ASICS wprowadza nową, ekologiczną kolekcję z okazji Dnia Ziemi
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS wprowadziła na rynek nową kolekcję odzieży oraz butów do biegania, która została wyprodukowana wyłącznie w oparciu o materiały ponownego użytku pochodzące z recyklingu. Ekologiczne produkty powstały z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego na całym świecie 22 kwietnia.
Nowa kolekcja pod nazwą Earth Day Pack jest jak dotąd najbardziej przyjazną dla środowiska propozycją przygotowaną przez japońską markę. Produkty powstały z około pięciu ton odpadów tekstylnych, które zostały poddane recyklingowi, a następnie wprowadzone do ponownego użytku. W jej skład wchodzą najpopularniejsze modele biegowe, między innymi GEL-NIMBUS 23 oraz GLIDERIDE 2, a także odzież przeznaczona do uprawiania sportu. Na wszystkich butach znalazła się ikona słonecznika symbolizująca zaangażowanie marki w ochronę środowiska.
W modelach do biegania zastosowano szereg rozwiązań minimalizujących negatywny wpływ na kondycję naszej planety. Wyściółka została opracowana przy użyciu technologii oszczędzającej mechanizm barwienia, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o około 45% i ograniczając zużycie wody o około 33% w porównaniu z konwencjonalnymi procesami produkcji.
Naszym celem zawsze było wspieranie sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców, w osiągnięciu zdrowego umysłu poprzez ruch. Jeśli chcemy skutecznie realizować nasze cele, musimy troszczyć się o naszą planetę. Od lat angażujemy się w proekologiczne inicjatywy, dążąc do produkcji w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i utrzymać globalne ocieplenie na poziomie poniżej 1,5 stopnia. Mówi się, że tylko 1% światowych odpadów tekstylnych jest poddawanych recyklingowi, podczas gdy ponad 70% odzieży trafia na wysypiska lub do spalarni. Wprowadzając innowacje do naszego procesu produkcyjnego, staramy się łagodzić negatywne skutki zmian klimatycznych, a także budować świadomość na temat wyzwań, jakie stoją stoją przed naszą planetą, za którą jesteśmy przecież odpowiedzialni – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.
Earth Day Pack jest już drugą tegoroczną kolekcją ASICS powstałą w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu. Kilka tygodni temu japońska firma wprowadziła na rynek Sunrise Reborn, obejmującą limitowaną linię butów do biegania. W skład nowej kolekcji wchodzą natomiast również produkty z gamy lifestyle’owej. Wszystkie są dostępne na ASICS.com od 16 kwietnia br.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.