Komunikaty PR

ASICS uruchamia wirtualną akademię tenisa

2020-09-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.1 MB )

Producent odzieży sportowej, ASICS uruchomił nowy projekt skierowany do społeczności tenisa ziemnego. Wirtualna akademia zapewnia wszystkim entuzjastom tego sportu nieograniczony dostęp do szkoleń oraz porad ekspertów współpracujących z japońską marką. Jednym z nich jest Patrick Mouratoglou, trener 23-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych, Sereny Williams.

Niezależne badania przygotowane w 2019 r. przez globalną firmę MetrixLab wskazują, że 90% tenisistów polega na zaleceniach trenerów w zakresie poprawy swojej gry. Większość opiekunów przywołuje jednak permanentny brak czas oraz zasobów na bieżące śledzenie wszystkich nowinek, a także realizację pełnych planów treningowych.

Wirtualna akademia tenisa ma ułatwić trenerom, ale również samym tenisistom dostęp do potrzebnych im informacji. W skład ekspertów ASICS weszli zawodowi trenerzy, specjaliści od treningu siłowego, fizjoterapeuci oraz psycholodzy sportu, którzy na dedykowanej platformie społecznościowej będą dzielić się merytorycznymi artykułami i materiałami wideo, uwzględniającymi najnowsze, treningowe trendy.

Wiemy, jaką rolę w rozwoju każdego zawodnika pełni trener, zarówno na korcie, jak i poza nim. Naszym wiodącym celem jest wspieranie szkoleniowców w zakresie dostępu do najnowszej wiedzy eksperckiej, aby mogli w pełni poświęcić się rozwojowi swoich podopiecznych, sukcesywnie poprawiając ich grę – powiedział Gary Raucher, wiceprezes wykonawczy ASICS.

Użytkownicy uzyskają także dostęp do indywidualnych sesji szkoleniowych, dzięki którym dowiedzą się, jak określić styl gry oraz dobrać odpowiednie produkty, aby nie tylko poprawić wyniki, ale również zapobiec kontuzjom. – Poza aspektem poradnikowym, zależy nam na tym, aby tenisiści świadomie wybierali obuwie dostosowane do sposobu i miejsca ich gry. Buty do tenisa mogą wydawać się bardzo podobne, ale każdy z nich jest wyposażony w określoną technologię, wspierającą i chroniącą naturalny ruch stopy. Jest to szczególnie istotne w zakresie prewencji przeciw kontuzjami – dodała Rene Zandbergen, dyrektor ds. innowacji produktowych ASICS Tennis.

Założycielem i prezesem akademii jest Patrick Mouratoglou, który opiekuje się najlepszymi zawodnikami na świecie, a Amerykankę, Serenę Williams doprowadził do dziesięciu zwycięstw w turniejach Wielkiego Szlema, a także olimpijskiego złota w Londynie. – Bycie trenerem oznacza pomaganie podopiecznym w wydobyciu z nich pełnego, sportowego potencjału. Dzięki nowej, wirtualnej platformie wymiana wiedzy oraz doświadczeń stała się jeszcze łatwiejsza. Rozpoczynając rok temu współpracę z marką ASICS, mieliśmy jeden cel – przyczynić się do rozwoju dyscypliny. Uruchamiając ten unikalny projekt, postawiliśmy kolejny krok do pełnej realizacji tej obietnicy – stwierdził francuski szkoleniowiec.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

www.asics.com/tennis-academy   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay! Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na
Sport Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF
2024-04-24 | 17:05

Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF

Radość z rywalizacji i zwycięstwa będą silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 120 pływaków z niepełnosprawnościami z Dolnego Śląska weźmie udział w XII
Sport Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa
2024-04-24 | 15:00

Stolica wraca na siatkarskie salony. Wielki sukces KSG Warszawa

Wspaniałe wieści dla warszawskich kibiców siatkówki – wielka żeńska siatkówka ponownie zagości w Warszawie. W miniony weekend zespół KSG Warszawa wywalczył

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.