Komunikaty PR

Operacja plastyczna na mózgu bez użycia skalpela

2023-10-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Czym jest NEUROGRAFIKA?

W ostatnich latach pojawiła się nowa, niezwykle rozwojowa metoda, która łączy w sobie neurobiologię, psychologię, socjologię, filozofię i duchowość. Mowa o NeuroGrafice, o której opowiada ekspertka w tej dziedzinie: Inessa Kim.  NeuroGrafika to metoda opracowana przez doktora habilitowanego psychologii, Pawła Piskariewa, w 2014 roku. Metoda szybko zyskała na popularności i obecnie jest praktykowana na całym świecie, z dnia na dzień zyskując sobie coraz szersze grono zwolenników. Inessa Kim jest certyfikowanym Instruktorem NeuroGrafiki i polskim wydawcą i tłumaczem książki Piskariewa “NEUROGRAFIKA. Algorytm Znoszenia Ograniczeń”, której premiera zaplanowana jest na grudzień 2023. 

Co to jest NeuroGrafika? 

W dużym skrócie i nieco żartobliwie, NeuroGrafikę można opisać jako “operację plastyczną” na mózgu, która odbywa się bez użycia skalpela, za to przy pomocy rysowania linii i figur na kartce papieru. Każdy może przeprowadzić tę operację samodzielnie, rysując neurograficzne linie w ściśle określony sposób. Metoda ta łączy różne dziedziny wiedzy i nauki, a jej głównym celem jest wyzwolenie natchnienia i odkrywanie zasobów wewnętrznych poprzez zmianę sposobu myślenia. 

"Rysowanie NeuroGrafiki ma na celu wybicie mózgu z trybu stereotypowego myślenia, ponieważ jeżeli myślimy i działamy tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, mamy cały czas to, co mamy i nie osiągamy tego, czego pragniemy… Dzięki temu, dzięki takim regularnym ćwiczeniom powstają nowe połączenia neuronowe, które otwierają drogę do innowacyjnych myśli i pomysłów. Metoda pomaga również w uspokojeniu i zrelaksowaniu mózgu, co sprzyja wyciszeniu i twórczemu myśleniu. Mnie samej NeuroGrafika bardzo pomogła. Dzięki tym praktykom staję się spokojniejsza, zrelaksowana, co więcej z łatwością znajduję rozwiązania wielu problemów i szybko pozbywam się zmartwień - mój mózg dzięki wytwarzaniu nowych niestandardowych połączeń nerwowych staje się wspaniałym narzędziem do innego spojrzenia na problemy, szukania nowych rozwiązań, większej kreatywności. W efekcie w ciągu ponad dwóch lat rysowania NeuroGrafiki zaszły przeogromne zmiany w każdej dziedzinie mojego życia: finanse, zdrowie, relacje, realizacja. Poza tym, czuję się i wyglądam dużo lepiej, niż nawet 10 lat temu (a mam 51 lat) Tak właśnie działa NeuroGrafika!” - wyjaśnia Inessa Kim.  

Jak rozpocząć przygodę z NeuroGrafiką? 

NeuroGrafika to stosunkowo młoda metoda, ale zo stała już potwierdzona naukowo. Bazuje na teorii szwajcarskiego psychiatry Karla Gustawa Junga, który udowodnił, że mózg najlepiej przetwarza obrazy graficzne. Dlatego też praktykowanie NeuroGrafiki to sposób na komunikację z własną podświadomością. 

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z NeuroGrafiką, warto skorzystać z kursu prowadzonego przez certyfikowanego instruktora, a najlepiej takiego, który sam jest najlepszą wizytówką tego, jak działa metoda! Obecnie w Polsce jest niewielu Instruktorów NeuroGrafiki, dlatego należy sprawdzić oficjalną stronę Instytutu Psychologii Twórczości, gdzie można znaleźć listę absolwentów. - podpowiada Inessa Kim.  

Ryzyka związane z niepoprawnym praktykowaniem NeuroGrafiki 

NeuroGrafika to “operacja plastyczna” na mózgu, więc istnieją ryzyka związane z nieodpowiednim wykonywaniem tej metody. Choć nie ma konkretnych przypadków negatywnych czy poważnych zachorowań, niewłaściwe rysunki mogą prowadzić do pogłębienia problemów zamiast ich rozwiązania. Dlatego właśnie zaleca się skonsultowanie z doświadczonym instruktorem lub specjalistą NeuroGrafiki.  

NeuroGrafika dla każdego? 

NeuroGrafika jest dostępna praktycznie dla każdego, kto potrafi trzymać w ręce marker i pisać odręcznie. Metoda ta nie jest zarezerwowana tylko dla psychologów, także osoby z różnych środowisk mogą ją praktykować. Jednak zaleca się aby szczególną ostrożność zachować w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi czy z  autyzmem. Rysowanie NeuroGrafiki może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem, które otwiera drzwi do kreatywności i nowych perspektyw. Dzięki instruktorom takim jak Inessa Kim, NeuroGrafika staje się coraz bardziej popularna i dostępna dla wszystkich zainteresowanych zmianami swojego życia na lepsze! 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:00

Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam.
Psychologia Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki
2024-07-30 | 12:00

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Wyobraź sobie, że siedzisz na krawężniku po ciężkim wypadku, w którym ktoś zginął. Jesteś w szoku. Tkwisz w tunelu rozpaczy. Twoje życie wisi na włosku, a ty nie widzisz
Psychologia Dobre rady - jak je dawać?
2024-07-24 | 13:35

Dobre rady - jak je dawać?

  Nasze dobre intencje i chęć pomocy, gdy udzielamy porad w trudnych sytuacjach nie zawsze są odbierane przez innych tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Trener mentalny, Daniel Janik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.