Komunikaty PR

Powrót z wakacji nie musi być trudny. Jak bez stresu odnaleźć się w codzienności

2023-08-31  |  09:32
Biuro prasowe

Koniec sierpnia to zazwyczaj czas wzmożonej aktywności. Wracamy z wakacji do pracy, nasze dzieci do szkoły, studenci wkrótce rozpoczną czas intensywnej nauki. To sprawia, że musimy odnaleźć się po raz kolejny w nowej, często niesprzyjającej rzeczywistości. Jak sprawić, aby powrót z wakacji był przyjemniejszy, a nasz organizm nie reagował gwałtownie na zmiany?

Stres, życie w biegu oraz mnóstwo spraw do załatwienia mogą wpływać na naszą koncentrację i zdolności poznawcze. W pracy czy szkole musimy być skupieni, uważni, zapamiętywać informacje, działać kreatywnie, często na zwiększonych obrotach. Jakie nawyki wprowadzać już teraz do swojej codzienności, aby było nam łatwiej radzić sobie z natłokiem obowiązków i stresem.

1. Dobre nawyki związane ze snem

Lato to czas, kiedy często zapominamy o higienie snu. Noce są ciepłe, częściej jesteśmy aktywni do późnych godzin, chcąc jak najdłużej skorzystać ze sprzyjającej pogody, a tym samym później kładziemy się spać. Dobry sen odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest ważny dla efektywności umysłowej i fizycznej. Staraj się zawsze chodzić spać i wstawać o tych samych porach, nawet w weekendy. To pomoże utrzymać twój zegar biologiczny w równowadze. Przygotuj miejsce do spania - zasłoń okna, utrzymuj odpowiednią temperaturę, unikaj niebieskiego światła, emitowanego przez urządzenia elektroniczne, które mogą zakłócić produkcję melatoniny - hormonu regulującego sen. 

2. Odpoczynek

Zarezerwuj sobie czas na relaks i spokojne czynności, które płynnie wprowadzą cię w codzienność. To pomoże obniżyć poziom stresu i napięcia. Zaplanuj też dla siebie przyjemne aktywności po powrocie z wakacji, które pomogą ci cieszyć się codziennymi sprawami, takimi jak spotkania z przyjaciółmi, kino czy ulubione hobby. Czas dla siebie jest bardzo ważny, również dla twojego zdrowia psychicznego i efektywności pracy mózgu. 

3. Aktywność fizyczna

Po powrocie z wakacji spróbuj od razu wrócić do regularnych aktywności fizycznych. Odpowiednio dostosowane do twoich możliwości ćwiczenia mogą pomóc pobudzić krążenie i poprawić nastrój. Nie musi być to nic wyczerpującego. Już półgodzinny spacer każdego dnia jest dobrym początkiem. Wykorzystaj sprzyjającą pogodę, aby poćwiczyć rano lub wieczorem na zewnątrz. Pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu mięśni. 

4.Unikanie nadmiernego obciążenia planem po powrocie

Nie planuj zbyt wielu obowiązków tuż po powrocie z wakacji. Daj sobie czas na dostosowanie i odzyskanie energii. Kiedy wracamy po dłuższej nieobecności, często chcemy nadrobić wszystkie zaległości. Wpisujemy wtedy do kalendarza zbyt dużo zadań, które nas przeciążają, szybko znów zaczynamy czuć się wypaleni codziennością. Podzielmy więc zadania na priorytetowe i takie, które mogą na spokojnie poczekać. 

5. Suplementacja

Warto też rozważyć przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Pamiętaj, żeby wybierać tylko te, które zostały przebadane naukowo. Wtedy będziesz mieć pewność, że preparat jest skuteczny. Active Mind Complex od Herbalife zawiera opracowaną przez ekspertów formułę z Neumentix™, składnikiem o naukowo potwierdzonym działaniu, pozyskiwanym z mięty zielonej[1]. Poprawia on koncentrację, czas reakcji i pamięć roboczą[2]. Zawiera także kompleks starannie wybranych witamin, w tym C, B6, B12 i kwas foliowy, by pomóc w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, oraz kwas pantotenowy wspomagający utrzymanie sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie.

Pamiętaj, że organizm każdej osoby może reagować inaczej na zmiany. Ważne jest, aby znaleźć strategię, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia. Wspierać w realizacji celu mogą nas również dietetycy, trenerzy personalni lub np. społeczność taka jak Niezależni Dystrybutorzy Herbalife, którzy mogą zaoferować kompleksowe i spersonalizowane wsparcie na każdym etapie.

 


[1] Cirlini M, et al. Molecules. 2016;21(8):1007; Narasimhamoorthy B, et al. Ind Crops Prod. 2015;63:87-91

[2] Falcone PH, et al. Nutr Res. 2019;64:24-38; Falcone PH, et al. J Int Soc Sports Nutr. 2018;15(1):58; Herrlinger KA, et al. J Altern Complement Med. 2018;24(1):37-47

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Podczas Pol’and’Rock powstanie rekordowy obraz z wkrętów Biuro prasowe
2024-08-02 | 07:30

Podczas Pol’and’Rock powstanie rekordowy obraz z wkrętów

W tym roku podczas najbardziej znanego festiwalu w Polsce, Pol’and’Rock, powstanie „wkręcone” dzieło. Firma Klimas Wkręt-met, producent technik zamocowań dla
Styl życia Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej
2024-07-31 | 13:00

Teatr dla dzieci, koncert, DJ i joga – tak wygląda sierpień w Galerii Północnej

Spektakle dla dzieci, koncert i joga w ogrodach na dachu oraz sety DJ-a. Sierpień w Galerii Północnej zapowiada się kulturalnie i aktywnie. W Galerii Północnej trwa lato
Styl życia Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach
2024-07-31 | 11:40

Pokolenie pracoholików ma się dobrze. Co drugi Polak pracuje po godzinach

Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to norma w Polsce. Według raportu enel-med „Łączy nas zdrowie” aż 56 proc. Polaków pracuje wieczorami lub

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.