Komunikaty PR

PIELĘGNACJA KWASAMI LATEM? TAK!

2021-08-24  |  18:00
Biuro prasowe

O nie! Właśnie zauważyłaś, że produkt, który uwielbiasz zawiera w swoim składzie kwasy, a przecież czytałaś o tym, że nie powinnaś używać takich składników w letnich miesiącach. Nie wierz w ten mit – to nie dotyczy wszystkich produktów! To wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu zawartego w kosmetyku. Poznaj fakty i nie rozstawaj się ze swoją ulubioną pielęgnacją nawet latem!

Co, jak, dlaczego?

Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia... Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce
i torebce. Nie tylko wtedy, kiedy termometr wskazuje 26 stopni, ale KAŻDEGO DNIA! Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia - co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.

To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem. Odpowiadamy: oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź poniżej
i ciesz się piękną skórą bez potrzeby rezygnowania z ulubionych składników!  

1. Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej.

2. Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka.

3. Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji.

4. Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz o reaplikacji w ciągu dnia.

Idealną  opcją pielęgnacyjną również w okresie letnim jest BIOAKTYWNY TONIK MIKROZŁUSZCZAJĄCY AHA, AHA - I LIKE IT! od Alkmie. Czy znasz już ten kosmetyk? Zawiera on kombinację 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, dzięki czemu zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulując skórę do odnowy i regeneracji.

Dzięki autorskiej kompozycji surowców, produkt doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także suchej i problematycznej. W kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i zwęża pory, ogranicza wydzielanie sebum. Działa jak aktywator - przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacji, zwiększając efektywność i przenikalność składników aktywnych. Wyjątkowy kompleks dziesięciu roślin, wykorzystywany od pokoleń w medycynie chińskiej, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza istniejące przebarwienia i minimalizuje powstawanie nowych.

Jesteś ciekawa jak działa i czy sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji? Zajrzyj na stronę www.alkmie.com i przeczytaj o wszystkich jego właściwościach!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM. Biuro prasowe
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać
Uroda Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich
2024-09-24 | 14:00

Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich

21 września w wyjątkowej atmosferze salonu Magia Blondu w Fabryki Norblina w Warszawie odbyła się premiera sklepu online dla branży fryzjerskiej – Glamry. Wydarzenie przyciągnęło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.