Komunikaty PR

SEZON NA DEPILACJĘ LASEROWĄ. PRZEDSTAWIAMY FAKTY, OBALAMY MITY!

2020-12-21  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Idealnie gładka skóra, bez niepożądanego owłosienia, to marzenie chyba każdej kobiety. A w szczególności tych, które muszą depilować się codziennie… Depilatory, kremy rozpuszczające włoski, pianki, golarki – sposobów na usuwanie owłosienia jest mnóstwo. Bezapelacyjnie jednak najskuteczniejszym ze wszystkich jest depilacja laserowa. Zima to idealny moment na wykonanie serii zabiegów, dzięki którym już na wiosnę będziemy mogły cieszyć się idealnie gładką skórą. Jak wyglądają zabiegi depilacji laserowej, czy są bolesne i czy możemy wykonywać je latem? Razem z dr Łukaszem Preibiszem z Preibisz SkinDoctors rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 

Czym tak właściwie jest depilacja laserowa?

Metoda SHR, czyli Super Hair Removal pozwala nam się na dłużej pozbyć niechcianego owłosienia. Zabieg ten działa na zasadzie lasera, czyli wykorzystuje skupioną wiązkę światła. Ta metoda, od standardowych laserów IPL, różni się większą kontrolą nad częstotliwością emitowanych impulsów, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.

Wiązka światła pochodząca z głowicy przekształca się w energię cieplną pod skórą i oddziałuje na cebulki włosów. Te zostają zniszczone i po kilku dniach wypadają. Zabieg w tej technologii jest bezbolesny i bezinwazyjny, a zarazem bardzo skuteczny. W Polsce niezwykle szybko zyskuje na popularności przez trwałość rezultatów, jednak wciąż w nie wielu miejscach możemy poddać się zabiegowi. Jednym z nich jest oddział Preibisz SkinDoctors w Warszawie.

 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Wszystko zaczyna się od konsultacji, na której specjalista ocenia stan skóry oraz owłosienie – to niezwykle ważne, ponieważ na tej podstawie dobierane są parametry lasera. Następnie wykonywana jest próba laserowa i w końcu właściwy zabieg. Podczas zabiegu mieszek włosowy pochłania dostarczoną energię, co powoduje jego rozgrzanie, w skutek czego dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego.

 

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

MIT: Depilacja laserowa jest bardzo bolesna.

FAKT: Depilacja laserowa może, ale nie musi, być zabiegiem bolesnym. Parametry lasera w każdym przypadku dobierane są indywidualnie – tak, by niszczyły mieszki włosowe i nie uszkadzały otaczających je tkanek. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia. Prawda jest taka, że każdy z nas ma inny próg bólu – dla jednych depilacja laserowa będzie zupełnie bezbolesna, inni określą ją jako nieprzyjemną. By zapewnić sobie jak największy komfort można poprosić o znieczulenie specjalną maścią, którą nakłada się na skórę godzinę przed zabiegiem.

MIT: Dzięki depilacji laserowej możemy pozbyć się owłosienia podczas jednego zabiegu.

FAKT: Wcale nie protestowalibyśmy, gdyby faktycznie tak było. Niestety depilacja laserowa jest zabiegiem, który musimy wykonać w serii – w zależności od ilości, gęstości i koloru włosków. Zazwyczaj zaleca się od 6 do 8 serii. Dlaczego jeden zabieg nie wystarczy? – Laser działa wyłącznie na włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli anagenu. Nie jest możliwe, by wszystkie włoski były w tej samej fazie wzrostu. Właśnie dlatego należy wykonać kilka serii – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz.

MIT: Depilacji laserowej nie możemy wykonywać latem.

FAKT: Zabiegi depilacji laserowej zaleca się wykonywać w sezonie jesienno-zimowym. Co najmniej na 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania – właśnie dlatego najłatwiejsze będzie to w sezonie jesiennym lub zimowym, tym bardziej, że wykonanie serii zabiegów potrwa kilka miesięcy.

MIT: Depilacja laserowa nie daje trwałych rezultatów.

FAKT: Przy wykonaniu serii zabiegów skuteczność ocenia się na około 90%. Czasami mogą pojawiać się pojedyncze włoski, ale są one znacznie jaśniejsze, cieńsze i słabsze niż wcześniej. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie „zabiegu utrwalającego” – zazwyczaj po 2 lub 3 latach od przeprowadzonej serii.

MIT: Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie można się depilować.

FAKT: Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej należy odstawić depilator i wosk. Można jednak depilować się tradycyjną maszynką do golenia. Chodzi o to, by cebulki włosów pozostały na swoim miejscu – w końcu to na nie ma zadziałać laser.

W dniach 4-9.01 w PREIBISZ SKINDOCTORS odbędzie się AKCJA DEPILACJA – wszystkie zabiegi na wybrany obszar ciała -50% (regularna cena za zabieg: 200 zł). www.preibisz.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3
Uroda Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie
2024-06-26 | 09:00

Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie

Hollywood Hair - marka będąca liderem na krajowym rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji kosmetyki i akcesoria do nich, już we wrześniu br. otworzy nowy salon w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.