Komunikaty PR

PoWarszawsku w Koneserze. Ruszył cykl darmowych spacerów odkrywających Pragę

2023-04-13  |  10:22

Centrum Praskie Koneser rozpoczęło współpracę z projektem PoWarszawsku. W ramach kooperacji wiosną i jesienią odbywają się bezpłatne, cykliczne spacery z wyjątkowymi przewodnikami. Podczas nich mieszkańcy Warszawy razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim, twórcą inicjatywy, a także jego gośćmi – znanymi osobistościami związanymi ze stolicą – poznają historię Pragi. Kolejne wydarzenie już w sobotę, 15 kwietnia.

Stołeczna Praga-Północ to postindustrialna, klimatyczna dzielnica. I prawdziwie zabytkowa – to część miasta, która w znacznie mniejszym stopniu niż lewobrzeżna Warszawa ucierpiała podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Dziś post-industrialny charakter Pragi przeplata się z artystycznym klimatem – to właśnie tutaj tworzy wielu znakomitych artystów.

Miejscem, które łączy praską historię i nowoczesność jest Centrum Praskie Koneser. To multifunkcyjny obiekt, powstały na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Z tego miejsca, pod Muzeum Polskiej Wódki, 15 kwietnia (sobota, godz. 13.00) wyruszy spacer szlakiem dawnych warszawskich procentów. Wraz z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim przewodnikiem będzie Bilon, współtwórca formacji Hemp Gru. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, a udział w nim jest bezpłatny.

Chcemy razem z mieszkańcami całej Warszawy odkrywać bardziej i mniej znane historie związane z Pragą. To miejsce przez lata nieodkryte, a obecnie przyciągające swoim niepowtarzalnym klimatem i artystyczną atmosferą. Tutaj można znaleźć wyjątkowe murale, świetne zachowane i odrestaurowane zabytki, a także ślady dawnej stolicy – mówi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.

Oprócz tego, w pierwszej połowie roku planowane są jeszcze dwie spacery – w maju szlakiem kulinarnym PoWarszawsku oprowadzi wszystkich chętnych razem z raperem Vieniem, a w czerwcu coś dla maluchów i ich opiekunów. To rodzinna wędrówka szlakiem Praskich Aniołków Marka Sułka (wydarzenia bezpłatne, bez ograniczeń wiekowych). W marcu natomiast wśród praskich bram razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim swoimi opowieściami dzielił się Bilon.

Praga to miejsce absolutnie wyjątkowe, zasługujące na to, by je lepiej poznać. Jego postindustrialna, artystyczna atmosfera to magnes dla kreatywności. To dzielnica, która oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas niepowtarzalnych wydarzeń: koncertów, warsztatów, wystaw czy targów – wyjaśnia Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.  

Po krótkiej, wakacyjnej przerwie na mieszkańców Pragi, Warszawy oraz wszystkich chętnych czekają jeszcze dwa spacery. W październiku razem z PoWarszawsku odwiedzić będzie można fabrykę czekolady E. Wedel, a w listopadzie Eldo pokaże ze swojej perspektywy Szmulowiznę, czyli popularne „Szmulki”. A już teraz każdy może przejść się samemu lub razem z przyjaciółmi i znajomymi specjalną, praską trasą stworzoną przez PoWarszawsku i Centrum Praskie Koneser. Gotowy spacer Koneser Pragi PoWarszawsku jest dostępny w aplikacji GuideU.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności Biuro prasowe
2024-08-05 | 16:15

Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności

To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników rękodzieła i mody – Fuzja Łódź zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenie. 10 sierpnia odbędą się tutaj Targi
Hobby Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!
2024-08-01 | 14:15

Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!

Najbliższe dni w Fuzji pełne będą kolejnych bezpłatnych wakacyjnych aktywności, które z przytupem rozpoczną drugi letni miesiąc. Artystyczny pokaz, filmowe spotkania
Hobby Lato Konesera trwa. Sprawdź, co będzie się działo w sierpniu!
2024-07-31 | 10:05

Lato Konesera trwa. Sprawdź, co będzie się działo w sierpniu!

Lato Konesera wkracza w kolejny miesiąc różnorodnych atrakcji. W sierpniu na odwiedzających Centrum Praskie Koneser czekają spacery PoWarszawsku, Polski Festiwal Komedii, spektakle

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Konsument

Przybywa konsumentów aronii. Mimo właściwości prozdrowotnych wciąż jest jednak za mało doceniana

Mimo że aronia jest znana z właściwości prozdrowotnych, to nadal nie może się przebić i trafić do grona ulubionych owoców sezonowych Polaków. Dietetycy ubolewają nad tym, że sięgamy po nią dużo rzadziej, niż powinniśmy. Producenci z kolei z powodzeniem wykorzystują ją w sokach, dżemach, koncentratach i innych przetworach, udowadniając, że wcale nie musi być ona kojarzona tylko z kwaśnym, cierpkim smakiem. Zawarte w niej związki działają antynowotworowo i przeciwzapalnie, zapobiegają miażdżycy i chorobom serca, chronią przed udarami, opóźniają rozwój choroby Parkinsona i Alzheimera, a także obniżają ciśnienie krwi.

Podróże

Tomasz Jacyków: Uwielbiam upały, gdy ciepło wychodzi z betonu i pali siedzenie w rozgrzanym samochodzie. Na wakacje jeżdżę poza sezonem

Stylista zaznacza, że nie dla niego zatłoczone kurorty, plaże zastawione parawanami i długie kolejki turystów. Jego zdaniem takie warunki absolutnie nie sprzyjają wypoczynkowi, dlatego też stara się unikać podróży w sezonie wakacyjnym. Jak podkreśla, upały najlepiej znosi w mieście i niestraszne mu skąpane w słońcu ulice i nagrzane samochody. Z kolei na wczasy Tomasz Jacyków zazwyczaj wybiera się w czerwcu lub we wrześniu.