Komunikaty PR

Debiut NASCAR na Circuit of The Americas

2021-05-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Od samego początku, gdy tylko w Austin w stanie Teksas wzniesiono tor Circuit of The Americas, zastanawiano się, kiedy zagości tam NASCAR. Trwało to dobrych kilka lat, ale wreszcie pomysł doczekał się realizacji. Już w najbliższą niedzielę 23 maja, najlepsi kierowcy pucharowej serii NASCAR będą rywalizowali na tym nowoczesnym torze drogowym. Start transmisji na antenie Motowizji o godz. 20:30.

Tor w Austin został zaprojektowany przez znanego niemieckiego architekta Hermanna Tilke. To nowoczesny obiekt wyścigowy, wyznaczający nowe standardy. Połączenie długich prostych, ciasnych nawrotów i szybkich sekcji zakrętów, będzie całkowicie nowym wyzwaniem dla kierowców NASCAR. Tegoroczny kalendarz jest wprawdzie pełny torów drogowych, jednak żaden z nich nie przypomina w swojej budowie teksańskiego obiektu.

Wyścig w Austin będzie jednym z kilku w sezonie 2021, przed którym kierowcy otrzymają szansę treningu oraz odbędą się pełne kwalifikacje. Podczas Echopark Grand Prix, bo taką nazwę nosi wyścig, kierowcy będą mieli do przejechania aż 68 okrążeń COTA. Wyścig zgodnie z zasadami pucharowej serii NASCAR będzie podzielony na trzy segmenty. Pierwszy z nich to piętnaście okrążeń, a zaś drugi segment zakończy się na okrążeniu 32. 

Jedyny jak dotąd wyścig na torze drogowym w sezonie 2021 odbywał się na drogowej nitce toru Daytona International Speedway. Jego zwycięzcą został Christopher Bell, dla którego było to pierwsze zwycięstwo za kierownicą samochodu Joe Gibbs Racing. Wśród faworytów do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu w Teksasie można wymienić jeszcze kilku kierowców. Chase Elliott zwyciężył w większości wyścigów na torach tego typu organizowanych w ostatnich latach i z pewnością niesiony dobrym finiszem z Dover ma szansę na kolejny triumf. Zadanie to na pewno będą mu jednak utrudniać tacy zawodnicy jak: Martin Truex Jr, Brad Keselowski, Kyle Busch czy Kurt Busch. Dwaj pierwsi mają już pewne doświadczenie, jeżeli chodzi o ściganie na torze Circuit Of The Americas, bowiem brali udział w testach opon Goodyear organizowanych tam w marcu tego roku. Podczas Echopark Grand Prix swój debiut w NASCAR zaliczy także Kyle Tilley. Brytyjczyk to na co dzień kierowca w klasie LMP2 w Wathertech Sportscar Championship i zwycięzca tegorocznego wyścigu Rolex 24h at Daytona.

Transmisja ze zmagań na torze Cirucuit of The Americas już w niedzielę 23 maja o godzinie 20:30 na antenie Motowizji. Wyścig jak zawsze skomentują najlepsi komentatorzy NASCAR w tej części Europy: Michał Budziak i Szymon Tworz.

Pozostałe transmisje NASCAR w maju i czerwcu na antenie Motowizji:

  • NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 maja, godz. 24.00
  • NASCAR 2021 Sonoma Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 6 czerwca, godz. 22.00
  • NASCAR 2021 Texas Motor Speedway - transmisja wyścigu – poniedziałek, 14 czerwca, godz. 00.00
  • NASCAR 2021 Nashville Superspeedway - transmisja wyścigu – niedziela, 20 czerwca, godz. 21.30
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 1 - transmisja wyścigu – sobota, 26 czerwca, godz. 21.00
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 2 - transmisja wyścigu – niedziela, 27 czerwca, godz. 21.30
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.