Atrium Promenada zaprasza do tańca!
W dniach 4-5 oraz 11-12 września centrum zaprasza wszystkich miłośników ruchu na warsztaty taneczne oraz pokazy w wykonaniu młodych tancerzy. Tym cyklem spotkań Atrium Promenada inauguruje otwarcie Akademii Tańca RELIESE, które zaplanowano na 12 września 2020. Udział
w wydarzeniach jest bezpłatny.
Warsztaty taneczne w Atrium Promenada są przeznaczone dla dzieci w wieku 5+ oraz młodzieży i dorosłych. Udział w nich to okazja do opanowania podstawowych układów tańca nowoczesnego, disco dance, jazzu, hip-hopu, cheerleading’u oraz akrobatyki. Dla najmłodszych przygotowano także naukę baby balet. Mali artyści będą mogli sprawdzić się w różnych stylach i określić który jest im najbliższy. Ćwiczenia taneczne będą też okazją do rozwijania muzykalności i poczucia rytmu uczestników oraz umacniania koordynacji i sprawności ruchowej. W programie przewidziano także konkursy z upominkami.
Warsztatom dla dzieci będą towarzyszyć pokazy taneczne w wykonaniu Akademii Tańca RELIESE.
- Wraz z Akademią, której oficjalne otwarcie nastąpi w Atrium Promenada już 12 września 2020, gorąco zachęcam do udziału w naszym tanecznym święcie! Dzieci, które marzą o tańcu, ale nie są pewne, który styl wybrać, będą miały okazję, by się sprawdzić. Maluchy pod czułym okiem instruktorów będą mogły zacząć swoją przygodę z muzyką. Obok warsztatów uczestnicy obejrzą również pokazy taneczne w wykonaniu młodych tancerzy – mówi Mateusz Kowalski, Regional Marketing Manager, Atrium Poland Real Estate Management sp. z o.o.
Warsztaty i pokazy taneczne w Atrium Promenada odbędą się w dniach 4-5 oraz 11-12 września, w godzinach 15.00-19.00 (piątki) oraz 11.00-19.00 (soboty), na poziomie +1 nad salonem House. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.
Wydarzenia będą się odbywać z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji uczestników przygotowano środki higieny oraz dezynfekcji. Obsługa będzie wyposażona
w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób uczestniczących jednocześnie
w warsztatach i pokazach będzie ograniczona. Przed wejściem na warsztaty będzie prowadzony pomiar temperatury uczestników z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.
Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa i higieny w Atrium Promenada znajduje się na stronie: https://warszawa.promenada.com/nowe-zasady-funkcjonowania-centrum/.
Więcej informacji nt. wydarzenia i oferty Atrium Promenada znajduje się na www.warszawa.promenada.pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.