Komunikaty PR

Cykl Milko Mazury MTB zakończony – podsumowanie sezonu 2021

2021-10-15  |  12:00
Biuro prasowe

W pierwszy weekend października zakończył się najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. W tym sezonie Milko Mazury MTB składało się z 9 etapów, w których udział wzięło ponad 3 000 zawodników, przejeżdżając blisko 800 km tras rozlokowanych na terenach 8 najpiękniejszych mazurskich miejscowości. Partnerem strategicznym cyklu pełnego sportowych emocji był SM Mlekpol.

To szósta edycja zmagań nie tylko zawodowców, którzy ścigali się na czterech dystansach PRO, EXPERT, HOBBY i FUN, zróżnicowanych długością i stopniem trudności, ale także amatorów kolarstwa górskiego. Pasjonaci tej dyscypliny, bez względu na pogodę, w wybrane weekendy w okresie od końca maja do początku października, stawiali czoła trudnym trasom, rozlokowanym na Mazurach, między innymi w Mikołajkach, Mrągowie czy Giżycku.

„Jesteśmy dumni, że organizatorzy, zawodnicy, ale także SM Mlekpol, czyli producent marki Milko, która jest sponsorem tytularnym wydarzenia, dołożyli wszelkich starań, by zawody Milko Mazury MTB mogły ponownie stać się prawdziwym kolarskim świętem na terenach północno-wschodniej Polski - tak pięknych i ważnych dla nas biznesowo. Marka Milko od lat promuje zdrowy i aktywny styl życia, a także wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. To dla nas wartości nadrzędne. Dlatego cieszy nas ogromne zainteresowanie kibiców, ale także duża liczba startujących zawodników” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.

Mlekpol Team w ścisłej czołówce

Trasy Milko Mazury MTB ponownie okazały się szczęśliwe dla zawodników Mlekpol Team. Cała drużyna aktywnie uczestniczyła w tegorocznej edycji oraz zdobywała tytuły pod brandem Mlekpolu, wspierając się i wprowadzając bardzo dużo pozytywnej energii do całej rywalizacji. W generalnej klasyfikacji drużyn znalazły się 52 zespoły, Mlekpol Team uplasował się na siódmym miejscu, poprawiając zeszłoroczny wynik o jedną pozycję.

Nie zabrakło także sukcesów indywidualnych zawodników drużyny Mlekpolu: Bartłomiej Klus wygrał kategorię Expert, Wiesław Grala zwyciężył w kategorii wiekowej EM6, a pracownik SM Mlekpol — Wiesław Zalewski, który znakomicie łączy pracę zawodową z pasją, był trzeci w kategorii EM5.

Najmłodsi na start z Łaciate Junior

Zmaganiom głównym towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz warsztaty i wyścigi najmłodszych na rowerkach biegowych w ramach Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior, tak jak w poprzednich latach, promowała aktywny tryb życia i zdrowe współzawodnictwo wśród dzieci.

Kolarskie zmagania to znakomity sposób na spędzenie czasu nie tylko aktywnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Serwowane podczas zawodów produkty Milko oraz Łaciate Junior dodawały energii zawodnikom, a ich bliskim towarzyszyły w aktywnym kibicowaniu.

Widzimy się za rok!

Zakończyliśmy Milko Mazury MTB 2021. Rozegraliśmy dziewięć dwudniowych etapów. Świetna frekwencja i pozytywne opinie zawodników i ich rodzin świadczą o tym, że to był bardzo dobry sezon — mówi Arkadiusz Cała, organizator Milko Mazury MTB. - Wszystkich fanów kolarstwa górskiego zapraszam na Mazury już w przyszłym roku. Z pewnością sezon 2022 będzie wyjątkowy! Wszelkie informacje organizacyjne oraz szczegółowe wyniki cyklu znajdują się na stronie www.mazurymtb.pldodaje.

Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.