Komunikaty PR

ASICS docenia znaczenie sportu w nowej kolekcji i tworzy globalną mapę

2021-07-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl

Marka ASICS wprowadza na rynek nową linię produktową pod nazwą CELEBRATION OF SPORT. Kolekcja odświeża obuwie oraz odzież we wszystkich kluczowych segmentach, jak między innymi bieganie czy piłka siatkowa. Ponadto, w ramach kampanii Uplifting Minds, marka tworzy globalną mapę, pokazującą, jak różne sporty wpływają na stan poznawczy i emocjonalny ludzi na całym świecie.

Kolekcja odzieży i obuwia z różnych kategorii celebruje potęgę sportu, który podnosi świat na duchu w wymagających czasach pandemii. Każdy element cechuje się jasnymi i odważnymi detalami w stylu konfetti, wizualnie czerpiąc z radości oraz siły sportu, który nabrał na znaczeniu podczas pandemii i obecnie jest istotny, jak jeszcze nigdy wcześniej. 

Biegacze znajdą w nowej linii między innymi buty GEL-KAYANO 28, oferujące doskonałą stabilność i amortyzację oraz NOVABLAST 2 z zaawansowaną technologią zwrotu energii.  

Poprzez CELEBRATION OF SPORT, ASICS kontynuuje misję inspirowania jak największej liczby osób do pobudzenia swoich umysłów i doświadczenia podnoszącej na duchu mocy sportu w myśl filozofii "w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Z tej okazji, japońska marka stworzyła dedykowaną platformę „Mind UplifterTM”, która stanowi połączenie nowoczesnych technologii skanowania twarzy oraz zbierania danych z samoopisu. Narzędzie bada realny wpływ ruchu na emocje, nastrój czy skupienie. Zgromadzone dane zostaną wykorzystane w pierwszym na świecie badaniu w czasie rzeczywistym, wychwytującym indywidualne zmiany w umysłach sportowców z całego świata i przekształcone w interaktywną mapę ruchu, którą można śledzić od 1 lipca.

Dotychczasowe dane wskazują, że sport jednoznacznie wpływa na wzrost poziomu emocjonalnego. Uczestniczy badania ujawniają, że po ćwiczeniach są o 16% bardziej wydajni, o 11% bardziej pewni siebie i o 9% spokojniejsi. Koszykówka jest natomiast sportem, który generuje największy wzrost poziomu emocji po treningu – 27%. Zajęcia fitness przekładają się na wzrost o 16%, a bieganie o 10%.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.