejsca zabiegowego nie jest problematyczna. Nawet przy bardzo intensywnych zabiegach okres całkowitej regeneracji skóry nie przekracza jednego tygodnia – dodaje.

Czy istnieje uniwersalna rada, dzięki której możemy zachować młody wygląd na dłużej?

Swoim pacjentkom powtarzam: dbając systematycznie o skórę, efekty będziecie widzieć za 5, 10 i nawet za 20 lat. Uważam też, że wszystkie zabiegi są dla ludzi, najważniejsze, aby nie zatracić siebie i zachować umiar - podsumowuje właścicielka Beauty Clinic.

----

Wyłączny dystrybutor Intraject w Polsce: BIOTEC Lasers Polska sp. z o.o. sp. k.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM. Biuro prasowe
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać
Uroda Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich
2024-09-24 | 14:00

Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich

21 września w wyjątkowej atmosferze salonu Magia Blondu w Fabryki Norblina w Warszawie odbyła się premiera sklepu online dla branży fryzjerskiej – Glamry. Wydarzenie przyciągnęło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.