ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony klimatu. Tym razem, japoński producent stworzył limitowaną linię butów do biegania, SUNRISE REBORN, które zostały wykonane z materiałów ponownego użytku, pochodzących z recyklingu.
Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na recykling, przeróbkę i zmianę stylu wyrzuconych materiałów na nowe towary tekstylne. SUNRISE REBORN jest kolejnym krokiem ASICS w kierunku redukcji negatywnego wpływu produkcji na środowisko.
Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc nasza planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Yasuhito Hirota, COO/President ASICS Corp.
Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa wiodące modele do biegania – METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w uderzającej czerwieni wschodzącego słońca. Nowe buty są dostępne w sprzedaży od 5 marca.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.