SEZON NA DEPILACJĘ LASEROWĄ. PRZEDSTAWIAMY FAKTY, OBALAMY MITY!
Com&Media
Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Idealnie gładka skóra, bez niepożądanego owłosienia, to marzenie chyba każdej kobiety. A w szczególności tych, które muszą depilować się codziennie… Depilatory, kremy rozpuszczające włoski, pianki, golarki – sposobów na usuwanie owłosienia jest mnóstwo. Bezapelacyjnie jednak najskuteczniejszym ze wszystkich jest depilacja laserowa. Zima to idealny moment na wykonanie serii zabiegów, dzięki którym już na wiosnę będziemy mogły cieszyć się idealnie gładką skórą. Jak wyglądają zabiegi depilacji laserowej, czy są bolesne i czy możemy wykonywać je latem? Razem z dr Łukaszem Preibiszem z Preibisz SkinDoctors rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Czym tak właściwie jest depilacja laserowa?
– Metoda SHR, czyli Super Hair Removal pozwala nam się na dłużej pozbyć niechcianego owłosienia. Zabieg ten działa na zasadzie lasera, czyli wykorzystuje skupioną wiązkę światła. Ta metoda, od standardowych laserów IPL, różni się większą kontrolą nad częstotliwością emitowanych impulsów, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.
Wiązka światła pochodząca z głowicy przekształca się w energię cieplną pod skórą i oddziałuje na cebulki włosów. Te zostają zniszczone i po kilku dniach wypadają. Zabieg w tej technologii jest bezbolesny i bezinwazyjny, a zarazem bardzo skuteczny. W Polsce niezwykle szybko zyskuje na popularności przez trwałość rezultatów, jednak wciąż w nie wielu miejscach możemy poddać się zabiegowi. Jednym z nich jest oddział Preibisz SkinDoctors w Warszawie.
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Wszystko zaczyna się od konsultacji, na której specjalista ocenia stan skóry oraz owłosienie – to niezwykle ważne, ponieważ na tej podstawie dobierane są parametry lasera. Następnie wykonywana jest próba laserowa i w końcu właściwy zabieg. Podczas zabiegu mieszek włosowy pochłania dostarczoną energię, co powoduje jego rozgrzanie, w skutek czego dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego.
Fakty i mity na temat depilacji laserowej
MIT: Depilacja laserowa jest bardzo bolesna.
FAKT: Depilacja laserowa może, ale nie musi, być zabiegiem bolesnym. Parametry lasera w każdym przypadku dobierane są indywidualnie – tak, by niszczyły mieszki włosowe i nie uszkadzały otaczających je tkanek. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia. Prawda jest taka, że każdy z nas ma inny próg bólu – dla jednych depilacja laserowa będzie zupełnie bezbolesna, inni określą ją jako nieprzyjemną. By zapewnić sobie jak największy komfort można poprosić o znieczulenie specjalną maścią, którą nakłada się na skórę godzinę przed zabiegiem.
MIT: Dzięki depilacji laserowej możemy pozbyć się owłosienia podczas jednego zabiegu.
FAKT: Wcale nie protestowalibyśmy, gdyby faktycznie tak było. Niestety depilacja laserowa jest zabiegiem, który musimy wykonać w serii – w zależności od ilości, gęstości i koloru włosków. Zazwyczaj zaleca się od 6 do 8 serii. Dlaczego jeden zabieg nie wystarczy? – Laser działa wyłącznie na włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli anagenu. Nie jest możliwe, by wszystkie włoski były w tej samej fazie wzrostu. Właśnie dlatego należy wykonać kilka serii – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.
MIT: Depilacji laserowej nie możemy wykonywać latem.
FAKT: Zabiegi depilacji laserowej zaleca się wykonywać w sezonie jesienno-zimowym. Co najmniej na 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania – właśnie dlatego najłatwiejsze będzie to w sezonie jesiennym lub zimowym, tym bardziej, że wykonanie serii zabiegów potrwa kilka miesięcy.
MIT: Depilacja laserowa nie daje trwałych rezultatów.
FAKT: Przy wykonaniu serii zabiegów skuteczność ocenia się na około 90%. Czasami mogą pojawiać się pojedyncze włoski, ale są one znacznie jaśniejsze, cieńsze i słabsze niż wcześniej. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie „zabiegu utrwalającego” – zazwyczaj po 2 lub 3 latach od przeprowadzonej serii.
MIT: Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie można się depilować.
FAKT: Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej należy odstawić depilator i wosk. Można jednak depilować się tradycyjną maszynką do golenia. Chodzi o to, by cebulki włosów pozostały na swoim miejscu – w końcu to na nie ma zadziałać laser.
W dniach 4-9.01 w PREIBISZ SKINDOCTORS odbędzie się AKCJA DEPILACJA – wszystkie zabiegi na wybrany obszar ciała -50% (regularna cena za zabieg: 200 zł). www.preibisz.com

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.