PIELĘGNACJA KWASAMI LATEM? TAK!
O nie! Właśnie zauważyłaś, że produkt, który uwielbiasz zawiera w swoim składzie kwasy, a przecież czytałaś o tym, że nie powinnaś używać takich składników w letnich miesiącach. Nie wierz w ten mit – to nie dotyczy wszystkich produktów! To wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu zawartego w kosmetyku. Poznaj fakty i nie rozstawaj się ze swoją ulubioną pielęgnacją nawet latem!
Co, jak, dlaczego?
Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia... Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce
i torebce. Nie tylko wtedy, kiedy termometr wskazuje 26 stopni, ale KAŻDEGO DNIA! Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia - co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.
To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem. Odpowiadamy: oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź poniżej
i ciesz się piękną skórą bez potrzeby rezygnowania z ulubionych składników!
1. Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej.
2. Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka.
3. Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji.
4. Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz o reaplikacji w ciągu dnia.
Idealną opcją pielęgnacyjną również w okresie letnim jest BIOAKTYWNY TONIK MIKROZŁUSZCZAJĄCY AHA, AHA - I LIKE IT! od Alkmie. Czy znasz już ten kosmetyk? Zawiera on kombinację 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, dzięki czemu zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulując skórę do odnowy i regeneracji.
Dzięki autorskiej kompozycji surowców, produkt doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także suchej i problematycznej. W kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i zwęża pory, ogranicza wydzielanie sebum. Działa jak aktywator - przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacji, zwiększając efektywność i przenikalność składników aktywnych. Wyjątkowy kompleks dziesięciu roślin, wykorzystywany od pokoleń w medycynie chińskiej, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza istniejące przebarwienia i minimalizuje powstawanie nowych.
Jesteś ciekawa jak działa i czy sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji? Zajrzyj na stronę www.alkmie.com i przeczytaj o wszystkich jego właściwościach!

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.