ASICS zaprezentował biegowe nowości podczas wirtualnej premiery
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS odsłonił kluczowe karty na ten sezon, prezentując nowe buty do biegania podczas wirtualnej premiery, która odbyła się w siedzibie firmy w japońskim Kobe. Wysokowydajne modele METASPEED Sky i METASPEED Edge są przeznaczone dla szybkich biegaczy, chcących wnieść swoje wyniki na jeszcze wyższy poziom.
Projektując nowe modele, zespół naukowców ASICS postawił na potrzeby sportowców, którzy charakteryzują się odmiennym stylem biegania. To but ma dostosować się do ich indywidualnych preferencji, wspierając osiąganie jak najlepszych wyników.
Designerzy marki opierali się na spostrzeżeniu, że dotychczasowy rodzaj obuwia faworyzuje tych biegaczy, którzy zwiększają swoją prędkość, wydłużając długość kroku. Przeprowadzone badania wykazały mniejsze wsparcie dla zawodników preferujących drugi wiodący styl, rozpędzających się nie tylko poprzez wydłużenie kroku, ale również zwiększenie ich liczby na minutę.
Lepsze wyniki są możliwe w odpowiednio zoptymalizowanych butach pod kątem indywidualnego stylu biegania. Nowe modele poprawiają wydajność wśród tej grupy sportowców, która stawia na większą intensywność, ale z powodzeniem mogą być również wykorzystywane przez osoby preferujące bardziej zrównoważony bieg. Wprowadzenie na rynek nowych modeli z serii METASPEED oznacza, że sportowcy nie będą już musieli dostosowywać swojego stylu biegania do butów. Naukowcy ASICS zbadali, że nowe technologie pozwalają zmniejszyć liczbę kroków potrzebnych do pokonania maratonu o 1,2%.
METASPEED Sky
Model umożliwia biegaczom osiągać większą szybkość przy znacznie wydłużonym kroku. Energetyczna pianka FF Blast TurboTM w podeszwie środkowej w połączeniu z napędową płytką z włókna węglowego pozwalają oszczędzać energię, jednocześnie utrzymując wysokie tempo na końcowych odcinkach dystansu. Buty będą dostępne w sprzedaży od 31 marca na ASICS.com i w Sklepie Biegacza.
METASPEED Edge
Umożliwia szybszy bieg przy wydłużonym kroku, a także większą stabilizację. Zbudowany na innej geometrii podeszwy środkowej przy użyciu tych samych komponentów co METASPEED Sky. Pozwala biegaczom wydłużyć krok i zaoszczędzić więcej energii, jednocześnie kontrolując tempo. Buty będą dostępne w sprzedaży od 4 czerwca.
Buty zostały przetestowane przez czołowych, zawodowych sportowców. Sarah Hall miała na nogach wczesny prototyp podczas ubiegłorocznego maratonu w Londynie, ustanawiając rekord życiowy – 2h 22:01’, poprawiając swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie o 15 sekund. Na początku bieżącego roku długodystansowcy – Julien Wanders i Sondre Nordstad Moen – oraz triathlonista, Mario Mola dołączyli do grona ambasadorów ASICS i ogłosili, że będą startować w modelu METASPEED Sky.
Od początku istnienia naszej firmy kierujemy się prostą zasadą – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. U podstaw naszej filozofii leży holistyczne podejście do człowieka-sportowca, który dzięki naszym produktom może osiągnąć idealną równowagę w zakresie szczytowych wyników i poczucia ochrony. Pandemia sprawiła, że jeszcze mocniej inwestujemy w wyczynowy sport. Wiele imprez przechodzi zawirowania, igrzyska olimpijskie w naszej ojczyźnie zostały przełożone, ale to w żaden sposób nie zwalnia nas z obowiązku wspierania najlepszych zawodników na świecie. Chcemy pomóc wycisnąć z ich potencjału jak najwięcej, a wirtualna premiera stawia nas w odpowiedzialnej roli pioniera innowacji w branży biegowej – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.
Obuwie dla maratończyka ma fundamentalne znaczenie, a te buty są niesamowite. Podczas testów zauważyłem, że te same odcinki biegam szybciej, a moje tętno pozostaje na tym samym poziomie. Te buty sprawią, że moja pewność siebie na linii startu będzie jeszcze większa. Cieszę się, że już niedługo będę mógł sprawdzić je w rywalizacji – dodał Arkadiusz Gardzielewski, maratończyk i członek kadry narodowej.
Nowe modele w ofercie biegowej ASICS zostały zaprezentowane podczas wirtualnej premiery w japońskim Kobe. Marka zabrała uczestników w interaktywną podróż w wirtualnej rzeczywistości, przybliżając swoją historię, a także plany na najbliższą przyszłość. Kulminacją tego doświadczenia było ujawnienie innowacyjnych butów METASPEED, które mają na nowo zdefiniować wyczynowe bieganie.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.