ASICS uruchamia wirtualną akademię tenisa
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent odzieży sportowej, ASICS uruchomił nowy projekt skierowany do społeczności tenisa ziemnego. Wirtualna akademia zapewnia wszystkim entuzjastom tego sportu nieograniczony dostęp do szkoleń oraz porad ekspertów współpracujących z japońską marką. Jednym z nich jest Patrick Mouratoglou, trener 23-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych, Sereny Williams.
Niezależne badania przygotowane w 2019 r. przez globalną firmę MetrixLab wskazują, że 90% tenisistów polega na zaleceniach trenerów w zakresie poprawy swojej gry. Większość opiekunów przywołuje jednak permanentny brak czas oraz zasobów na bieżące śledzenie wszystkich nowinek, a także realizację pełnych planów treningowych.
Wirtualna akademia tenisa ma ułatwić trenerom, ale również samym tenisistom dostęp do potrzebnych im informacji. W skład ekspertów ASICS weszli zawodowi trenerzy, specjaliści od treningu siłowego, fizjoterapeuci oraz psycholodzy sportu, którzy na dedykowanej platformie społecznościowej będą dzielić się merytorycznymi artykułami i materiałami wideo, uwzględniającymi najnowsze, treningowe trendy.
Wiemy, jaką rolę w rozwoju każdego zawodnika pełni trener, zarówno na korcie, jak i poza nim. Naszym wiodącym celem jest wspieranie szkoleniowców w zakresie dostępu do najnowszej wiedzy eksperckiej, aby mogli w pełni poświęcić się rozwojowi swoich podopiecznych, sukcesywnie poprawiając ich grę – powiedział Gary Raucher, wiceprezes wykonawczy ASICS.
Użytkownicy uzyskają także dostęp do indywidualnych sesji szkoleniowych, dzięki którym dowiedzą się, jak określić styl gry oraz dobrać odpowiednie produkty, aby nie tylko poprawić wyniki, ale również zapobiec kontuzjom. – Poza aspektem poradnikowym, zależy nam na tym, aby tenisiści świadomie wybierali obuwie dostosowane do sposobu i miejsca ich gry. Buty do tenisa mogą wydawać się bardzo podobne, ale każdy z nich jest wyposażony w określoną technologię, wspierającą i chroniącą naturalny ruch stopy. Jest to szczególnie istotne w zakresie prewencji przeciw kontuzjami – dodała Rene Zandbergen, dyrektor ds. innowacji produktowych ASICS Tennis.
Założycielem i prezesem akademii jest Patrick Mouratoglou, który opiekuje się najlepszymi zawodnikami na świecie, a Amerykankę, Serenę Williams doprowadził do dziesięciu zwycięstw w turniejach Wielkiego Szlema, a także olimpijskiego złota w Londynie. – Bycie trenerem oznacza pomaganie podopiecznym w wydobyciu z nich pełnego, sportowego potencjału. Dzięki nowej, wirtualnej platformie wymiana wiedzy oraz doświadczeń stała się jeszcze łatwiejsza. Rozpoczynając rok temu współpracę z marką ASICS, mieliśmy jeden cel – przyczynić się do rozwoju dyscypliny. Uruchamiając ten unikalny projekt, postawiliśmy kolejny krok do pełnej realizacji tej obietnicy – stwierdził francuski szkoleniowiec.
Więcej informacji znajduje się na stronie:
www.asics.com/tennis-academy
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.