ASICS z najnowszą premierą biegową
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę wysokowydajnych butów METASPEED, przenosząc moc projektowania na jeszcze wyższy poziom. Model METASPEED Edge po raz pierwszy koncentruje się na konkretnym stylu biegania, który do tej pory był bardzo często pomijany.
ASICS METASPEED Edge ma swoją premierę niewiele ponad dwa miesiące po modelu METASPEED Sky. Zgodnie z założeniami, każdy z modeli powstał z myślą o innym stylu biegania. Profesjonalni biegacze nie muszą już dostosowywać swojego stylu do konkretnego obuwia. W przypadku butów japońskiej marki jest wręcz odwrotnie. Z testów naukowców ASICS wynika, że model METASPEED Edge pomaga zredukować liczbę kroków potrzebną do ukończenia maratonu o 2,6%, co pozwoli elitarnym sportowcom osiągnąć jeszcze większą wydajność oraz wyniki.
Model już teraz cieszy się uznaniem wśród elity. Wystarczy wspomnieć, że Niemka, Katerina Steinruck podczas Hokkaido-Sapporo Marathon Festival 2021 pobiła w nim swój rekord życiowy, osiągając wynik 1:10:43’ i finiszując na 4. pozycji.
Naukowcy z Instytutu Nauk o Sporcie ASICS (ISS) zwrócili uwagę, że dotychczasowe typy obuwia biegowego faworyzowały zawodników z wydłużonym krokiem. METASPEED Edge dostosowuje się do stylu biegacza, wspierając zawodników o większej intensywności biegu.
Nasz najnowszy model jest bardzo zaawansowany technologicznie i stanowi doskonały przykład naszego podejścia do innowacji. Umożliwia jeszcze szybszy bieg przy wydłużonym kroku, a także większą stabilizację. Ponadto, pozwala biegaczom zaoszczędzić więcej energii, jednocześnie kontrolując tempo. Liczymy, że wzniesie ich na jeszcze wyższy poziom indywidualnej wydajności oraz zapewni maksymalna ochronę i stabilizację – powiedział Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy w Instytucie Nauk o Sporcie ASICS.
Model ASICS METASPEED Edge jest dostępny w sprzedaży od 1 czerwca na ASICS.com i w Sklepach Biegacza.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.