ASICS prezentuje nowe badania i wspiera biegaczy
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Od początku lockdownu wywołanego przez pandemię COVID-19, Europa przeżywa nieustający boom na bieganie jako aktywną formę spędzania wolnego czasu poza domem. Najnowsze dane marki ASICS w oparciu o aplikację RunKeeper pokazują, że ten sport uprawia więcej osób niż w analogicznym okresie w 2019 r. Średni wzrost aktywnych biegaczy na Starym Kontynencie kształtuje się na poziomie 4,3% w czerwcu oraz lipcu.
Eksperci twierdzą, że wystarczy 91 dni, aby wszelkiego rodzaju ćwiczenia stały się nawykiem. Nie inaczej wygląda sytuacja z bieganiem. Wyniki niezależnych badań przeprowadzonych przez markę ASICS wśród osób, które rozpoczęły lub wznowiły swoją przygodę z tym sportem w trakcie pandemii pokazują, że 84% z nich planuje biegać nadal, a nawet częściej w niedalekiej przyszłości.
Ponadto, prawie połowa (49%) Europejczyków biega, aby poprawić swoją kondycję psychiczną w trakcie lockdownu, a 47% z nich traktuje tę aktywność jako idealny sposób na odstresowanie. Z drugiej strony, 62% osób przyznało, że nie otrzymało wiarygodnych informacji dotyczących kluczowych elementów biegania, narażając się na kontuzję lub rezygnację z nowo odkrytej pasji. Główne pytania, na które biegacze-amatorzy oczekują odpowiedzi:
- Jak utrzymać motywację (42%)?
- Jak znaleźć odpowiednie buty (38%)?
- Jak uniknąć bólu mięśni i stawów (34%)?
- Jak przeprowadzić optymalny trening (33%)?
- Jak uniknąć kontuzji (32%)?
- Jak stawiać przed sobą rozsądne cele (31%)?
W odpowiedzi na badania, ASICS przygotował kilka prostych wskazówek i sugestii dla każdego z kluczowych obszarów, aby pomóc biegaczom świadomie kontynuować swoją sportową podróż:
- Zadbaj o organizację i śledź swoje postępy
- Zadbaj o odpowiednie nawodnienie
- Poznaj swoją stopę
- Trenuj w różnych modelach butów
- Trenuj z głową i ciesz się bieganiem
- Zaskocz samego siebie
Bieganie jest jednym z najłatwiejszych sportów, niosąc za sobą niesamowite korzyści fizyczne i psychiczne. Wszyscy biegacze, a zwłaszcza Ci, którzy dopiero są na początku swojej drogi, potrzebują niezbędnego wsparcia i wskazówek, które pomogą im utrzymać motywację, uniknąć kontuzji oraz trenować w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jako wiodąca marka sportowa, potrzeby biegaczy są nam szczególnie bliskie i dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć ich opieką oraz wspierać w realizacji celów – powiedziała Linda van Aken, Vice President Running ASICS.
Przebadana próba europejska wyniosła 3044 osób (wiek 18-55), obejmując te osoby, które dopiero zaczęły biegać lub wróciły do biegania od marca 2020 r. Badanie w formie online zostało przeprowadzone w okresie 8-12 lipca 2020 r.*
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.