Komunikaty PR

Czas na zimowe sporty w zaśnieżonej Małopolsce!

2021-02-12  |  15:20
Biuro prasowe

Niekwestionowanymi liderami wśród zimowych, śnieżnych szaleństw są narty i snowboard. Od 12 lutego możemy cieszyć się otwartymi stokami. Gdzie swoje pierwsze kroki mogą postawić początkujący narciarze czy snowboardziści oraz Ci, którzy jeżdżą już od wielu sezonów? Oczywiście w Małopolsce!

Beskid Żywiecki i Beskid Mały

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani amatorzy sportów zimowych docenią dwa ośrodki narciarskie - Czarny Groń i Mosorny Groń. Pierwszy położony jest w dolinie, na północnych stokach Beskidu Małego i dzięki swojej lokalizacji można z niego korzystać aż do późnej wiosny! Dzięki nowoczesnym wyciągom krzesełkowym, ratrakowaniu, które odbywa się dwa razy dziennie oraz funkcjonowaniu szkółek narciarskich stanowi idealną propozycję dla tych, którzy chcą spędzić rodzinny, aktywny urlop. W Czarnym Groniu znajduje się też nie lada gratka dla fanów freestyle’u – SnowPark Tiger, który przez wielu wytrawnych narciarzy i snowboardzistów uznawany jest za najlepszy snowpark w Polsce.

Drugi ośrodek, kompleks Zawoja Ski Mosorny Groń, znajduje się w niedalekiej odległości od Krakowa i Katowic. Na południowo-zachodnim stoku narciarskim, w scenerii szczytu Babiej Góry, można cieszyć się jazdą na blisko półtorakilometrowej trasie. Na zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów czeka czerwona trasa o długości 1420 m z homologacją FIS, co sprawia, że mogą się na niej odbywać krajowe i międzynarodowe zawody narciarskie. Dla mniej doświadczonych narciarzy, przeznaczona jest trasa niebieska o długości 800 m, idealna do nauki pierwszych szusów.

Małopolska stok i wyciąg źródło: UMWM

Beskid Sądecki

Dobry start w nauce jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie, może zapewnić Sądecczyzna. To właśnie tutaj znajdziemy jedną z najrozleglejszych stacji narciarskich – Jaworzynę Krynicką. Fani wieczornej jazdy znajdą tu najdłuższą w Polsce, doświetlaną trasę, o długości ponad 2,5 km. Jednak to nie wszystko! Jedną z wielu atrakcji stanowi nartostrada nad wiaduktem oraz oświetlony SnowPark. Natomiast relaksowi sprzyjają w pobliżu liczne uzdrowiska i ośrodki spa.

Jaworzyna Krynicka źródło: UMWM

Krynica-Zdrój położona w otoczeniu czterech ośrodków narciarskich stanowi świetny punkt docelowy na zimowy urlop. Tutaj monotonia nie grozi ani narciarzom, ani turystom i snowboardzistom. Ci pierwsi mogą korzystać z sześcioosobowej gondoli, dwóch czteroosobowych wyciągów krzesełkowych oraz kilku wyciągów orczykowych, a wszyscy mogą zachwycać się panoramą beskidzkich gór. Dreszczyk adrenaliny można zaś poczuć w snowparku Krynistler z kilkoma skoczniami, przeszkodami oraz liniami przejazdowymi dla początkujących, które urozmaicą narciarską i snowboardową przygodę

Nieopodal Krynicy-Zdroju położony jest Tylicz, który zaprasza osoby przedkładające spokój ponad gwar kurortu. Odwiedzający Tylicz mają do wyboru dwa ośrodki sportowe – Master-Ski Tylicz oraz Tylicz.Ski. Niebagatelnymi atrakcjami Master-Ski jest „Fun Park” z przejazdem przez tunel, trasą do jazdy z tyczkami oraz torem saneczkarskim. Oprócz wyżej wymienionych ośrodek oferuje 8 tras narciarskich oraz 5 wyciągów. Rodzice chcący szusować na stokach mogą powierzyć swoje pociechy doświadczonym opiekunom zimowego przedszkola. Bliźniaczy ośrodek Tylicz.Ski posiada 6 km tras narciarskich i nartostrad. Różnorodne nachylenie stoków powoduje, że korzystać z zimowego szaleństwa mogą narciarze o różnym stopniu zaawansowania. Ośrodek szczególnie polecany jest dla rodzin. Najmłodsi mają zapewnioną opiekę i szereg atrakcji, w tym zimowy plac zabaw, bawialnię „Leśna Chatka”, przejazdy na saneczkach i zabawy w śniegu pod okiem opiekuna. Starsze dzieci mogą korzystać ze snowtubingu, czyli zjeżdżania po ośnieżonym torze na specjalnych dętkach.  

