ASICS przestawia siatkarską nowość – SKY ELITE FF2
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę butów do piłki siatkowej SKY ELITE FF2. W najnowszym modelu zostały zastosowane zaawansowane technologie wsparcia odbicia i stabilizacji lądowania po wyskoku. W obuwiu na co dzień występują Joanna Wołosz i Fabian Drzyzga.
W projektowanie butów zostali zaangażowani reprezentantka Niemiec, Louisa Lippmann, reprezentant Włoch, Filippo Lanza oraz Japonii, Masahiro Yanagida. Wnioski ze współpracy z profesjonalnymi graczami przełożyły się na wdrożenie innowacyjnych cech konstrukcyjnych, jak zakrzywiony kształt pięty, który przekłada się na siłę odbicia czy technologia FLYTEFOAM Propel, amortyzująca lądowanie.
Poprzez nowatorskie rozwiązania produkcyjne, zwiększamy wydajność siatkarzy podczas gry. Projektowaliśmy ten model z myślą o ruchu skoku od pierwszego kroku aż do lądowania. Wierzymy, że tworzymy buty, które potrafią podnieść zarówno umysł, jak i ciało. Jest to zgodne z naszą założycielską filozofią, towarzyszącą nam do dziś – powiedział Hiroyuki Ichikawa z zespołu projektowego ASICS.
Pewność siebie, wiara we własne umiejętności są dla mnie bardzo ważne. Kiedy czuję się pewnie, mogę wznosić się na jeszcze wyższy poziom. Dzięki temu jestem lepszym graczem i kolegą z drużyny, a to oznacza, że mogę podejmować ryzyko oraz inspirować innych. W butach SKY ELITE FF2 mogę skakać jeszcze wyżej i mam niezbędne poczucie komfortu – dodał Filippo Lanza, siatkarski wicemistrz świata z 2015 r.
Buty będzie można nabyć na stronie ASICS.com od 1 lipca. Modele w dedykowanej kolorystyce Sunrise Red, która nawiązuje do miasta Tokio i jest symbolem nadziei oraz oddania sportowców, pojawią się w sprzedaży jeszcze tego lata.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.