Komunikaty PR

Połowa Polaków skarży się na złą jakość snu

2023-11-23  |  14:56
Biuro prasowe

Blisko 40% rodaków twierdzi, że nie przesypia w ciągu nocy zalecanej liczby godzin. Prawie połowa z nas nie jest też zadowolona z jakości swojego snu aż co dziesiąty Polak uważa ją za bardzo złą. Szczególnie problemy te nasilają się po 40-tym roku życia[1]. Zdrowy sen jest niezbędny do zachowania dobrego samopoczucia i przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Sen jest kluczowym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie, a tym samym na szczęście. Śpiąc, nasz organizm może się zregenerować, co zwiększa jasność myślenia i sprzyja równowadze emocjonalnej. To z kolei prowadzi do poprawy nastroju, zwiększenia poziomu energii i wyostrzenia koncentracji w ciągu dnia. Jeśli cierpimy na zaburzenia snu, może to doprowadzić do niekorzystnych następstw zdrowotnych. Badania wykazały, że zbyt krótki sen i jego zła jakość są istotnymi czynnikami ryzyka zachorowania m.in. na cukrzycę, otyłość czy depresję[2]. Jak w takim razie zadbać o prawidłowy nocny odpoczynek? 

– Należy pilnować tego, aby wstawać i kłaść się spać o stałych porach. Dzięki temu nasz zegar biologiczny będzie uregulowany. Niezwykle istotna jest aktywność fizyczna – może być to nawet 30 minutowy spacer. Ważne, aby robić to codziennie. Unikajmy również obfitych posiłków przed snem i picia alkoholu. Współczesny tryb życia sprawia, że często spędzamy wiele godzin przed ekranem komputera czy telefonu. Ekspozycja na niebieskie światło wprowadza nasz mózg w stan ciągłej aktywności. To prowadzi do zaburzenia wydzielania melatoniny – hormonu ułatwiającego zaśnięcie oraz regenerację mówi dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA, Członek Rady Naukowej Herbalife.

Mając trudności z zasypianiem, warto sięgnąć po naturalne i przebadane suplementy diety. Nowością jest Night Mode od Herbalife – napój na noc, który – jak dowiedziono naukowo – poprawia jakość snu w ciągu zaledwie siedmiu dni[3]. Night Mode zawiera ekstrakt z szafranu, który pomaga zwiększyć poziom melatoniny wieczorem, co wspomaga cykl snu / czuwania[4],  jest również pomocny w zmniejszaniu bezsenności. Poprzez wysoką zawartość witaminy B6 i ryboflawiny, przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych i właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Produkt można zamówić u Niezależnych Dystrybutorów Herbalife, którzy dodatkowo doradzą i pomogą ustalić cele żywieniowe i aktywności fizycznej.

Warto pamiętać, że jakościowy sen pozwala nam lepiej radzić sobie ze stresem, zwiększa naszą koncentrację, zmniejsza ryzyko nadwagi i spowalnia procesy starzenia się organizmu. 

Więcej informacji tutaj: https://www.herbalife.pl/

 


[1] Herbalife Wellbeing Research, badanie na grupie 1002 Polaków w grupie wiekowej 18-60 lat, czerwiec 2023

[2] https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/aktualnosci/287246,jak-dbac-o-dobry-sen

[3] Efekt widoczny zazwyczaj po 7 dniach przyjmowania 28 mg ekstraktu szafranu dziennie - w oparciu o wyniki badań klinicznych.

[4] Efekt widoczny zazwyczaj po 28 dniach przyjmowania 28 mg ekstraktu szafranu dziennie - w oparciu o wyniki badań klinicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.