Beskid Sądecki źródło: UMWM

Beskid Wyspowy, Pieniny, Gorce

Ośrodki narciarskie znajdujące się w Beskidzie Wyspowym, Pieninach oraz Gorcach to nie tylko malownicze krajobrazy, ale też świetnie przygotowane trasy narciarskie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. To, co wyróżnia ten rejon to możliwość zjazdów trasami znajdującymi się na wygasłym wulkanie, oraz takimi, które swój finał mają u brzegów jeziora.

Osoby, które pragną połączyć aktywny wypoczynek z poszukiwaniem śladów historii w ruinach gotyckiego zamku z XIV wieku, zrealizują ten plan w okolicach Czorsztyna. W miejscowości Kluszkowce, pośród malowniczych przełęczy, znajduje się 8 tras narciarskich dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu umiejętności. Odpoczynek po białym szaleństwie zapewni hotel ze strefą spa, który usytuowany jest w pobliżu wyciągów.

W odległości 60 km od Krakowa znajduje niezwykle malownicza Kasina Wielka. Narciarze i snowboardziści mogą rozkoszować się jazdą, nawet podczas niedogodnych warunków atmosferycznych. Lasy otulające trasy zjazdowe zapewniają ochronę nawet przed porywistymi wiatrami. Na Śnieżnej Górze znajdziemy sześcioosobowy, najnowocześniejszy wyciąg narciarski. Dostępne są trzy trasy – niebieska, czerwona i czarna, stąd też wniosek, że z uroków Śnieżnej Góry może skorzystać każdy miłośnik białego szaleństwa.

Tatry i Podhale

To tu setki kilometrów tras, urokliwe góralskie miejscowości i niepowtarzalny folklor, co tworzy nietypowy, charakterystyczny tylko dla tego regionu, klimat.

Oprócz wszystkich najpopularniejszych stoków narciarskich (Kasprowy Wierch, Harenda, Kotelnica Białczańska, Małe Ciche) znajdują się tu bardziej kameralne trasy zjazdowe. W miejscowości Jurgów znajdziemy dwa czteroosobowe wyciągi narciarskie, siedem szlaków do zjazdów, w tym jedną z najtrudniejszych podhalańskich czarnych tras.

Godnym polecenia jest również ośrodek Rusiń-Ski, który przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi, a także… fanów motoryzacji! Wjeżdżając na szczyt góry na chwile zapominamy, że znajdujemy się na górskim stoku, bowiem krzesełka są niemal identyczne jak te, które trafiają do sportowych wersji samochodów Porsche.  

Tatry Super Ski i Krynica.Ski

Chcąc przetestować jak największą liczbę małopolskich tras narciarskich polecamy zaopatrzyć się w jeden z karnetów. W ramach karnetu Tatry Super Ski narciarze mają do dyspozycji dostęp do 17 stacji narciarskich Podhala, Spisza, Beskidu i Pienin. Urozmaicenie gwarantuje 96 tras narciarskich o łącznej długości 62 kilometrów. Natomiast korzystając z oferty Krynica.Ski można skorzystać z czterech dużych ośrodków narciarskich znajdujących się na terenie uzdrowiska Krynica-Zdrój oraz Tylicza. Jak widać ośrodki zlokalizowane na terenie Małopolski dorównują swoją infrastrukturą europejskim kurortom narciarskim. Nie musimy pokonywać setek kilometrów, by cieszyć się świetnie przygotowanymi trasami, znakomitymi hotelami i pensjonatami oraz unikatowym krajobrazem. Zróżnicowana oferta pozwala realizować pasje sportowe narciarzom i snowboardzistom w ponad trzydziestu ośrodkach, zarówno dla tych którzy pokonują czarne trasy, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją sportową przygodę.

O kampanii: Kampania „Małopolska. Poznajmy się” ma na celu utrzymanie zainteresowania Małopolską jako ciekawą destynacją turystyczną, a w konsekwencji w przyszłości aktywizację mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Kampanię wyróżnia zaangażowanie lokalnych ambasadorów – mieszkańców Małopolski. Ich polecenia zachęcają do wycieczek poza utartym szlakiem i odkrywania mniej znanych miejsc, co sprzyja bezpieczeństwu turystów. Więcej informacji: www.poznajmysie.malopolska.pl

Kontakt do mediów:

Sylwia Wojtkowska
sylwia.wojtkowska@lbrelations.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.