ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World Athletics jest nie tylko przybliżenie problemu zanieczyszczenia powietrza w przestrzeni miejskiej, ale również podjęcie działań w celu poprawy jego jakości. ASICS, wspierając projekty zaangażowane społecznie, organizuje pod egidą World Athletics trening dla biegaczy-amatorów.
W ramach współpracy z World Athletics, ASICS zaprasza biegaczy na otwarty trening, który odbędzie się w środę, 24 lipca o godz. 19:00 na Polu Mokotowskim (miejsce zbiórki: pomnik Jazdy Polskiej). Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Jerzy Skarżyński, wieloletni ambasador ASICS, maratończyk i autor książek o bieganiu oraz Marek Plawgo, ambasador akcji Running For Clean Air, były lekkoatleta, medalista mistrzostw świata i Europy.
Stolica Polski została wybrana do pierwszej edycji projektu Running For Clean Air prowadzonego przez World Athletics. Zwraca on uwagę na jakość powietrza osób spędzających czas na świeżym powietrzu w dowolnej formie – spaceru, biegu lub jazdy na rowerze.
Od maja, aż do wrześniowego Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, monitor jakości powietrza Kunak Air Pro, zlokalizowany na Polu Mokotowskim, zbiera w czasie rzeczywistym dane dotyczące poziomu pyłów zawieszonych PM2.5, PM10, NO, NO2, CO, CO2, O3, a także mierzy temperaturę, wilgotność powietrza, punkt rosy i kierunek wiatru. Dane z tego sensora są dostępne online, aby każdy mógł sprawdzić, jakie są warunki klimatyczne w tym popularnym wśród stołecznych biegaczy parku.
W ramach projektu odbywają się również bezpłatne treningi dla biegaczy-amatorów. Wszystkie są zlokalizowane na Polu Mokotowskim. Motywem biegowych spotkań są jakość powietrza i zdrowie. – Po trzech miesiącach realizacji projektu, mamy już wiele cennych informacji na temat danych dotyczących jakości powietrza na Polu Mokotowskim. Zanim zakończymy pomiary we wrześniu, przed nami kilka ekscytujących sesji treningowych w parku ze wspaniałymi gośćmi, którzy pomogą nam budować świadomość na temat wpływu jakości powietrza na zdrowie biegaczy – mówi Anna Jilkova, Air Quality Project Manager w World Athletics.
Marka ASICS jest jednym z głównych partnerów World Athletics przy tym projekcie. – Od lat angażujemy się w inicjatywy proekologiczne, które są zbieżne z naszymi wartościami. Łączy nas podobna filozofia, czyli w zdrowym ciele, zdrowy duch, a także zamiłowanie do matki natury i zdrowej ziemi, na której wszystkim nam powinno zależeć w pierwszej kolejności. Nie są to wyłącznie puste słowa, ponieważ konsekwentnie redukujemy emisję gazów cieplarnianych, prowadzimy również zaawansowany recykling i ponownie wykorzystujemy nasze produkty. Ponadto, jesteśmy doceniani za umiejętne zarządzanie ryzykiem klimatycznym w łańcuchu dostaw – podsumowuje Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Joanna Liszowska: Kobiety powinno się doceniać na co dzień. Ale 8 marca można szczególnie wyrazić swoją sympatię
Aktorka uważa, że Dzień Kobiet to miła tradycja i należy ją pielęgnować. Nie trzeba wiele, by na twarzy płci pięknej pojawił się uśmiech. Wystarczą życzenia, symboliczny kwiatek czy okolicznościowy upominek. Joanna Liszowska podkreśla, że w teatrze czy na planie serialu koledzy z branży 8 marca zawsze stają na wysokości zadania i sprawiają radość paniom ze swojego otoczenia. Marta Wierzbicka natomiast zaznacza, że dla niej nie jest to szczególna okazja do świętowania. Po prostu dzień jak każdy inny.
Handel
Planowana podwyżka akcyzy na e-papierosy skłoni palaczy do wyboru bardziej szkodliwych używek. Wrócą też do tradycyjnych papierosów

Trwają prace nad projektem regulacji, która wprowadza wysoką akcyzę na e-papierosy jednorazowe, urządzenia do waporyzacji i podgrzewacze, co ma na celu ograniczenie spożycia wyrobów nikotynowych, szczególnie wśród młodzieży. Jednak eksperci podkreślają, że zmiany mogą przynieść więcej szkód niż korzyści, zmuszając konsumentów do sięgnięcia po tańsze, ale bardziej szkodliwe alternatywy i utrwalając nawyk palenia tradycyjnych papierosów. Wyższe ceny produktów alternatywnych mogą również prowadzić do wzrostu szarej strefy i trudności w realizacji założeń fiskalnych oraz uderzyć w tysiące polskich MŚP.
Infrastruktura
Priorytetem osób kupujących mieszkanie jest dostęp do zielonych terenów. To ma istotny wpływ na ich dobrostan

Badania pokazują, że Polacy cenią bliskość natury bardziej niż sąsiedztwo aptek czy żłobków. – Aby zapewnić kontakt z naturą, osiedla powinny być rozplanowane z dużym poszanowaniem środowiska – podkreślają eksperci z APA Wojciechowski Architekci, projektanci osiedla Onelife w warszawskim Powsinie.