Komunikaty PR

24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

2021-04-26  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Marka ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event – „Be (at) Your Personal Best” – z udziałem biegowych ambasadorów z całego świata. 24 na 35 startujących pobiło rekordy życiowe na dystansach 5 i 10 km. Wszyscy startowali w najnowszym modelu METASPEED Sky, który wspiera biegaczy w poprawianiu własnych osiągnięć.

Kenijczyk Hillary Kipkoech okazał się najszybszy wśród mężczyzn na 10 km. Wynik 27,35’ to najlepsze tegoroczne osiągnięcie w tym roku. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Mekdes Woldu, ustanawiając nowy rekord Erytrei z czasem 31:47’. Rekord Szwecji w biegu na 5 km pobiła Sarah Lahti, finiszując z wynikiem 15:22’. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Bikiwott, który uzyskał 13:34’.

Na starcie nie zabrakło również Polaków. Beata Popadiak i Damian Kabat zmierzyli się z dystansem 10 km. Z rekordem życiowym do kraju wróci Popadiak, która zajęła 5. miejsce i uzyskała 35:55’. Kabat zakończył natomiast rywalizację z wynikiem 30:33’, plasując się na 10. pozycji.

Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 min – skomentowała swój występ Beata Popadiak. – Jestem bardzo szczęśliwa. Przez pierwsze 3 km utrzymywałam wysokie tempo i wiedziałam, że jeśli wszystko pójdzie z planem, na metę przybiegnę jako pierwsza. Czułam się doskonale, warunki były idealne, a rekord jest zwieńczeniem ciężkiej pracy – dodała Sarah Lahti.  

Wszystkie uzyskane podczas wydarzenia wyniki zostały uznane przez World Athletics za oficjalne. Zawody odbyły się w miejscowości Domaine du Bois Aux Daims Morton położonej w zachodniej Francji. Warunki dla startujących biegaczy były bardzo korzystne – słaby wiatr, 2,5-kilometrowa, płaska trasa asfaltowa przebiegająca przez las oraz temperatura 15 stopni.

Biegaczy w osiąganiu jak najlepszych wyników wspierał model ASICS METASPEED Sky, który zadebiutował na świecie 30 marca. To właśnie w tych butach Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie. Japońska marka podaje, że do dziś swoje „życiówki” w tych ultraszybkich startówkach pobiło niemal 120 biegaczy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.